VGN-NS21z donanım hakkında yardım...

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında Baphomett tarafından paylaşıldı.

1. Baphomett

Baphomett Yeni Üye

Merhabalar arkadaşlar,

Bir an öfkeyle bir kaç tekme ve bir kaç üstünde zıplama ile Sony Vaio VGN-NS21z markalı laptopum hasar gördü...

Bana yakın olmasından ötürü mahalle arasındaki bir teknik servisciye gösterdiğimde ekranın patladığını ayrıca şarj ünitesinin hasar gördüğünü ve hardiskin parçalandığını söyledi.Şarj ünitesi 70 tl hardisk 250tl civarında ve ekran için ise yanlış hatırlamıyorsam 200 tl civarında bir fiyat belirledi.Yani bilgisayarın adam olabilmesi için gözden en az 600 tl çıkarmam gerekiyormuş.

İstanbulda yaşıyorum sadece buraya gösterdim bilgisayarı, açıkcası teknik servise güvenemedim, nitekim bataryasız bilgisayar açılmakta ekran patladığı için bir sürü çizgi görmekteyim.Bu çizgilerden ötürü net bir şey görememekteyim..

Şimdi benim bilgisayarın hurda olması söz konusu mudur.Adamın dediği gibi bu kadar masraf çıkabilir mi ?

Sony yetkili servislerine götürdüğüm takdirde fiyatın çok tuzlu olacağının farkındayım..

Kullanılmaz parçaları 2.el olarak temin edip yada yerine geçebilecek aynı özellikte yada daha iyi 2.el donanımlarla bilgisayarı kurtarabilir miyim ? Performans düşüklüğü yaşatır mı bu gibi durumlar?

Yada bilgisayarı çöpe mi atmalıyım :) Yardımcı olursanız sevinirim..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer dediği parçalara gerçekten hasarlı ise fiyatları normal. Sony servisinde 1500tl den aşağı fiyat çıkarmazlar.
    İkinci el olarak satmayı deneyebilirsiniz. Bazı notebook servisleri kullanabilir belki parçalarını.

3. lethal

lethal Yeni Üye

Sony VAIO » VPC-E » Sony VAIO VPC-E VPCEB4S1E/BQ Notebook
    aldıgım laptop un markası bu fakat touchpad i kapatmak için ne yapmam gerekiyo deli oldum varmı bilen ?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

touchpad in markası nedir?
    Denetim masasında fare özelliklerine girip kapatabilmeniz gerekir.

Sayfayı Paylaş