Vista readyboost özelliği nedir?

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında denemesonsuz tarafından paylaşıldı.

1. denemesonsuz

denemesonsuz Yeni Üye

merhaba
    internette biraz araştırdım Vista readyboost özelliğini ama tam olarak nasıl kullanıldıgını anlamadım anlatan kişiler biraz bilir kişilere yönelik anlatmıs bende içinde bulundugum formda arkadasa sorup ogrenmek ıstedım bilgilerinizi paylasmanız dılegıyle ;)

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Readyboost destekli bir flashdisk ya da sd,mmc,xd,ms gibi kartlarla yapılan hafif sistem hızlandırması diyebiliriz.Bunun için bahsettiiğimiz şeylerin yüksek hızlı flashdiskler ya da yüksek hızlı kartlar olması ve readyboost u desteklemesi gerekir.Flashdiski taktığımız zaman örneğin vista bize otomatik kullanma seçenekleri içinde readyboost olarak kullan seçeneğini de sunuyor,oraya girip ayarlarını yaptığınız zaman artık o flash diski ne zaman takarsanız belli bir miktarını sistemi hızlandırmak için bir nevi ram olarak kullanıyor.Fakat uygulayanlardan çok da bir hızlanma hissettikleri yönünde çok olumlu bir eleştiri gelmedi.

3. velociraptor

velociraptor Yeni Üye

Emrah'a ek olarak;
    1- ReadyBoost
    2- SuperFetch
    3- ReadyDrive
    4- SideShow

gibi vistanin dört özelliğini anlatan
    Mustafa İrdem'in hazırladığı pdf dosyasına göz atabilirsiniz.
    Download PDF

4. denemesonsuz

denemesonsuz Yeni Üye

tesekkurrler arkadaslar.

5. tombique

tombique Yeni Üye

bi arkadaşım ready boostu destekleyen bi kart almış fotoğraf makinası için. 4gb lık. şimdi fotoğraf çekiceğine onu leptopa takıp keydini sürüyo. :D

[alkis]

[gulmek]

6. alexi21

alexi21 Yeni Üye

Bu durumda ram yükseltmeye gerek yok. Hızlı bir hafıza kartı bu işi görüyor anlaşılan.

7. bygreen

bygreen Yeni Üye

iyi de RAM bellekteki "Gbps" lar ile ifade edilen bant genişliği varken;
    Flah bellekte Max 480 Mbps gibi bir bant genişliği var ve bu rakam sisteme ne kadar
    performans takviyesi yapacak ki...
    teorikte dahi sınıfta kalan bir yöntem bence...
    Her Ürün üretim amacına göre kullanılmaya bdevam etsin....
    (bence)

Sayfayı Paylaş