Vista Hdd bölümlendirme..

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında detay tarafından paylaşıldı.

1. detay

detay Yeni Üye

Selam 150 gblik hdd'm var 87Gb i boş gerisi dolu fakat bu 87 gb boşluk olmasına karşın yinede denetim masasindaki disk bölümlendirme aracindan istedigim düzeyde hddyi bölemiyorum ben 30gb ayirmak istiyorum vista ise bana yaklaşık 3gb'lık bir alan küçültebilecegimi söylüyor n'apabilirim bu konuda 2.bi hdd bölümü acmaliyim 30gb lık yardımlarınızı bekliyorum

2. beyazayeb

beyazayeb Yeni Üye

bana enteresan geldi ben vista kullanıyorum ve hdd mi bu yöntemle çok defa parçalara ayırdım hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım..

bence dikkatli bir şekilde tekrar dene..
    olmazsa detaylı bir anlatım yaparız..

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Paragon Hard Disk Manager 2009 Pro isimli program ile dün bir notebookun disklerini böldüm. Vista işletim sistemi kullanılıyordu.

4. atakan23

atakan23 Yeni Üye

Evet benimde aynı sorun vardı. !60 gb harddiskin 70+70 diye bölip 70gb kızmından daha büyük bölmeme izin vermiyordu vistaya 70 ayırmıştı. Bu paragon partititon 2009 ile istediğin gibi ayırıp dönüştürebilirsin.

5. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

gpared ile daha kolay yapabilirsiniz ki bu program cdye yazıp kullanıyoruz vede bedava...

6. karaf

karaf Yeni Üye

Bu konuda benimde şöyle bir merakım var giderirseniz memnun olurum.
    Vista kurulu C:139 GB D:93 GB
    Ben C'yi ikiye bölmek ve 60-70 GB kadar yeni bir bölüm oluşturmak istiyorum. Bunu sisteme zarar vermeden Windows'un kendi Disk Yöneticisi veya 3.parti programlarla yapmak mümkün müdür?
    Tek sıkıntım sistemi bozmaktan çekiniyorum.

Kolay gelsin.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ben paragon ile başlayan programla yaptım.

Sayfayı Paylaş