Vaio wireless problemi

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında polatkan33 tarafından paylaşıldı.

1. polatkan33

polatkan33 Yeni Üye

Öncelikle herkese selamlar

Benim sorunum biraz farklı, umarım mantıklı bir açıklama belki bir çözüm bulunur. Sony Vaio VGN-AR630E modeli kullanıyorum, ilk geldiğinde üstünde vista home premium mevcuttu fakat ben onu XP'ye çevirip kullanmaya başladım, açıkçası driverlarını bulmak epey uğraştırmıştı. Şu an yurtdışındayım bu sebeple oluşturduğum sata xp kurulum cd'si ve driverlar yanımda yok. Geçenlerde bilgisayarımın wireless'ı herzaman görüp kullandığı yan komşudan (ücreti mukabilinde ortak olduğum)aldığım bağlantıyı görmez oldu. Önce driverı kaldırdım ve tekrar yükledim olmayınca xp yi silip yerine vista business'ı kurdum. Tüm gerekli driverlar yüklü yani bana lazım olanlar, örneğin Blu-ray disk memory card gibi iconlar gözükmesede, ses driver'ının sadece bir tanesini yüklemiş olsamda(Diğerini de yükleyince ses gelmiyor) bu haliyle bile işlerimi görüyordu. İs yerinde kullandığımız wireless ağını otomatik olarak algılayıp bağlanıyor eve gidince komşuma ait wireless'a yanyana koyduğum telefonumdan bağlanıyorum fakat bilgisayarımdan bağlanamıyorum. Ayrıca wireless ları arattığımda binada ki diğer tüm şifreli wireless ları görüyor ama benim daha önce kullandığım komşuma ait wireless'ı görmüyor. Komşum wireless'ına şifre koymuş değil, ama ben probleme hiç bir mantıklı açıklama getiremiyorum. Görse de bağlanamasa belki MAC şifresi konulmuş diyeceğim ama bağlantığı görmüyor bile..

Yardım ve yorumlarnınız için şimdiden teşekkürler...

2. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

öncelikle merhaba arkadaşım ..

senin sorun olarak heralde notebook da değil de wirelesste donanımsal bir arıza olabilir. PC deki firewall o gireceğin modemi yasaklı Listesine almış olabilir bir bak derim.. bütün firewallları iptal etmeni öneririm. Ya da wLess sürücLerini tekrardan silip bir denersen de sorun kalmayabilir ..

3. polatkan33

polatkan33 Yeni Üye

Bilgisayarımda kurulu ekstra bir firewall yok yinede windowsa ait olanı kapatmama rağmen çalışmadı yani görmedi, ilginiz için teşekkür ederim. Birde tekrar xp yüklemek istiyorum elimde xp cd'si var ama driverları yok Sony VGN-AR630E için tüm xp driverlarını ekleyebilirmisiniz, teşekkürler...

4. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

Kendi PC nizin bölümüne gidip orada yeni bir konu yardımıyla konu açarsanız ve sistem özellikLerini verirseniz her türlü yardımcı olunacaktır.

5. polatkan33

polatkan33 Yeni Üye

Öncelikle cevap verme zahmetine girdiğiniz için teşekkür ederim lakin ben konuyu Forumlar ‹ NOTEBOOK - LAPTOP - Netbook ‹ Sony Vaio Notebook bölümü altına açtım, benim göremediğim bir konu bölümü daha mı var, var ise yardımcı olurmusunuz ben bulamadım.

Bilgisayarın özellikleri:

Sony VAIO VGN-AR630E Notebook (2GHz Intel Core 2 Duo Mobile T7250, 4GB DDR2, 320GB, BD-ROM/DVD±RW DL, Windows Vista Home Premium(orjinali bu şekilde gelmişti, fakat ben kaldırmıştım), 17" LCD.

Teşekkürler.

6. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

Zaten forum olarak doğru yerdesiniz yanlış bi yerde değilsiniz.. XP driverları için bu forum da Sony VAIO VGN-AR630E XP Driver altında yeni bir başlık(konu) açmalısınız modelini yazarak onu belirtmek istedim ...

Sistem özellikleri için de (Donanım Raporu Alma)lısınız.
    Donanım raporu nasıl alınır, onu da BURADAN öğrenebilirsiniz..

Teşşekürler.

Sayfayı Paylaş