Vista nasıl hızlanır.. yakın gelecekte :)

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında ergink tarafından paylaşıldı.

 1. ergink

  ergink Üye

  Vista, Nasıl Hızlanır?

  Samsung ve Microsoft, Vista'yı daha hızlı çalıştırmak için yeni sabit disk teknolojisi olan SSD'ler üzerinde geliştirme yapmak üzere anlaşmaya vardılar.

  Samsung, yaptığı bir açıklama ile Microsoft ile işbirliğine giderek, işletim sistemlerinin çok daha hızlı çalışması için gereken iyileştirmelerin önemli bir bölümünü kapsayan sabit disk teknolojisinde birlikte çalışma kararı aldılar. Daha hızlı bilgisayarlar için işlemciler hızlanıyor, RAM teknolojisi gelişiyor ancak bu alanlarda katlanarak artan değişim, sabit disk teknolojisinde pek görülemiyordu. SSD'ler (Katı Depolama) , yeni bir umut oldu ve yavaş gelişen sabit diskleri bir anda yeniden ilgi odağı haline getirdi.

  Samsung; SSD'leri, Windows; Paketleri Geliştirecek


  Dünyadaki önemli sabit disk üreticilerinden biri olan Samsung, SSD'lerdeki okuma ve yazma hızlarını iyileştirmeyi kendine görev edinirken, Microsoft da Vista'nın SSD'ler üzerinde en hızlı şekilde çalışmasını sağlayacak olan optimal paket büyüklükleri konusunda önemli adımlar atacak.

  SSD'lerin Yol Haritasından Güzel Haber

  SSD'lerin kapasitesi şu anda diğer sabit disklere göre biraz geride kalsa da Samsung pembe bir tablo çiziyor. Firmanın planlarına göre; içinde bulunduğumuz aylarda 128 GB'lık SSD'ler satışa sunulacak ve bu yılın sonunda 256 GB'lık SSD'leri görebileceğiz.

  512 GB'lık SSD ise 2009 içerisinde kullanıcılara ulaşacak. Samsung'un hedefi, her yıl bu rakamı ikiye katlamak.


  [​IMG][​IMG]

  OCZ nin 128 GB kapasiteli hız canavarının fiyatı şuanda 669 $ + KDV (870ytl) 2010 yılını bekleyelim en iyisi :lol:

  kaynak
   
 2. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  yazı ve kaynak belirttiğiniz için teşekkür ederim.
   
 3. Tuncya_Sukan

  Tuncya_Sukan Yeni Üye

  paylaşım için tşk kardeş
   

Sayfayı Paylaş