USB HUB tanıma sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında metalpium tarafından paylaşıldı.

1. metalpium

metalpium Yeni Üye

Arkadaşlar selam yaklaşık bir aydır ASUS F3Se kullanıyorum,ve 2 haftadır da Xp yüklenmiş olarak kullanmaktayım,bu hafta elimdeki usb girişli cihazların çokluğu nedeniyle bir usb hub aldım ama malesef windows hub ı tanımamakta ısrar ediyor :( eğer bir çozüm önerisi varsa çok sevineceğim,saygılar

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer hubta bi problem yoksa tanıması gerekir.
    Sorun hubta mı yoksa bilgisayarının usb girişlerinde mi onu anlamalısın.

1. hubu başka bir xp li bilgisayarda dene? Eğer çalışırsa sorun bilgisayarda
    2. Bilgisayara başka usb cihazlar tak. Mouse vb gibi eğer tanıyorsa sorun hubta

piyasada çin malı çok ucuz usb hublar dolaşıyor.

3. metalpium

metalpium Yeni Üye

Malesef sorunun ilginçliği burada,usb hub dışında tüm cihazları tanıyor, hub'da sanırım sorunlu değil çünkü başka bir pc'de sorunsuz olarak çalıştı.Intel'in chipset için INF update'ini indirip kurdum sorun çözülür umuduyla ama nafile,elim kolum bağlandı resmen...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o zaman internette usb cihazı tanımama vb gibi birkaç arama yapabilirsin. Ama bir yere varabileceğini sanmıyorum.

5. SLACKER

SLACKER Yeni Üye

Sanırım senin aldığın HUB usb girişi 1.0 laptop usb ise 2.0 sorun ondan kaynaklı

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Usb 2.0 standartının geriye doğru desteği vardır. Yani bütün usb ler birbirini görebilir.Uyumsuzluk yoktur.

Sayfayı Paylaş