Vestel Onyx (2) 154SP t555 TD 6B black Graphic Card ve Fn

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında obihal tarafından paylaşıldı.

1. obihal

obihal Yeni Üye

Vestel Onyx (2) 154SP t555 TD 6B black bilgisayara windows 7 kurdum. Ses sorununu bu siteden okudugum bilgilerle çözdüm.

Şu andaki sorunlarım

1. grafik kart icin hangi güncel driver yuklemeliyim. denedigim ilk oyunda ekran çöz ile ilgili uyarı verdi. aşağıdaki raporlarda sadece Standard VGA Graphics Adapter (14 MB) diye geçiyor.
    2. Fn tuşları calişmiyor

teşekkürler

CPU-z rapor :
    model : base board versiyon
    chipset : intel pm965
    southbridge : intel 82801 hbm (ich8-me)
    LOCIO : SMSC

Standard VGA Graphics Adapte
    code name g86m tecnology 80nm

Everest ana : rapor

CPU Türü Unknown, 1833 MHz (6 x 306)
    Anakart Adı Intel Corp. Base Board Product Name
    Anakart Çipseti Bilinmiyor
    Sistem Belleği 2048 MB
    BIOS Türü Insyde (27/03/07)

Görüntü Birimi:
    Görüntü Bağdaştırıcısı Standard VGA Graphics Adapter (14 MB)
    BAĞ. DİZGİSİ VGA
    bİOS SÜRÜM : cHİP REV
    Yonga türü : Nvidia
    Dac Türü : 8 bit
    Yüklü sürücüler : vga (6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)).....
    Bellek boyutu : 14 mb

Çokluortam:
    Ses Bağdaştırıcı Digital Audio (S/PDIF) (High De
    Ses Bağdaştırıcı Speakers (High Definition Audio
    Ses Bağdaştırıcı Speakers (High Definition Audio

2. obihal

obihal Yeni Üye

Video driverı hallettim. Geforce 8400 GS çıktı.

Fn tuşları için yardim lazim hala. Video driverı Fn parlaklik tuslarini calistirdi. Digerleri önemli değil de ses tuşu da çalissa yeter :)

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. obihal

obihal Yeni Üye

Programı windows 7 de yükledim ama garip bir durum çıktı. Fn tuşları ses haric hepsi efektleriyle beraber çalişiyor. Fn+ Ses te (ses iptalde de) sadece sesin kaçıncı seviyede olduğunu gösteriyor.

Aynı şekilde notebook üzeindeki explorer tuşu da çalişiyor fakat açma kısma tuşlarında sadece ses miktarını gösterdi.
    Son olarak bu programın yüklediği anti theft sensor diye üçüncü program var. O ne işe yarıyor?
    Teşekkürler...

5. todeeptodark

todeeptodark Yeni Üye

Aynı Model win7 ultimate kurdum herşey düzgün çalışıyor gibi göründü sorun yoktu ama ses çıkmıyor donanım çalışıyor ama ses gelmiyor. Ya allah rızası için şunun driverlarını xp veya win7 için elinde cd si olan varsa yada bilen varsa yükleyebilirmi. gece 4 de yattım. http://www.umitbilisim.com/drivers/ocean_xp/VIS.rar bu linki kurduktan sonra ses seviyesi takılı gösteriyo ve makina kitleniyor. Ses sorunu ekran kartı sorununu ve Fn sorununu çözen varsa lütfen yazsın yada bana xp driver linlerini versin allah rızası için.

Şimdiden teşekkürler.

Biraz Önce Vestel Yetkili Servisi ile görüştüm cihazın Windows 7 desteği yokmuş http://www.umitbilisim.com/ sitesindeki sürücüler sekmesindeki 3 ve 4 üncü sıradiki driverların cihazın XP driverı olduğunu sölediler.

Ama Yinede bu cihaza windows 7 kurabilen varsa ve sorunsuz çalıştırabildiyse cevap yazarsa sevinirim.

Xp başarıyla kuruldu ama wireles driverı ne verilen 3 nede 4 deki driver çıktı. İnternetten kendim bulmak zorunda kaldım, buna bağlı olarakta Fn+Wireless işaretine bastığımda kısayol tuşları yazılımı hata veriyor ve kapanıyor makina resetleninceye kadar da bir daha Fn fonksiyonlarını kullanamıyorsunuz.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıtlara sağ tık, özellikler, ayrıntılar donanım kimliklerine girip çıkan kodları yazar mısınız?

7. todeeptodark

todeeptodark Yeni Üye

Kurulmayanları zaten o şekilde bulup kurdum Xp de kurulmayan dırver yoktu Windows 7 de de ama fn+ ses veya wireles tuları windows 7 de makina kitleniyor windows xp de fn yazılımı buton dedikleri kurulan program hata gönder gönderme diye hata verip kendini kapatıyodu ama sorun yok aleti 600 tl okuttum. Kendime yenisini alcam :D

Teşekkürler ilgin için.

Sayfayı Paylaş