virüsler

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında GÜLDESİGNER tarafından paylaşıldı.

1. GÜLDESİGNER

GÜLDESİGNER Yeni Üye

arkadaşlar selamlar suan gündemde olan virüsllerden korunmak için bir sürü yazılım programları var sizce bunlardan hangisi güvenilir.ayrıca bana kolay yükleyebilecegim bir link atarsanız sevinirm
    herkese neşeli güzel günler dilerim
    gül [icon_study]

2. gsbasar

gsbasar Yeni Üye

3. Verem //

Verem // Yeni Üye

slm kardeş ben forumdan Verem // adlı kullanıcı
    en iyisi paralı norton internet security
    sadece ytl falan ha eğer bedava istersen
    alsana siteler
    http://www.freegrisoft.com

4. lazzyo

lazzyo Yeni Üye

antivirüs kullanmak yeterli olsa tmm diyebilsek keşke ama malesef spyware malvare keyloger tarzı yazılımlar içinde farklı alternatifler mevcut

en iyi antivirus : nod32 http://www.nod32.com.tr/ http://www.eset.eu/online-scanner
    en iyi casus yazilim temizleyici: spyware doctor http://www.pctools.com/spyware-doctor/

bu 2 yazılım sizi bircok virüsten koruyacaktır siz kapatmadıgınız surece [imdat]

5. 41AFU52

41AFU52 Yeni Üye

ben de avg kullanıyorum mutlaka tavsiye ederim pc yi hiç kasmıyor ve bilgisayarını cogu virüsten koruyor.benim pc de virüs programı yoktu ve virüs bulastı.bircok program kullandım(avira,kaspersky vb..) hepsi sorunu cözemedi ancak avg halletti hatta su anda avg 8.0 cıktı mutlaka onu kullan derim ben [alkis]
    avg 8.0 istersen buyur link:
    http://www.inndir.com/AVG_Anti-Virus_Fr ... 3583p.html

6. gokhanben

gokhanben Yeni Üye

Her şeyden önce güvenlik konusu en büyük hassaiyettir.Bu yazımda sizlere kendi edindiğim bilgi ve tecrübeme dayanarak mümkün olan en azami güvenliği bilgisayarınızda sağlamaktır.

Evet arkadaşlar öncelikle bu anlatacaklarım en başından uygulanmalıdır.Öncelikle bilgisayarınıza format çekip yeniden xp iş.kurunuz kurulum esnasında katiyen sizlen alakalı hiçbir isim kullanmayın en basitinden bilgisayarın oturum ismine kendi isminizi değil hiç alakasız birazda karizmatik ve ürkütücü bir isim yazın bu şart ardından gene xp kurulumu devamında karşınıza çıkan bölgesel ve dil ayarlarına gelince dili TÜRKÇE bölgeyide usa veya canada gibi bir ülkeyi seçin ve akabinde saat ayarlarınıda o ülkenin saat dilimine göre yapın.Kurulum devam ederken bir tavsiye eğer 40gb dan büyük hardiskler var ise c yi en fazla 20gb olacak şekilde d birimide geriye kalan şekilde NTFS format biçiminde kurun isim koyduktan sonra mesela DEADKISS İsmini koyduk kurulumda DEADKISS-TR5HZDX4 GİBİ bir uzantı çıkar bu uzantıyı isime olan yere kadar silin ADMİNASTATOR kısmına gelince mutlaka unutmayacağınız bir şifre koyun bu şifre sizin oturum şifreniz değil makinenın güvenli kipte çalıştırırken veya başka şekilde bağlantı sağlayan geçiş yeridir buna şifre koyarsanız o kapı kapanır.Makinamızın kurulumu devam ederken modem yani tel bağlantı no su gelince eğer adsl var ise oraya alakasız bir ülke ve o ülkenin bir telefon kodunu yazın yok modem ile bağlanıyorsan oraya normal bilgilerini yaz mesela 216 kod 145 bağlantı no gibi kurulum bitti driver leri yükledikten sonra hiçbir program yüklemeden sırası ile

1.KASPERSKY ANTİ-VİRÜS PERSONAL 5.0.325 SÜRÜMÜ SONDUR ŞU ANA KADAR ONU YÜKLEYİN GÜNCELLEYİN VE MAKİNAYI KOPLE TARAYIN.

2.KASPERSKY ANTİ HACKER 1.7.130 BUNUDA MUTLAKA YÜKLEYİN BU İKİSİ ET İLE TIRNAK GİBİDİR.

3.STEGANOS INTERNET ANONYM PRO.7 Yİ YÜKLEYİN BUDA İNTERNETTEN SONRA ARDINDA İZ BIRAKMAZ PROXY DİR IP NİZİ SÜREKLİ DEĞİŞTİRİR BASİTCE NE VAR NE YOK TEMİZLER BUDA ŞART BUNU KURUP GÜNCELLEYİN.

4.STEGANOS SECURITY SUIT 7 BUDA ADI ÜSTÜNDE MÜKEMMEL BİR GÜVENLİK KOMBİNESİ BUDA KURULUP GÜNCELLENECEK.

5.ASHAMPOO WINOPTIMIZER PLATINUM SUIT 2 BUDA ARTIKLARI TEMİZLER KISACA AYRINTIYA GİRMİYOM.

Evet bu 5 program inanın bana makinenızı tam bir zırh ile donatır.Devam edelim bu arada adsl kullanan arkadaşlar en başta adsl modeminizin mutlaka şifresini değiştirsin çünkü yeni alınan adsl modemlerin markasına göre şifreleri standarttır size hiç bişey yapamayan biri en azından modeminize girer örneğin essiesantel gibi bir programlan zaten belli modemler var piyasada bilgisayarcıda değiştirmez bunu adam girdimi modeme ayarları değiştirir şifrenide değiştirir modem bağlantını keser sap gibi kalırsın.O yüzden mutlaka en başta adsl modeminizin şifrelerini değiştirin.son olarak yukardaki işlemler yapıldıktan sonra programlarınız yüklendikten sonra kaspersky anti-hacker yüklü olan ve çalıştırdığınız her internet bağlantılı program için birkereye mahsus sorar örneğin winampı çalıştırdın derki bu proğram internete bağlanmak istiyor izin vereyyimmi vermeyeyimmi tavsiyem kıytırık programlara izin vermeyin sadece msn expoler ve güvendiğiniz proğramlara izin ver diğerlerini block et bu her şey tamam.xpserpack 1 yükle 2 yi boş ver ardından bilgisayarım imgesine ters tıkla ve özelliklere gel oradan gelişmişi tıkla performans seçeneğinden en iyi performans için ayarlayı seç windowsa bırakma hatta güvenme.devam ediyoruz gene oradan sürücü imzalama hikayesini bul ve tüm sürücüleri yükle bana sorma seçeneğini seç bunu donanın sürücü imzalamayı yok say diceksiniz.gene buradan uzak seçeneğini tıkla ve kutucuktaki işareti kaldır uzağa felan bağlanma. Otamatik güncelleştirme seçeneğine git ve deki kardeş sağol ben güncelleştirme istemiyom keklenmek istemiyom makinem güncel kalsın de ve iptal et işareti kutucuktan kaldır.BİLİYORUM BİR SÜRÜ AYRINTI AMA BU SAYEDE İNANIN BANA KIÇI SAĞLAMA HEMDE BAYA Bİ SAĞLAMA ALIYORUZ.Şimdide kendinize bir oturum açın ve parola koyun bu çok önemli iki kapıda kapandı biri az önce söylediğim admin girişi ikinciside sizin oturumunuz kilitlendi.devam edelim Denetim masasına geçin ordan yönetimsel araçlara geçin oradanda bilgisayar yönetimi
    Sol tarafta yerel kullanıcılar vede guruplar var oraya tıklayın USER kısmına tıkladığınız anda sağda sırası ile admin + sizin oturumunuz+guest+üzeri kırmızı çarpı ile belirmiş ik tane gizli kapı daha var o kırmızı çarpılı olanları GUEST hariç tıkla ve sil BURADA GUEST DİYELİM EVİNİZDE İKİ MAKİNA VAR BİR BİRİNE BAĞLI BU BAĞLANTILARIN OTURUMUDUR GUESTE TERS TIKLA VE ŞİFRE KOY koyduğunda diğer makinedan senin makinana bağlanacağı zaman senin koyduğun şifreyi sorar işte bu kadar.

7. gsbasar

gsbasar Yeni Üye

@ gokhanben

:shock:

bir haftanin yorgunlugunun ustune ilac gibi geldi bu mesaj [gulmek]

saka bir yana, biraz abartmiyor musun sence de?

8. gokhanben

gokhanben Yeni Üye

güsel kardeşim gbaşar komik gelebilir ama denedin mi hiç... Denedimki anlatıyom ben sana ister gül ister agla ister abartı de...

9. kılas

kılas Yeni Üye

[ateskafa] Kaspersky üzerine program yoktur üsdelik bedava

10. kuzi

kuzi Yeni Üye

Kardeşim bu senin verdiğin programlar ikiside aynımı yani birbirlerini tamamlıyorlarmı.Yoksa 2side ayrı programlarmı.Eğer ayrı programlarsa 2 antivürüs programı cakısma yaratmazmı?
    Bu sırada verdiğin linklere iyi bak birinde bozukluk var. ;)

11. kuzi

kuzi Yeni Üye

@gokhanben
    Kardeş bilgilerin cok güzel.Eminimki doğrudur.Sağolasın

12. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Kardeş En Güzel NOD32----2.7 Sürümü Ve Xsoftspyse Kur Hiç Bi halt olmuyor Bilgisayarı Kasma Derdi FElanda yok

13. kuzi

kuzi Yeni Üye

Kardeş bende Nod 32yi kullanıyorum ama bilgisayarı taratma sırasında 2 seçeneğimiz var.Ya tara-sil,Yada sadece tara.Ama her ikisindede bulunan virüsleri göstermiyor.Konumlarıda söylemiyor.Ben neyi silip neyi silediğimi anlayamıyorum.Umarım sorumu anlamışsındır.

14. gsbasar

gsbasar Yeni Üye

nod32'de. bulunan virusleri tarama ekraninda ve loglar kisminda gorebilirsin. "tara" ve "tara-sil" secenekleri yeterli. daha ne gibi bir secenek gerekli anlamadim.

avg ile ilgili mevzu su. biri antivirus digeri antispy. antivirus olarak avg'den baska bir program kullanirken antispy'i ayrica kullanabilirsin sisteminde. antivirus olarak da avg kullanacaksan zaten avg8 tavsiye ederim. o mesaji yazdigimda avg8 henuz fazla kullanmamistim o yuzden yazmadim.

gokhanben isimli uyenin mesajinin abartili oldugunda israrliyim. hackerlardan viruslerden falan korunacam diye tonlarca yazilim yuklemek gereksiz. mesajinda tabiki dogru seyler var. ama gereksiz ve abarti seyler cogunlukta. herkes sistemini istedigi gibi kullanabilir tabi. bu da benim isime gelir ;)

15. kuzi

kuzi Yeni Üye

Dosyaların konumlarını söylüyor ve coğu dosyayı kilitli olarak gösteriyor [alala]

16. gsbasar

gsbasar Yeni Üye

onlar parola korumali dosyalar olabilir. o yuzdendir. suphelenecek bir durum degil. bircogu da sistem dosyasi, isletim sistemi o dosyalara mudaheleyi engelliyor o yuzden. bu kotu birsey degil. antivirusun taramasini bile engellediginden, o dosyalara virus bulasma ihtimali de cok cok dusuk. biraz da nod32'nin gelismis ayarlarindan dolayi. ben ayarlari kendim yaptim ve o tip kilitli dosyalar bende daha az gorunuyor.

17. The Wind

The Wind Yeni Üye

rar,zip,nrg,iso gibi uzantılara sahip sıkıştırılmış dosyaları da o şekilde görüyor antivirüsler...

18. kuzi

kuzi Yeni Üye

Tamam;Sağol arkadaşım yardımların için.

19. sewiom

sewiom Yeni Üye

Ben kaspersky antivirüsü öneriyorum arkadaşim

Ağva otel ağva ve ağva otelleri hakkında bilgiler

20. ger1

ger1 Yeni Üye

kaspersky bedavamı?

Sayfayı Paylaş