vista ile nete baglanamıyorum

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında memed tarafından paylaşıldı.

1. memed

memed Yeni Üye

asus f3sv 200 ile internete giremiyorum vista ile baglanamıyorum ama xp ile baglanıyorum sadece yerel hat görünüyor yardım edin lütfen

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

öncelikle 2 kere mesaj yazmayınız. Bilen varsa zaten cevaplayacaktır.
    Konuyu doğru yere taşıyorum.

3. memed

memed Yeni Üye

konu nereye tasındı bulamıyorum da

4. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

:mrgreen: :D
    pardon

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ip ayarlarına bakınız,'ip numarasını otomatik al' ayarını işaretleyiniz.Ip çakışması yüzünden yaşıyorolabilirsiniz sorunu.

6. mRocK

mRocK Yeni Üye

bi curcuna olmuş burda pilavyer çık ardan bakalım :D

7. srt7575

srt7575 Yeni Üye

ip ayarlarını otomatik yaparsan sorun ortadan kalkar

8. seniorimmortal

seniorimmortal Yeni Üye

vürüs programında kaynakanıyor olabilir bende oldu vistaya uyumlu yükledim gectii

9. kankacan

kankacan Yeni Üye

Arkadaşım benim anladığıma göre terel bağlantı olduğuna göre kablosuz bağlanama derdin var galiba? Eğer sorun bu ise sana şunu tavsiye edebilirim; İlk önce "AĞ VE PAYLAŞIM MERKEZİ" ni açın, sonra "KABLOSUZ AĞLARI YÖNET" e giriniz, burada görünen ve bağlanabileceğiniz kablosuz ağ durumları vardır. Burada dikkat edeceğiniz durum modeminizi kurarken bu modemin görünmesini istediğiniz bir isim verip vermediğinizdir. Eğer vermiş iseniz o ismi, değilsede modeminizin markasını temsil eden isim görünür. Bu ismin üstüne gelip mouse nuzun sağ tuşuna basıp "ÖZELLİKLER" i aktif hale getirmelisiniz. Açılan pencere "GÜVENLİK" kısmını tıklamanız gerekcektir. Burada karşınıza "GÜVENLİK" olması gereken değer "VPA-KİŞİSEL" Şifreleme türü "TKIP" olmalı ve alt kısımdaki ağ güvenlik ayarı da kablosuz ağınızı aktif ederken vermiş olduğunuz kablosuz ağ şifreniz (********) olmalıdır. Tamam deyip çıktığınızda bağlanmamız için bir neden kalmaz. Tabii ki bu benim tahminime göre yapılan açıklamadır. Sorunuz daha başka ise açık bir şekilde yazmanızı tavsiye ederim, mutlaka ilgilecek bir arkadaşımız size faydalı olacaktır. Kendinize iyi bakın..!

Sayfayı Paylaş