VİSTA ve HDD sorunu.

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında The Wind tarafından paylaşıldı.

1. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşlar selam.Birşey sormak istiyorum.Disklerimi çok uzun zamandır c:30 gb d:130 gb olarak kullanıyorum.Son zamanlarda c diskimde yer kalmadı- ki cye mecburi programlar haricinde program oyun vs yüklemedim.Ne yapacağımı bilemez durumdayım desem yalan olmaz.VİSTA iyiden iyiye şişti. Sanırım 2 seçeneğim var.Bir tanesi komple format ve yeniden diskleri bölmek (örneğin 50-110 ya da 60-100 gibi) fakat bu seçenek için tüm verilerim gidecek.Bununla pek uğraşabileceğimi sanmıyorum.İkinci seçenek ise d diskinden bir parça ısırıp :) cye yaslamak yani c ile birleştirmek.Sanırım bu mümkün.fakat nasıl olduğunu bilmiyorum.Şöyle de bir şüphem var:
    D diskini küçültüp yeni bir birim oluştururken d diskindeki bölünen kısım sadece diskin boş kısımlarından mı oluşturuluyor windows tarafından yoksa d diskinin veri yazılmış bölümlerinden de alınabilir mi?Bu olursa d deki bazı verilerim de zarar görecek.anlattığım ikinci seçeneği deneyen var mı ya da bilgisi olan?Bilgisini ya da düşüncesini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Başka yollara da açığım tabii.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Paragon.Hard.Disk.Manager.2009.Pro programı ile disklerin boyutları ile oynamıştım. Ama her ihtimal karşı yedek almakta fayda var.

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Peki disklerle oynadığınızda hiç veri kaybı yaşanmadı mı?Bir de vista uyumlu mu acaba bu program?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

veri kaybı yaşamadım ama genede yedek almak lazım. vista için uyumlu olması lazım

Sayfayı Paylaş