vestel max xp sürücüleri lazım

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında kiesto_afri tarafından paylaşıldı.

1. kiesto_afri

kiesto_afri Yeni Üye

arkadaşlar vestel mac lap top var altında modelli silik olduğundan lap topun modelini bulamadım o yüzden bana yardımcı olabilirmisiniz

Kod:
    Bilgisayar Adı                                    PERFECTXP
          Kullanıcı Adı                                     Administrator
          Oturum Etki Alanı                                 PERFECTXP
          Tarih / Saat                                      2011-03-08 / 21:39

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile Intel Pentium M, 1400 MHz (14 x 100)
          Anakart Adı                                       Compal CL50
          Anakart Çipseti                                   Intel Odem i855PM
          Sistem Belleği                                    512 MB  (PC2100 DDR SDRAM)
          DIMM1:                                            256 MB PC2100 DDR SDRAM  (2.5-3-3-7 @ 133 MHz)
          DIMM2:                                            256 MB PC2100 DDR SDRAM  (2.5-3-3-7 @ 133 MHz)
          BIOS Türü                                         Insyde (05/21/01)
          İletişim (COM ve LPT)                             Yazıcı Bağlantı Noktası (LPT1)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI MOBILITY RADEON 9000  (64 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI MOBILITY RADEON 9000  (64 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   ATI Mobility Radeon 9000 (M9)
          Monitör                                           Tak ve Kullan Monitör

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC202(A) @ Intel 82801DBM ICH4-M - AC'97 Audio Controller [B-1]

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801DBM Ultra ATA Storage Controller - 24CA
          IDE denetleyici                                   Winbond Secure Digital Storage (SD/MMC) Device Driver
          Disk Sürücüsü                                     HITACHI_DK23EA-40  (40 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100)
          Disk Sürücüsü                                     Kingston DataTraveler 2.0 USB Device  (1956 MB, USB)
          Disk Sürücüsü                                     Winbond Secure Digital Drive
          Optik Sürücü                                      QSI CDRW/DVD SBW-242  (DVD:8x, CD:24x/10x/24x DVD-ROM/CD-RW)
          SMART Sabit Disk Durumu                           FAIL

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         14998 MB (10828 MB boş)
          D: (NTFS)                                         23148 MB (21659 MB boş)
          Toplam Boyut                                      37.3 GB (31.7 GB boş)

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                127.0.0.1
          Birincil MAC Adresi                               00-04-23-87-C2-6C
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) PRO/Wireless LAN 2100 3B Mini PCI Adapter
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          FireWire denetleyici                              VIA VT6307 Fire IIM IEEE1394 Host Controller (PHY: VIA VT6307)
          Kızılötesi denetleyici                            Infrared Port
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801DBM ICH4-M - USB Controller [B-1]
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801DBM ICH4-M - USB Controller [B-1]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801DBM ICH4-M - Enhanced USB2 Controller [B-1]
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

arkadaşlar vestel mac lap top var altında modelli silik olduğundan lap topun modelini bulamadım o yüzden donanım raporunda çıkardım bana yardımcı olabilirmisiniz

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Çok eski bir model.
    Uyacağını tahmin ettiğim sürücüleri yazayım.

[*] Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın. Dosya şifresi "www.notebook.gen.tr"
    [*] Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Ati vga driver for windows xp sürücüsünü kurunuz. sorun yaşarsanız şu yazıda anlatılanları yapın.
    [*] Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    [*] Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    [*] Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel® PRO/Wireless 2200BG wireless ethernet driver
    [*] Realtek ethernet sürücüsü : Realtek ethernet / lan driver ya da Realtek ethernet / lan driver
    [*] Kızılötesi sürücüsü: winbond cir driver

3. kiesto_afri

kiesto_afri Yeni Üye

sağol saka iki tanesi bulamamışdım bulmuşsun allah razı olsun

4. kiesto_afri

kiesto_afri Yeni Üye

usta wireless ve ses driverı çalişmiyor

5. trwarez16

trwarez16 Yeni Üye

usta denedim ses ve kızılötesi driverları çalişmiyor

bunla ilgilenebilirmisiniz ayrıca ben sp3 kurdum windowsu program sp3de çalişiyor o yüzden

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıtlara sağ tık, özellikler, ayrıntılara girip çıkan kodları yazar mısınız?

Sayfayı Paylaş