Vista notebooklar için sistem yedeği alma. (dvd olmasa bile)

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bütün vista notebooklar için sistem yedeği alma ve geri yükleme

Merhaba arkadaşlar,
    Bir program ve kullanımını anlatan bir yazı gördüm internette gezerken.
    Programın amacı vista kullanan işletim sistemleri için recovery disk oluşturmak ve gerekirse geri yüklemek.

Programı özellikle hp notebooklar için kullanan birçok kişi varmış. Sanırım hp lerde yanında dvd verilmiyordu.
    Bu yöntem ile herhangi bir dvd olmadan da bilgisayarın içindeki vista kurulumunu dvd'ye yazdırabiliyor ve istediğiniz zaman yeniden kurabiliyorsunuz.

Programı şuradan indirebilirsiniz. Dosya şifresi her zamanki gibi "www.notebook.gen.tr" dir.

Kullanım klavuzu işe şurada yer alıyor.

Biliyorum bu klavuz ingilizce. Elbette çevireceğim ama önce bir iki kişinin test etmesini rica ediyorum.
    Ben vista işletim sistemli bir notebook kullanmadığımdan deneyemiyorum.

Deneyip bize sonuçları yazarsanız yazıyı bu hafta sonu Türkçe'ye çevirmeyi planlıyorum.
    Deneyecek arkadaşlara şimdiden kolay gelsin ve şimdiden teşekkürler.

Programın içerisindeki readme.txt dosyasının içeriği şöyle;

2. abdilkabalay

abdilkabalay Yeni Üye

merhaba arkadaşım
    bu gibi durumlarda ilk önce deneyip daha sonra kullanıma açsak daha iyi olmazmı

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu sitede en az 50 farklı notebook için yazılar yazıyorum. Hepsini denemem mümkün değil malesef. Bu yöntem yabancı forumlarda çokça denenmiş ve çalışıyor deniyor. Ama çevirmek için zaman lazım.

4. gencercan19

gencercan19 Yeni Üye

notebooklarda gizli hdd bölümü var 5 gb lık buraya recovery partition atılmıs olarak gelıyor pc acılırken f11 ile işl. sistem kuruluyor bunu yapan programmı bu yoksa farklı bişeymı yanı pek anlamadım gizli hdd olusturup sistem yedeğini orayamı alacağız. yani pqservices die gizli bölüm açmak istiyorum bende bunu bu programla yapabilir cd siz işletim sistemi kurabilirmiyim bıraz arastırdım bu ısı yapan bı pro var acronis true image die hatta denedım :oops:
    pqservices gizli bölümü açtı ama sistem yedeğini almadı :(

5. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Acronis size gizli bölümdeki Vistayı yedeklemez. Acronis C sürücüsünde kurulu olan Vistayı ve daha sonra sizin üzerine kurduğunuz tüm güncelleştirmeleri, tüm yeni kurduğunuz programları vs derken anlayacağınız tıkır tıkır çalışan komple sisteminizin bir adet kopyasını çıkarır ve bunu bir başka partisyona yedekler. Diyelimki böyle sağlam bir yedeğiniz var. Bir ay sonra virüs yediniz ve bilgisayarınız ağır çalışıyor, internete girmiyor vs. Açarsınız Acronisi ve daha önce yedeklediğiniz sisteminize 10 dakikada geri dönersiniz. Yani yeni bir Vista kurmazsınız. [bravo]

6. hxibrahim

hxibrahim Yeni Üye

bu program sistem yedegi degilde vistanin aktivasyon dosyalarinin yedegini aliyor gibi gorunuyo?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aynen öyle. Hp acer vb gibi diskte recovery bölümü olan bilgisayarlardaki sistemin yedeğini alır.
    Komple sistem yedeği almayı yazılım forumunda yazmıştık zaten.

8. pasquale

pasquale Yeni Üye

Arkadaşlar geçen gün vista yüklü bilgisayarıma acronis 11 versiyonunu yükledim.tüm gerekli programları(autocad,pes2008 nfs pro street.codec..v.s) kurduktan sona yedek almak istedim ve aldım.aldığım yedeğin boyutunu görünce şok oldum 40 GB.. :twisted:

9. gencercan19

gencercan19 Yeni Üye

ben pc açılısta f11 ile formatı nasıl atarım gizli hdd yi nasıl olustururum sorunum bu benım acronis bunu yapmıyo siz bunu nerde paylaştinız ben bulamadım teşekkürler..

10. iso3737

iso3737 Yeni Üye

çalışmıyor maalesef

11. siriusblack2051

siriusblack2051 Yeni Üye

acronis bunu dünyada en iyi ve en basit yapan programdır demek ki siz bilmiyorsunuz. backup ve recoveryden başka özellikleride mevcut programın.

12. CooL_ROMEO

CooL_ROMEO Yeni Üye

Acronicsn amaci zaten o yukledigin dosylari teker teker yüklemeden bir seferde ve hıslıca yuklemek oyunları falan yuklersen oyle yoksa sistemi ve gerekli prg. kurduktan sonra image alirsan daha kucuk olacaktir ben yillardir kullaniyorum cok iyi bir prg.

13. kuzi

kuzi Yeni Üye

40 gb tın yedeğini nereye aldın [alala] benim tarihi eser bile sığmaz onun yedeğini :)

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

burdaki yedek recovery diskinin yedeği.

15. gencercan19

gencercan19 Yeni Üye

acronisin secure zone özelliği yaptım artık pc acılırken f11 e basarak sistemi tertemiz olarak karsımda gorebılıorum bunun formatla cok bır farkı yok 29 gb dolu olan yerel disc c 7 gb gızlı hdd ıle kopyasını aldı çok güzel bişey ;) admin arkadaşımızın dediği programıda yapan tanıdıklarım var hiç memnun kalmadılar. saygılar

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam olarak nasıl yaptığınızı anlatırsanız seviniriz.

17. akocoglu

akocoglu Yeni Üye

hp pavilion tx1000'nin recovery dvd (2 adet) oluşturduktan sonra xp denedim. ancak bu kurtarma dvd lerini kullanarak tekrar vistaya dönmek istediğimde dosya yüklemesi tamamlandıktan sonra tam kuruluma geçeceği esnada "bu pc sistem kurtarma için uygun değil" uyarısı veriyor ve kurulu iptal ediyor. yapmam gerekenler hakkında yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

18. akocoglu

akocoglu Yeni Üye

(hp pavilion tx1000'nin recovery dvd (2 adet) oluşturduktan sonra xp denedim. ancak bu kurtarma dvd lerini kullanarak tekrar vistaya dönmek istediğimde dosya yüklemesi tamamlandıktan sonra tam kuruluma geçeceği esnada "bu pc sistem kurtarma için uygun değil" uyarısı veriyor ve kurulu iptal ediyor. yapmam gerekenler hakkında yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. )

arkadaşlar uyarıyı yanlış yazdım düzeltilmiş hali "Bu pc sistem kurtara diskleri tarafından desteklenmiyor.)"

19. Zombiee

Zombiee Yeni Üye

Arkadaşlar ben sistem yedeğini nero 8 programıyla alıyorum niye bu kadar kasıyosunuzki bence en kolay yöntemdir.

''Nero BackItUp'' nero 6-7-8 hemen hemen tüm sürümlerinde var Bu programı açın karşınıza gelen yönergeleri takip edin ve C yi harddiskinizin başka bir bölümüne yedekleyin. Yedek alma bittikten sonra aldığınız yedeği tekrar yüklüyormuş gibi çift tıkladığınızda bunun ancak bir 'boot''lu cd ile olabileceğini söylüyor ve sizden bir cd takmanızı istiyor Cdyi takınca 30 mb civarı bir veri yazdıktan sonra işlem bitiyor, artık o cd sizin kurtarma cd niz oluyor başka bilgisayarlar için bile kullanabilirsiniz Sadece açılışta bu cd den boot edin ve nero backitup programı çalışsın siz aldığınız yedeğin yerini gösterin ve yaklaşık 4 dk da işletim sisteminiz,driverlarınız ve yedek almış olduğunuz programlarınız geri yüklensin Ben yıllardır bu sitemde yedek alırım ve hiç sorun çıkmadı sizede tavsiye ederim
    Vede kurulu olan neronuz türkçe olursa sizin için daha kolay olur Deneyin ve nekadar kolay olduğunu görün

20. 55srkn55

55srkn55 Yeni Üye

bu sıkıntı bendede var nasıl yapmamız gerekyor bu arkadas yapmısmı anlayamadımıda yardımedersenız sevınırm

Sayfayı Paylaş