Vaio VPCX118LG Batarya problemi

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında oki_pgs tarafından paylaşıldı.

1. oki_pgs

oki_pgs Yeni Üye

Merhaba, Vaio VPCX118LG marka notebook'umda batarya sorunu yasiyorum. Bundan 6 ay kadar once notebook'um calisirken kitlenme sorunlari basladi.. Kendim bilgisayari kontrol ettim herhangi bir virus yoktu hatta mekineyi yeniden yukledim ama sorunlar devam edince donanim sorunu dusuncesi ile makineyi Sony yetkili servisine goturdum bana batarya dan kaynakli diger tum seyler normal dediler. Batarya 2 hafta sonra geldi fakat daha makineye baglar baglamaz makine alt alanda kirmizi lamba yanip sonmeye basladi ve makine acmiyordu. Batarya bir kac ac kapa derken calisti yaklasik 2 hafta normal gibiydi. Sonrasinda butunlesik 3g yi kullanmak istedigim bir gun batarya takili degil iken bu fonksiyorun kullanamazsiniz mesaji geldi o anda batarya takili idi ve anlam veremdigim icin pili cikardim ve yerine taktim makine o tarihten sonra hic bir zaman pil takili ilen acilmadi. Bundan sonra eski pilini taktim oda ayni sekilde makine acilmiyordu fakat pilsiz makine aciliyordu. Bundan sonra yeniden servise gittim durumu anlattim makineyi tekrar aldilar soruun pilden kaynakli oldugunu dusundukleri icin ikinci bir pil siparis ettiler oda geldi fakat durum degismedi. Bana en son sorunun anakarttan kaynaklandigini soyledilersede pek inanmadim. Benim dusunceme gore konu bios kaynakli. Vaio update son bios surumu olan "BIOS Sustaining version R0084U4" yuklu durumda benim dusunceme gore bu konular olasi bir bios upgrade isleminden sonra baslamis olabilir dusunuyorum. evet biliyorum bios upgrade her zaman problemleri cozmeye yoneliktir fakat urun piyasada cok uzun kalmadi. Urunu dubaiden getirtmistik ve yasadigim yer olan kazakistan sony servisi urune ait batarya siparisini verdi. Sonuc olarak urun onceleri sadece ara ara kitleniyordu servis sonrasinda batarya ile hic acilmamaya basladi. Bu urunu hafif olmasindan dolayi ve butunlesik 3g barindirmasindan dolayi severek kullaniyordum. Son care ise anakart sipariside verebilirim fakat bundan once biosun bir onceki surumu ile downgrade yapip denemek isterdim.. internette aradim fakat bulamadim bu konuda yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarınızın garantisi yok mu?
    Neden bu kadar uğraşıyorsunuz?

Sayfayı Paylaş