Vista işletim sistemi kapanmama sorunu çözümü

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Vista işletim sistemi kullanan bazı notebooklarda başlat menüsünden kapat dediğinizde bilgisayarınızın tam olarak kapanmadığını görüyorsanız aşağıda dosyayı indirip kurmanız gerekiyor.

http://rapidshare.com/files/94042205/Vi ... osyasi.zip

Dosya şifresi; "www.notebook.gen.tr"

Vista kapanmama, bilgisayar kapanmıyor, notebook kapanmıyor.

2. arapmercan

arapmercan Yeni Üye

paylaşım için saol hocam.

3. ressam0768

ressam0768 Yeni Üye

teşekkürler ustad

4. onurbektas

onurbektas Yeni Üye

bilgilendirme için tşkürler...

ama Allah'a şükür böyle bir problem yok şimdilik

5. MooNLiFe

MooNLiFe Yeni Üye

Merhabalar, bu yama sadece Notebooklarda değil Desktop PC lerde de sorunu çözüyor. Tarafımca bizzat denenmiştir. Pegasus 6 Led Işıklı 1.3 MP Web Camin Windows Update ile driverı yüklendikten sonra kapanmama sorunu olmuştur. İşin ilginç yanı driver bizzat Microsoft imzalıdır. Sorunu bu yama ile hallettim. Yamanın mantalitesi Vista'nın kapanışta gereksiz kontrol ettiği şeyleri baypass etmesi. Bu arada Vista'da kapanma sorunları genelde açık kalıp hatalı kapatılmış uygulamalar ya da yanlış driverlardan kaynaklanıyor bilesiniz. Sonumunu ayrıca Vista onayı almamasına rağmen ( 3. parti yazılım ) yüklediğim driverlada ayrıca çözmüş bulunmaktayım.

Sonucu uzatmadan yazmak isterim, bu yamayı sorununuz olmasada yüklemenizi öneririm. İleride yapacağınız bir driver update inde yada yazılım güncellemesinde sorun yaşamamak için şimdiden önleminizi almış olursunuz...

6. charmer

charmer Yeni Üye

Bendede böyle bir sorun yok ama belki ilerde çıkar.çok teşekkürler sağolasın...

7. muziii

muziii Yeni Üye

slm hocam tsk kurler fercelten cok yardımcı oldu tam bu konu hakkında bilgi alacaktım

8. muziii

muziii Yeni Üye

hocam yalnız downlod edilmiyor

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Download edilmiyor derken?
    Rapidden nasıl dosya indireceğinizi biliyorsunuz değil mi?

10. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Böyle bir sorunu olanlar için çok iyi oldu Saka tebrikler [alkis]

nasıl download edilemiyor dostum? Denedim indirdim ben

11. canary07

canary07 Yeni Üye

paylaşım için teşekkürler

12. metaallica

metaallica Yeni Üye

teşekkürler kardeş çok makbule geçti

13. revengecold

revengecold Yeni Üye

bilgi için teşekkürler,

14. exellent

exellent Yeni Üye

Sana ne kadar teşekkür etsem azdır kardeşş,ellerin dert görmesin

15. madvic

madvic Yeni Üye

o kapanma olayını güç seçeneklerinden değiştirebiliyorsunuz arkadaşlar.. yanlış hatırlamıyorsam kapak kapanma olayını filan düzenlerken gelişmiş türü bişi olması lazım ordan yapabiliyoruz.. xp kullanıyorum şimdi, bi vista pc bulur bulmaz tam anlatırım sizlere... sevgilerle..

16. isan1983

isan1983 Yeni Üye

Eywallah,
    ilgilenenlerin elleine sağlık.

17. tornardo21

tornardo21 Yeni Üye

yaptıgınız bu güzel paylaşım için sizlere çok tşk ederim ve sitenizi çok harika buluyorum başarılarınızın devamını diilerim

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Cafer Yaman isimli üyemiz şöyle demiş;

Yamaya mamaya gerek yok. vistada başlat tan kapat seçeneği varsayılan olarak uyku ayarlıdır bunu değiştirmemiz gerek.

Denetim Masası->Güç seçeneklerinden oradan gelişmiş güç seçenekleri->güç düğmeleri ve kapak->başlat menüsü güç düğmesi->pil veya prizdeyken ikisinide kapat yaparsan olur.
    her güç seçeneği için uygulanması gerek.

19. mc-wolkan

mc-wolkan Yeni Üye

Saol t$kler Kardesim Paylasımın için [alkis]

20. orcunhanay

orcunhanay Yeni Üye

Çok sık olamasada arasıra Kapat düğmesine tıklayınca lcd den görüntüyü kesip saatlerce bekliyor...Arkadaşlar bilğilerinizi ve emeğinizi paylaştığınız için Teşekkür ediyorum...Saygılarımla...

Sayfayı Paylaş