vista kurulum cd hazırlama vlite

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında mehmetaliemekli tarafından paylaşıldı.

1. mehmetaliemekli

mehmetaliemekli Yeni Üye

Güncellenmiş, Otomatik Kurulumlu Ve Program Ekli Xp Cd'si Hazırlamak
    başlığı altında nlite ile xpye güncelleştirme ekleme ve kurulumunu özelleştirmeyi anlatmıştım. Aynı işlemleri vlite programı ile vistaya uygulayabilirsiniz. Alttaki anlatımda iste vista x86 ve vista x64 sürümlerini birbirine birleştirmeyi anlatıyor.
    Business
    Home Basic
    Home Premium
    Ultimate
    Home Basic N
    Business N
    Starter

Bunları Hepsini 32Bit ve 64Bit Dahil Nasıl Bir Cdde nasıl Toplayacagınızı anlatacagim....

http://www.vlite.net/download.html

Bu Programı İndirmek Zorundasınız...Bunun Yardımılya Yapacagız...

MICROSOFT WINDOWS AIK

Alıntı
    Dosya Adı: vista_6000.16386.061101-2205-44-LRMAIK_TR.img
    Sürüm: 1.0
    Yayınlandığı Tarih: 28.02.2007
    Dil: Türkçe
    Yükleme Boyutu: 851.6 MB

Windows Otomatik Yükleme Seti (Windows AIK) kurumsal BT uzmanlarının Microsoft Windows Vista™ ailesindeki işletim sistemlerini özelleştirmesine ve dağıtmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Windows AIK'yi kullanarak katılımsız Windows yüklemeleri gerçekleştirebilir, ImageX ile Windows görüntüleri yakalayabilir ve Windows PE görüntüleri oluşturabilirsiniz.

Programın Diger Özelikleri

1.Drivers Entegre Etme
    2.Kuruluma Program Ekleme (Addonlar )
    3.Otomatik Regedit Ayarları Ekleme.. Bu 3 İçin Daha Hiç Ugrasmadımm

Sadece Vista Bütün Versiyonları Tek Cd ye Entegre Etmeyi Size Anlatyama Calisacagim..

BASLAYALIM..

1. İlk Önce "C:" ne "VistaAIO" Klasör Açın...
    2.Sonra VistaAIO Klasörüne Gidin ve 3 Tane Yeni Dosya Açın İsim Olarakta Şunları Verin

A- -> Distribucion
    B--> x64
    C-- > x86

3.Simdi vistanın 32bitlik Sürümünü Distribucion Klasörünün içine Cdnin İçindeki Bütün Dosyaları Kopyalayın.. ( MagicISO Yardımyla Yaparsınız..)

4.Kopyalama İşlemi Bittikten Sonra "C:\VistaAIO\Distribucion\SOURCES" Gidin ve install.wim dosyasını üstüne gelip sağ tıklayın ve "KES" i Tıklayın .. sonra C:\VistaAIO\x86 gidip Yapıştır Yapın...

5.Vistanın 64Bitlik versiyonunda ise sadece Cd'nin içinden SOURCES Klasörüne gidin INSTALL.WIM' nı Kopyalayın onuda "C:\VistaAIO\x64" Klasörüne Yapıstırın...

6."C:\VistaAIO\Distribucion\" Gidin -> .clg formatlı dosyaların hepsini silin...

7.İndirmiş Oldugunuz Microsoft Windows AIK dosyasının formatı "IMG" Dir onuda MagicISO Açın ve İstediginiz yere extract edin ve içinde

WAIKX86 ( 32 Bitlik İşletim Sistemi Kullanıyorsanız Bunu Kurun )

WAIKIA64 (64 Bitlik İşletim Sistemi Kullanıyorsanuz Bunu Kurun )

Bu Liste Cok Önemli _> Simdi Artık Birleştirmeye Geçelim

Number Windows Edition
    1 Business
    2 Home Basic
    3 Home Premium
    4 Ultimate
    5 Home Basic N
    6 Business N
    7 Starter

Ben Kendime Ultimate x86 - x64 Birleşirtirdim Digerleriyle İşim Olmaz

Şimdi Örnek Olarak - > Vista Business 32Bit ve 64Biti Birletirelim

YUKARIDAKI LISTEDE Vista Business LİSTE KODU - > " 1 " Miş....!!!

Baslat->Programlar->Microsoft Windows AIK->Windows PE Tools Command Prompt 'tı Çalıştırın...

Açıldıktan Sonra "CD\" yazıp Enter'a Basın.. Ve Komutları Sırayla Yazın

CD VistaAIO

CD Distribucion

CD SOURCES

10.Simdi "C:\VistaAIO\Distribucion\SOURCES" Klasörüne Gelmiş Olmanız Lazımm

Asagidaki Komutunun Aynısını Yazın...Ve Enterlayın...

imagex /export D:\VistaAIO\x86\install.wim 1 .\install.wim "Windows Vista Business x86"

İşlem Bittikten Sonra x64 İçin Yapacagız...Simdi Asagıdaki Kodu Kopyalın..

imagex /export D:\VistaAIO\x64\install.wim 1 .\install.wim "Windows Vista Business x64"

Bittikten Sonra Birde Windows Vista Ultimate x86 -x64 aynı cd entegre edelim...

onun içinde su komutları girin...

imagex /export D:\VistaAIO\x86\install.wim 4 .\install.wim "Windows Vista Ultimate x86"

Bittikten Sonra Bunu

imagex /export D:\VistaAIO\x64\install.wim 4 .\install.wim "Windows Vista Ultimate x64"

Simdi Bunu Bootlu Cd Yapalım...

sadece Yapmanız Gereken Asagıdaki Komutu Girmek....

oscdimg -n -bC:\VistaAIO\distribucion\boot\etfsboot.com C:\VistaAIO\distribucion C:\VISTA_AIO.iso -m

Sonra C Sürücüsünde VISTA_AIO.iso adlı dosya olusacak...

onuda NERO'yla Cd Yazdırızsınız İŞLEM TAMMM...

Yükleme Ekranında Şöyle Görünecek...

Windows Vista Business x86
    Windows Vista Business x64
    Windows Vista Ultimate x86
    Windows Vista Ultimate x64

Hangisini Seçerseniz Kurulum Onu Kuracak

Diger Sürümleri Eklemek İçin Sadece Listedeki Numaraya Dikkat EDIN...

örn :

imagex /export D:\VistaAIO\x86\install.wim 4 .\install.wim "Windows Vista Ultimate x86"

imagex /export D:\VistaAIO\x64\install.wim 4 .\install.wim "Windows Vista Ultimate x64"

imagex /export D:\VistaAIO\x86\install.wim 3 .\install.wim "Windows Vista Home Premium x86"

imagex /export D:\VistaAIO\x64\install.wim 3 .\install.wim "Windows Vista Home Premium x64"

imagex /export D:\VistaAIO\x86\install.wim 1 .\install.wim "Windows Vista Business x86"

imagex /export D:\VistaAIO\x64\install.wim 1 .\install.wim "Windows Vista Business x64"

dikkat ederseniz sadece numaralar,klasör ve sürüm ismi degisiyor...

Sayfayı Paylaş