Vista

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında praoh tarafından paylaşıldı.

1. praoh

praoh Yeni Üye

Merhaba Vista 32 bit ile 64 bit arasında ne fark var? vista ultimate diğer vistalardan dahamı üstün?bide vistayı türkçe yapmak mümkünmü? bazıları evet diyo ama yapamadım. Bende vista home premium ingilizce var şimdiden yardımcılarınız için teşekkürler.

2. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

merhaba,vista 32bitde en fazla 2gb ram kullanabilirsin.64 ise 2gb ve fazlası için.
    vista paketleriyle ilgili bilgiyi şu linkten inceleyebilirsin; http://www.microsoft.com/turkiye/window ... hoose.mspx
    türkçe yapma olayını bende araştırıyorum.bilgiye ulaşırsam burda paylaşırım.saygılar.

3. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

64 bitlik işletim sistemi 4 gb ve üstü ram kullanılan makinalarda daha performanslı çalısır işlemciye 64 bitlik yük bindirdiğinden tabiki 32 bitten daha hızlı çalısır.vista ultimate kısaca anlatmak gerekirse xp pro ve media center'ın tek bir işletim sistemi oldugu düşün yani hem ek codec yüklü media center özelliği ile birlikte domaine dahil olma özelliği hepsi ultimate de mevcut.Türkçe ye dönme konusunda da belki aynı product key ile türkçe olarak kurulabilir ama legal bir işlem olmaz
    Kolay gelsin [computer]

4. kuzi

kuzi Yeni Üye

64 bitliğin güvenliği daha fazla oluyor.Buda dezavantaj olarak yavaşlamaya neden oluyor.

5. Atlles

Atlles Yeni Üye

bir yanlışın war şuan notebookumda 32 bit vista var ve 4gb ram war sorunsuz çalışıyor...

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32bit vista varsa 4gb olarak görür ancak 3 küsür gb olarak çalıştırır.

7. MeTeLiCa

MeTeLiCa Yeni Üye

peki 64 bit vista tüm işlemcilere kurulabilir mi.

Kurulamazsa hangi işlemciler 64 biti destekler?

Şimdiden teşekkürler...

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

core2duo olanlar ve daha sonraki işlemcilerin hepsi destekler.

Sayfayı Paylaş