vista ve xp'yi ayni diske yukleme hakkinda soru.

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında poreon tarafından paylaşıldı.

1. poreon

poreon Yeni Üye

merhaba arkadaslar

ben laptopuma vista ve xp'yi birlikte yuklemek istiyorum . ama aklima takilan bir soru var .

2 sistemi de birlikte yukledigimde , ayni programi hem vista icin hem de xp icin mi kurmak zorundayim . yoksa 1 tane programi 1 kere yuklemek yeter mi ? mesela programi vistada kurdum, xp'de kurmadim . xp bu programin yuklendigini algilayip programi calistirabilir mi ?
    uyumlu olup olmasi sorun degil . sadece yuklenen programin diger sistemde calistirilabilecegini merak ediyorum

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bildiğim kadarı ile her işletim sistemi için ayrı ayrı kurmalısınız.

3. mavcar

mavcar Yeni Üye

her programı farklı isletim sistemleri için tekrar kurmalısın...

4. poreon

poreon Yeni Üye

tesekkur ederim arkadaslar.

5. selazkopat61

selazkopat61 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar;
    sizlere bir sorum olacak.bilgisayarın C sine vista ultimate 64 bit yükledim. 1 hafta sonra da D ye xp yükledim.ancak bilgisayar açıldığında direk olarak xp yi açıyor.vista mi yoksa xp mi açılsın diye bir soru gelmiyor.ne yaptıysam çözüm olmadı.bazı arkadaşlar C ye xp D yede vista kuracaksın dediler.arkadaşlar başka bir yolu yok mu?neden böyle oluyor?? [alala] bilen bir arkadaş varsa bana yardımcı olursa çok sevirim.lütfen arkadaşlar yardımcı olalım.
    SAYGILAR

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Forumda zaten cevabı var.
    notebook-genel-f24/ayni-anda-hem-vista-hem-xp-nasil-kullanilir-burada-t74.html

7. selazkopat61

selazkopat61 Yeni Üye

SAKA KARDEŞ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SANA MİNNETTARIM.
    SAYGILAR HÜRMETLER

Sayfayı Paylaş