vista ve xp arasında ağ kurma sorunu

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında pc_doctor tarafından paylaşıldı.

1. pc_doctor

pc_doctor Yeni Üye

Vista ve Xp arasında ağ kurabilen var mı? Biri Pc(Xp) diğeri Laptop(Vista) Vistadan Xp yi hiç göremiyorum, Xp den Vista olan bilgisayar görünüyor fakat hata veriyor bu konu hakkında fikri olan var mı??

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ben wireless modem üzerinden bağlantı yapmıştım ama tam olarak ne yaptığımı maalesef hatırlamıyoru.Notebook vista,pc xp sp2 ydi.40 gb falan veri kopyaladım xpden vistalı bilgisayara.

3. hacx

hacx Yeni Üye

Benim denemedigim yöntenm kalmadı.cross kablo aldım gene olmadı.Ne yapacaz bilmiyorum.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Evde kablosuz modem kullanıyorum. Çalışma grupları aynı sanırım. Birbirlerini görüyorlar. Baika da bir ayar yapmadım.

5. dellywaldes

dellywaldes Yeni Üye

Arkadaşlar ben de aynı sorunu yaşadım. Ancak laptopumdaki norton internet security i kaldırınca sorun da ortadan kalktı. Muhtemelen bir ayarı vardır norton un ancak ben kolay yolu seçtim...

6. tornardo21

tornardo21 Yeni Üye

her iki bilgisayarada ıp ver başlat çalıştır dan \\bilgisayar ıp yaz baglanırsın

7. mavibilgisayar1

mavibilgisayar1 Yeni Üye

ben kurdum benim bilgisayar xp arkadaşın ki leptop vista idi.Naıl kurduguma gelirseniz xp de bilgisayarım-özellikler-bilgisayar adı-çalışma grubu( ismini değiştirip )bilgisayar tanımı ise o kadar önemli değil.Aynı uygulamaları vistada da yaptım (çalıma grupları aynı olmak zorunda) sonrası önemli değil paylaşacagınız dosyayı paylaşıma açın ve dosyaları çekmeye başlayın.

8. kur-sad

kur-sad Yeni Üye

sağolasınız yahu
    öğrendiğii iyi oldu
    wistayı kaldırmıştım , bu sebeble
    xp ye döndüydüm,

9. recep38

recep38 Yeni Üye

arkadaslar benim basıma soyle bi durum geldi benim masaüstünde xp sp 2 li windows var ve sizin dediginizi anladım ne yaparsanız yapın vistalı bilgisayarı görmüyor bende gösteremedim ama bundan onceki işletim sistemi xp media center edition vardı o zaman vistadan xp ye xp den vistaya kolaylıkla takır takır dosya cekiyordum format attım cabuk kursun diye normal xp sp2 profosyonel kurdum ve su anda görmüyor etki alanı hepsinin workgroup ama yok nafile net de bi kb922120 mi ne onun gibi birsey kurdum oda olmadı ben geri media center kuracam bence sizdede bu durum varsa dedigimi deneyin

10. recep38

recep38 Yeni Üye

arkadaslar xp normal görüyordu sonra güncellestirme yaptı xp gene görmez oldu ya ne bela birsey herseyi denedim olmadı

11. garip82

garip82 Yeni Üye

bende bu sorunu sadece ben yaşıyorum sanıyordum. ama yukarda ip nolarını girin diyordu. deniycem. tşk.

12. alexi21

alexi21 Yeni Üye

Ben başlat çalıştır \\ip no ( ip öğrenme :çalıştır - cmd - ipconfig komutunu yazıp öğreniyoruz.) yazıp modem üzerinden diğer bilgisayara giriyorum. Girmek istediğim bilgisayarı paylaşıma açmışım. Güvenlik için de paylaşıma açtığım bilgisayara admin şifrei koymuşum.

13. garip82

garip82 Yeni Üye

iki bilgisayar arasında (işletim sistemleri farklı da olabilir) ethernet kartları ile bir ağ oluşturabiliyormuyuz. iki bilgisayar ağ kablosu ile birbirini görecek. önceden kolaylıkla yapmıştım ama şimdi ortalık karıştı. yardımlarınızı bekliyorum. tşk.

14. derincebilgisayar

derincebilgisayar Yeni Üye

Çalışma grupları aynı olmak zorunda. XP SP2 starndart WORKGROUP adını atıyor. Vista'yıda bu isimde ayarlayın. Hatta ip aramasın diye cross kablo kullanıyorsanız 192.168.1.1 diğer cihazada 192.168.1.2 atayın. Şayet 4 portlu adsl modem kullanıyorsanız o zaman modemin ip'sine göre ip atayın. Sorunsuz olarak bağlanıyor.

15. system

system Yeni Üye

arkadaslar eger Vista İşletim Sistemlerinizde Anti-virüs Programı varsa Direk Kaldırın. cunku bunun olması NOrmal Gıbı goruyorum.. Bugune kadar yaptıgım Her ıslemde karsıma sorun cıktı ama a.virüs kaldırıyorum. sorun falan kalmıyor.. baktınız olmadı Güvenlik duvarı ayarlarınızla oynayınn..

Baktınız olmadı o zaman basıt bır yontem daha soylıyım bir birinize Başlat\çalıştır\Cmd\ping 192.168.1.1 (ip adresi Ornektir.) Seklinde Yapın eger Bir birinize Ping atabılıyorsanız Paylasım Yaparken bir yerlerde eksik yapıyorsunuz demektir.. ama sorun varsa İp adreslerinize oynayınn.. bakın o hangı ip adresi almıs sen hangi adresi almıssın.. eger arada baya fark oynuyorsa onlara su ip adreslerini verin

192.168.1.1
    otomatik geliyor
    modem varsıyalan kısmına modem gıden yolu secın.. ornek su olabilir.
    192.168.2.1

Dns ayarları

208. 67. 222. 222
    208.67.220.220
    bunları yaparsanız sorun kalmayacaktır..

16. mexxanit

mexxanit Yeni Üye

ben de de aynı problem vardı laptop la gelen norton antivirüs ü kaldırınca sorun ortadan kalktı rahatlıkla kullanıyorum ağı.

17. atomm

atomm Yeni Üye

Selam arkadaşlar
    Bende Bağlanma sorunu arada oluyor ama printer ı ağdan bi türlü kullanamıyorum microsoftun sitesindeki bütün ayarlamaları yapmama rağmen mümkün değil yapabilen varsa ben burdayım:)

18. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Ben Böyle Bi sorunla karşılaştım ağbağlantılarımda kablusuz agkur seçeneği İle kurdum sorun olmadı İkisininde aynı Grupda olmasında dikkat et belki farklı grupdadırlar WORKGROUP Veya Ev Agı Felan şeklinde Öyle Olmassa Modem markanı söyle Ordan Ağ Kurman İçin yardımcı olalım Öylede Olmassa İPSCAN ile makinanı Taratıp girebilrsin kolay gelsin

19. atomm

atomm Yeni Üye

Çalışma grupları aynı 2 bilgisayarda da " WORKGROUP" olarak bütün denemeleri yaptım netten araştırdım biraz cmd den net use lı bi ayar sölüyorlardı yabancı bir sitede yayınlanmış o ayarı da yaptım ordan da hata veriyor yani bi olmadı şu olay

20. kuzi

kuzi Yeni Üye

ben kurmustum ve multiplayerdan cod oynamıstık

Sayfayı Paylaş