Vista Fiziksel Hafıza sorunu...

Konu, 'Asus Notebook' kısmında durden38 tarafından paylaşıldı.

1. durden38

durden38 Yeni Üye

Öncelikle forum ekibine ve kullanıcılarına merhaba diyerek konuya girmek istiyorum,

Asus F3SC200DR kullanıcısıyım. Bilgisayarımı alalı daha 1 gün oldu ama bir sorunla karşılaştım. Şöyle ki; herhangi bir program veya oyun kurmaya çalıştığımda bir süre normal çalıştıktan sonra mavi ekran çıkıp physical memory hatası veriyor ve dumping memroy diyip %100'e kadar boşalttıktan sonra hafızayı, reset atıyor alete. Mavi ekran vermeden önceki süreçte görev yöneticisinden fiziksel hafıza durumunu takip ettiğimde devamlı azaldığını ve 0'a kadar indiğini görüyorum(ve bilgisayar inanılmaz yavaşlıyor bu durumda). Ve sonrasında da zaten mavi ekran veriyor. Normal masaüstü kullanımında ise(browser dışında program bile açık değilken) ise bariz bir yavaşlık var. Bu durumda ise fiziksel hafıza 20-30 seviyesinde. 2 gb ram olan bir alette böyle bir sorun olması beni şaşırttı. Sanırım sorun vista'da ama ram'lerden de şüpheleniyorum. Bilmiyorum daha önceden böyle bir şeyle karşılaşan var mı? Bu durum hakkında yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

2. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

bende size merhaba diyorum durden38
    ben şu aşamada size kaliteli bir virus programı ile bilgisayarı taratmanızı öneriyorum.
    ilk aklıma gelen o.donanımsal bir problemde olabilir.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarı açarken f9 a basıp temiz bir kurulum yapın. Ğer sorun devam ediyorsa yeni aldığınız için vakit kaybetmeden satın aldığınız yere götürün.

4. faithful.fc

faithful.fc Yeni Üye

bende bir vista kullanıcıyım... o söylediğiniz problem bende (counter strike oynayanlar bilir) sxe programını çalıştırırken ya da kapatırken bazen meydana geliyor.. geri sayım yapıyor ve yeniden başlatıyor bilgisayarı.. ve o programı kullananan bir çok kişidede aynı hatayı veriyormuş tam olarak çözümünü bilmiyorum ama araştırıp eğer bir bilgiye ulaşırsam yazarım buraya.. iyi akşamlar

5. faithful.fc

faithful.fc Yeni Üye

bu problem birçok şeyden kaynaklanabilir..en aklıma yatkın olanı şu.. 2GB ram demiştin eğer aldığında 1 GB ise sen 2ye yükselttiysen ram frekanslarında farklılık olabilir.. eğer böyle birşey yoksa ramlarinde bir arıza olabilir .. sisteme format atarak ya da geri yükleme yaparak bu sorunu halledebileceğini zannetmiyorum bence sen şu ramlerine bir baktır hazır daha yeni almışken

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bence de ram problemi gibi.

7. alelacele

alelacele Yeni Üye

arkadaşım aynı sorun bende de var daha alalı 5 gün oldu aleti, sorunu çözersen haber ver

8. justice

justice Yeni Üye

Kardeşlerim sadece yapmanız gereken vista ile birlikte gelen nortonu kapatmak etkiliğini... galiba yüklediğiniz oyunlar çekme yani korsan olduğu için norton bilgisayarı korumak için kapatıyo... nortonu kapatın yükleyin daha sonra yani oyunu kurduktan sonra nortonu tekrar etkinleştirebilirsiniz...

kendi bilgisayarımda da aynısı oldu... denenmiştir...

Sayfayı Paylaş