Vista Disk Bölme Sorunu

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında orion tarafından paylaşıldı.

1. orion

orion Yeni Üye

Arkadaşlar HP Pavilion dv6500et kullanıyorum ve Vistan'ın kendi Disk Yönetimi programıyla disk bölmeye açlışıyorum. Bölmek istediğim birimi küçültmeye çalışıyorum. Fakat "Disk veya diskler üzerinde bu işlemi tamamlamaya yetecek boş alan yok." uyarısını alıyorum. Acaba bana yardımcı olabilir misiniz?

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Birkez daha duymuştum bu sorunu ama çözümünü bilmiyorum,acronis ya da partition magic gibi bir programla bölmek çok daha mantıklı aslında.Ben de vista kullnaıyorum ama bölebiliyorum diskleri sorun yok...Sizde neden öyle yapıyor bilmiyorum.

3. orion

orion Yeni Üye

Evet ama hiçbir programla bölemedim. Partition Magic denedim bölmeden önce 7.8 mb çok düşük hatası verdi anlamadım. Partition Manager programı ise böldüğünü gösterdi ama yeniden başlattıktan sonra aslında bölmemişti. Windows'un ki de böyle olunca acaba sabit diskte mi bir problem var diye düşünüyorum. Birincil sabit disk HP RECOVERY adında küçük bir parçaya bölünmüş. Acaba bundan dolayı olabilir mi?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp recovery kısmına sakın dokunmayın. Bölmek istediğiniz disk hangisi ve kaç gb?

5. orion

orion Yeni Üye

Bölmek istediğim disk C birimi ve üzerine Windows Vista Home kurulu. Boyutu da 226,54 GB.
    Evet Hp Recovery kısmı önemli ama ondan yapmıyordur umarım.
    Ayrıca şöyle birşey var, Disk Yönetiminde C birimine küçült dediğim zaman, küçültmeden önceki toplam boyut 231977 MB gösteriyor fakat, bölünebilecek alan olarak sadece 2665 MB gösteriyor. 226 GB bir sabit diskte sadece 2,5 GB bölünebilir göstermesi de orantısız biraz.

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hiç recovery denediniz mi?Mesela Toshibalarda recovery esnasında istediğiniz gibi ikiye ayırabiliyorsunuz diski..Hp de de olması gerek.

7. darkiebug

darkiebug Yeni Üye

Aynı sorun bende de var ve 2gb'ın üstünde ayıramıyorum.

sistem bellek dosyasını kapattım.

Ona rağmen halen 2gb. Bunu nasıl aşabilirim?

Sayfayı Paylaş