usb port sorunu. bilen var mı

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında adelante1980 tarafından paylaşıldı.

1. adelante1980

adelante1980 Yeni Üye

Selamlar
    Packard bell f0236-u-007 laptopum un usb girişlerinden biri çalışmıyor.Portu görüyor ama takılan aygıtı çalıştırmıyor.
    Mouse,flash vs.. takınca aygıt tanınmadı diyor ve aygıt yöneticisinde evrensel seri yol denetleyecilerinde Bilinmeyen aygıt olarak işlenmiş durumda.
    Herşeyi denedim. yeni xp sp2 kurdum. güncellemeler yaptım ama nafile.
    Lütfen yardım.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o usb bozuk olabilir. chipset sürücüsü düzgün kurulmamış olabilir. Bu notebookun chipseti nedir? Chipset sürücüsünü bulup ünlem işaretli aygıtın sürücüsünü güncellemeyi denediniz mi?

3. adelante1980

adelante1980 Yeni Üye

Herhangi bir ünlem olan aygıt yok. Tamamı doğru kurulmuş gibi gözüküyor. Ama "Bilinmeyen aygıt" adıyla bir usb hub sürücüsü kurulmuş.
    Model:EasyNote F0236-U-007
    Chipset:Ati RS400-133
    Bunların güncel sürücüleri veya bios update dosyası olsa olur gibi geliyor ama. Ne dersiniz? veya bunları nasıl bulabiliriz?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. adelante1980

adelante1980 Yeni Üye

Bu sürücü de olmadı. Acaba bios u güncellesek olur mu? ve bu bios update dosyasını nasıl bulcaz

6. adelante1980

adelante1980 Yeni Üye

Makinamın anakart modeli "Packard Bell BV Easynote_F0236 ve Anakart Chipseti Ati radeon xpress 200M (RC410M)
    Google dan bunları buluyorum aslında ama Vista dan güncelleme dosyalarını buluyor.
    Bunlara göre bir bios update dosyası bulabilen olur mu??
    Lütfen son bir yardım...

7. karaf

karaf Yeni Üye

Cihazı yeni aldıysan eğer bence teknik servis ile iletişime geç.
    Eğerki aldığından beri hiç çalışmadıysa ve 1 aydan daha kısa bir süre olduysa iade alma ihtimalleri var.

Benimde daha önceki Acer marka laptopta USB sorunu başıma gelmişti 1-2 hafta geçmeden gönderdim iade aldılar.
    Yalnız benimki hiçbir tepki vermiyordu.

8. adelante1980

adelante1980 Yeni Üye

Karaf dostum çok teşekkür bilgilerine. Ama garanti süresi bitti ayrıca bilgisayarı serviste bekletemeyecek kadar işim oluyor. Kendim halledemezsem bir usb girişini unutmam daha mantıklı sanki.
    Tahminim kesin bir yöntemi var(Güncelleme metodları gibi) ama artık boşvermek lazım sanırım

9. adelante1980

adelante1980 Yeni Üye

Arkadaşlar yok mu başka yardım edecek yav.
    Bir bios updatei bulamadım ya olacak iş değil.Hergun yeni model üretiyo bu firma sonra da güncelleme vermiyo.
    Makina F0236-u-007 Anakart modeli : BV EasyNote_F0236 ama Everest gibi tanıtım programlarında BV EasyNote_MX36 gözüküyor.

10. caldera

caldera Yeni Üye

Merhaba,
    Boşuna Bios Update ile uğraşmayınız, çünki sizin sorununuz USB'lerden sadece bir tanesinin çalışmaması, Bunun tek sorunu olabilir, USB soketin arızalı olması Muhtemel Kanallarda bir çatlak veya Soketlerde Oksitlenme veya kırılma olabilir. Eğer tüm usb'lerinizde sorun olasydı Bios update belki çözüm olabilirdi tabiki.
    Kolay gelsin.

11. adelante1980

adelante1980 Yeni Üye

Anlıyorum Caldera. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş