Vaio VGN-FW170J yardim lutfen..

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında pg13 tarafından paylaşıldı.

1. pg13

pg13 Yeni Üye

merhaba arkadaslar,
    vgn-fw170j model notebookumu amerikadan getirttim. fakat yanında herhangi bir recovery cd gelmedi.

geçen gün bi problem oldu format atmak zorunda kaldım. fakat orjinal cd si olmadıgı için başka bir vista cd'sinden yükleme yaptım ve yüklerken vista versiyonunu yanlış seçmişim. sonradan ogrendimki benim lisansım 64 bit home premiummuş.
    bu yüzden ürün anahtarımı kabul etmedi. yeniden yükleme yapmadan bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

sormak istediğim birşey daha var. ben XP yüklemek istiyorum fakat gördüğüm kadarıyla XP driverları yok.
    bunu bir şekilde halledebilirmiyiz?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

everest ile alınmış donanım raporunuzun tamamını buraya yüklerseniz Sony Vaio VGN-FW170J xp sürücülerini siteye ekleyebiliriz.

3. pg13

pg13 Yeni Üye

4. pg13

pg13 Yeni Üye

yok mu arkadaslar yardım edebilecek birisi?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Herkesin bir hayatı var. Gece gündüz burada bulunamıyoruz.

6. pg13

pg13 Yeni Üye

vazgeçtin hocam galiba günlerdir bekliyorum.
    canın sağolsun ne diyim.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yazılan bütün mesajları okumaya çalışıyorum. Ama yokmu cevap veren, niye kimse yardım etmiyor tarzı mesaj varsa o konuyu direk kapatıyorum. Bana bu durum çok anlamsız geliyor. burası bir forum, yardım gönüllülük esasına göre yapılır. Kimse herşeyi bilemez, bilmek zorunda da değil. Bilse de cevap vermek zorunda değil.
    bunu herkesin okumasını istediğimiz kurallara da yazıyoruz. site-kurallari.php

Hala daha olursa da hoş karşılamıyoruz.

Sorunuzun cevabına gelirsek;

Sony vaio vgn-fw170j notebook xp drivers ve xp kurulumu

Sony Vaio VGN-FW serisi notebook xp kurulumu ve windows xp drivers.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sony vaio vgn fw serisi notebookların windows xp sürücülerini ver windows xp için uygun sony uygulamalarını paket halinde indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Sürücü paketleri için Sewdali takma isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

driver/31/Sony-Vaio-VGN-FW-Series-windows-xp-driver-pack.html

1. Eğer sürücüleri tek tek indirmek istiyorsanız;
    2. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver
    3. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    4. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    5. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    7. Touchpad sürücüsü: Alps Touchpad driver ve touchpad registry patch'i kurun.
    8. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    9. Ethernet sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    10. Modem Sürücüsü: Sony vaio modem driver'ı indirin ve kurun.
    11. Kamera sürücüsü: Sony webcam driver'ını indirip zipten çıkarın.

a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Görüntü aygıtlarına girip usb video aygıtına sağ tıklayın. Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırın. Disketi var seçeneğini seçin.
      g- Kamera sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin. "R5U870FL" isimli dosyayı seçin. Modeli seçip devam edin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    12. Bluetooth sürücüsü: Bu sürücüyü kurmadan önce wireless açık durumda olmalı. Sony Vaio fw series Bluetooth driver
    13. Sony Vaio Uygulamaları : Sony vaio utilities
    [*] Sony Kısayol tuşları Sürücüsü : Sony hotkey drivers
    [*] Ekran parlaklığı kontrol programı: Brightness Controller for xp

Sayfayı Paylaş