Video kameradan Asus N53S e görüntü aktarımı

Konu, 'Asus Notebook' kısmında teqtiger tarafından paylaşıldı.

1. teqtiger

teqtiger Yeni Üye

SONY DCR-TRV120 video kameraya sahibim.Çok yakın bir tarihe kadar video kameramdaki görüntüleri bilgisayarıma IEE1394 kartı ve kablosu ile aktarıyordum.Şimdi ASUS N53S notebook aldım.Notebook da fireware girişi yok.Sadece E-SATA,USB 2.0,USB3.0 portları var.Video kameramdaki görüntüleri notebook uma nasıl kaliteli bir şekilde aktarabilirim?.Bir kablo,adapter ya da başka bir yöntem ile aktarabiliyormuyum?

Yardımlarınızı rica ederim

2. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

1- Bilgisayarınızın ve Sony video kamera üzerindeki bağlantı noktalarını belirleyin.

Tipik olarak, bağlantı noktaları kapsayan, arka ya da alt kısmına yakın bir küçük kapı veya kapak olacaktır.
    Bilgisayar bağlantı noktaları ön yanı sıra arkada veya yanda olabilir.
    Video kamera, bu ikisinden birinin daha fazla bağlantı noktası olabilir veya bunların hepsi olmayabilir.

2- I.LINK bağlantı noktası;
    i.LINK, IEEE-1394 standardı (aka) Firewire Sony sürümü. Genellikle Sony kameralar DV (Digital Video) çeşitlerinde bulunmaktadır. Kompakt bir video kamera, küçük kamera 4 pinli konnektör bulabilirsiniz.
    Genellikle büyük 6 pin çeşitli bilgisayarlar ve büyük kameralarda bulunur. i.LINK, hem görüntü hem ses aktarır.

3- USB portu;
    USB (Universal Serial Bus), dijital video ve ses aktarımı için i.LINK gibi başka bir konnektör.
    Genellikle kameranızın bir mini USB konektörü "Mini-A", tipik olarak bilgisayarlarda bulunan
    konnektör daha büyük düz "A Tipi" olacaktır.

4- S-Video çıkışı;
    S-Video girişi yuvarlak bir 4 pin analog konektör. S-Video sadece video iletimi için.
    Kırmızı ve beyaz ses RCA jak bağlamak veya bilgisayarınıza ses aktarmak için bir phono port kullanmak gerekecektir.

5- RCA Audio / Video Jacks ;
    Bu yuvarlak tek pinli bağlantı noktaları genellikle üç farklı renklerde olur.
    Sarı video, kırmızı, sağ ses ve beyaz sol ses içindir. (fotoğrafta görüldüğü gibi) Bazı Handycam,
    Ses / Video giriş jakı, her bir mini-plug olabilir. Standart sarı, kırmızı ve beyaz RCA jak kameraya bağlanır.

6- Sony kamera ve Bilgisayarınızın portuyla eşleşen bir çifti seçin.

7- Bilgisayar ve video kamerayı kapatın.

8- Uygun kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Kameranızı ve bilgisayarınızı açın.

KAYNAK

3. teqtiger

teqtiger Yeni Üye

Öncelikle verdiğiniz detaylı bilgi için teşekkür ederim.Sorun kamera bağlantısı değil.Bilgisayar bağlantısı...

Verdiğiniz tüm bilgiler kamera bağlantısı ile ilgili ,dediğiniz tüm aparatlara ve bilgiye zaten sahibim.Sorun bunları laptopa nasıl bağlayabileceğim.

1.Laptopun IEE1394 girişi olmadığını zaten söylemiştim
    2.Kamerada USB girişi yok
    3.4- S-Video çıkışı ve a/v kablom var ama laptopun takılacak portu yok

Kısacası yeni laptopa bağlanacak aparat lazım bana,sorunu A/V to USB jack adaptor kablosu ile çözebilirim galiba, ama görüntü kaybından endişeliyim açıkçası..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş