Üst düzey laptoplardan hangisi?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında kolasi tarafından paylaşıldı.

1. kolasi

kolasi Yeni Üye

Arkadaşlar uzun süredir hp laptop kullanmaktayım. Değişim zamanı geldi diye düşünüyorum. Bu değişiklikde en önemli ihtiyacım tasarım ve güç. Sizden marka ve model tavsiyesi alacağım ve kendi fikrimi söyleyeceğim. Bir araştırma yaptım, mesela oyun için Msi, ancak oyuncak gibi duruyor modeller, masama yakışmayacaktır. Diğer beklentilerim için ise dikkatimi çeken modeller var.
    Sizin, benim yukarıdaki ihtiyaçlarıma karşılık tavsiyeleriniz neledir?
    :?:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bütçe ne kadar?
    ağır olması fark eder mi?

3. kolasi

kolasi Yeni Üye

Ağırlık durumu önceliğim değil, önceliğim tasarım ve performans. Tasarım önemli çünkü ofisimde bulundurcağım, ofisin genel tasarımına paralel bir şey olması lazım. Performans önemli çünkü uzun süredir ertelediğim oyunları bana sorun çıkarmadan bitirmek istiyorum:)

araştırmalarımı aptım, ön plana çıkan 2-3 marka var. Özellikle samsung adı geçti

4. Androider

Androider Yeni Üye

Anladığım kadarıyla tasarımıyla ön plana çıkan bir ürün bakıyosun.

Hocam yıllardır çeşit çeşit laptop değişmiş bir adamım, kim ne derse desin tasarımı iyi olacak arkadaş...Zaten işlemci aynı, ekran kartı aynı biçok modelde.
    bu arada bunlar demişken, detay olarak beklentilerin neler? donanım felan

5. kolasi

kolasi Yeni Üye

Detay olarak beklentim ekran kartı. yani i7 işlemcili 1 gb ramli bi ekran kartına sahip laptopta istediklerimi kolayca yapabilir miyim mesela?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus G74 serilerinde hemen herşeyi yaparsınız.
    Bu arada ekran akrtının kaç gb olduğunun nerdeyse hiç önemi yok. Önemli olan ekran kartının çipidir.
    Mesela 1gb gtx560ti ekran kartı 3 gb gt545 ekran kartından 3 kat daha iyi puan alır testlerde.

7. kolasi

kolasi Yeni Üye

İşte bu bilgi süper ötesi. yanıldığımız noktada bunlar. sormadan gidip alsam satıcı beni rahatlıkla kandırırdı. baktığım bi modelde ati radeon 1gb 6750 m modeline ne dersin? hd diye bir ibare var ama bu high definitionla alakalı bir kavrammı?

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6750 orta düzeyde bir ekran kartıdır. NVIDIA® GeForce® GTX 560M ile kesinlikle boy ölçüşemez.

9. kolasi

kolasi Yeni Üye

öyledir mutlaka ama neden? ben neye göre referans almalıyım? hangi özelliklerini karşılaştırabilirim gb dışında?

10. kolasi

kolasi Yeni Üye

Bir de bu ekran kartlarıyla ilgili çok detay var kafam çok karışık

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebook ekran kartı sıralaması diye aratın test sonuçlarını göreceksiniz.

12. kolasi

kolasi Yeni Üye

tamam da neye göre değerlendireceğiz.

13. kolasi

kolasi Yeni Üye

yani demem o ki, herkes listenin 1. sırasındaki ürünü almak yada laptopunda bulundurmak ister. hangi sıralama arası iyidir

14. kolasi

kolasi Yeni Üye

15. zafer-135

zafer-135 Yeni Üye

monster marka laptoba bak derim ekran kartında dikkat etmen gerekken
    hafızası. bellek tipi yani GDD5 mesela ve bit değeri

Sayfayı Paylaş