VAIO FZ31E BATERY BOŞALMA PROBLEMİ...

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında burakr tarafından paylaşıldı.

1. burakr

burakr Yeni Üye

Arkadaşlar sonyvaio mu severek ve çok beğenerek araştırırarak aldım. Hele FZ seriesi bence şimdiye kadar en güzel kasaya sahip 15.4 screen lerden en compaq' ı olması çok daha mükemmel. Fakat;
    Ürünü şarjz süresi malesef çok uzun oluyor. Hadi bunu kabulleneyim. Ama sorun full %100 şarz edildikten sonra cihazı kapatıyorum ve ertesi gün şarj adaptörünü takmadan direk açtığımda pil seviyesi otomotikman % 15-20 ye bazen de daha da aşağıya düşüyor. Problem büyük bence. Yada bilmediğimiz birşey mi var. Yoksa bunlarda yaşanan genel problemlerden birimi.
    Başka bir arkadaşım FZ-460 serisini aldı aynı problemde onda var. Bilgisi olan lütfen yardımcı olursa sevinirim.

2. juiced54

juiced54 Yeni Üye

ilk zamanlarda bu sorunu yapabilir ben de de ilk zamanlarda deşarj olma vardı ama %15-20 lere kadar düşmüyordu bir gecede.Pili %100 şarj ettikten sonra 8 saat açmadım daha sonra açtığım da şarj %92 idi.
    Pil kullana kullana kendini bulur bence [bravo]

3. thexxi

thexxi Yeni Üye

Selam dostum öncelikle bende bir fz31e sahibiyim henüz alalı 2 ay oldu ...
    anlattığın duruma bakılırsa senin bataryada ciddi bir problem var..
    konuyu club vaio ya açarsan hem yardımcı olurlar hemde biz aydınlanırız

http://club.vaio.sony.com.tr/clubvaio/tr/tr

4. juiced54

juiced54 Yeni Üye

dostum ben şu anlık bir sorun görmüyorum pilde %8lik bir deşarj olma yapar bence

5. burakr

burakr Yeni Üye

arkadaşlar ilginize teşşekür ederim ama;
    benim problemim %100 dolduktnan sonra 1-2 gün zarfında makinayı açtığımda pil boşalmış oluyor. Başka laptoplarda görünmeyen bir problem bence bu, hiç duymadım kimseden. aceba ürün arızalı mı yoksa biraz daha bekliyeyim şarz-dejarz yaparak mı kullanayım...

6. thexxi

thexxi Yeni Üye

eğer batarya full boşalıyorsa sorun var ama %8 fln boşalıyorsa sorun yok.. normaldir

7. burakr

burakr Yeni Üye

evet son araştırmalarımdan sonra 3 tane FZ serisi laptopta yaptığım testlerde malesef bu serinin problemli olduğuna arkadaşlar eşliğinde karar verdim. bir daha sölüyorum bütün fz serisi kullanan arkadaşlar şunu bir denesinler;
    1-cihazı full şarz edin.
    2-makinayı şarzdan çıkarıp 2 gün kapalı tutun.
    3-makinayı açın %100 şarz olan cihazınız malesef %9 -10 kadar düşmüş pil boşalacak hatası verecektir.

Bu FZ31E, FZ31M, FZ460E/B modellerinde test edilmiş kullanıcıların bizzat deneyinden geçmiş olup arızasının sony tarafından onaylanması artık ne zaman olacak bilmiyorum.

Ama beni hayal kırıklığına uğrattı sony vaio malesef...
    İrtibat için ...
    0537-227 88 80
    Burak

Sayfayı Paylaş