usb analog tv kartı kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında selims tarafından paylaşıldı.

1. selims

selims Yeni Üye

arkadaşlar önceden asus f3fm laptop kullanıyordum laptopumda aver media pcmcia (34 mm) express tv kartı mevcuttu. bir seneden fazla süre kullandım daha sonra laptopu yeniledim şimdi asus M50vc modelini kullanıyorum. daha önce kullanmakta olduğum 34 mm pcmcia express tv kartı yeni notebookta çalıştıramadım. kutusundan gelen 32-64 bit driver cd si ile kurdum (ehrecvr ) hatası ile karşılaştım kartı kullanamadım. . averin sitesinden yazılımları indirdim onları kurdum hata kalktı fakat kartan ses alamadım. açıp kapatıyorm ekran görüntüsüde kayıp oluyordu. daha sonra sorunun yazılımdan (driver yazılımdan) olduğunu anladm Türkiye dağıtıcı disbritörü ile temasa geçtim (multi medya). donanım çakısması olabileceğini söylediler; tüm donanımları devre dışı bıraktım hatta pc ye format atıp sadece ekran kartı ve ses kartını kurduğum halde kullanamadım. yazılım hatası olduğunu yeni yazılım gerektirdiğini kabul ettiler bende ürünü iade ettim. (aver media pcmcia express 34 mm tv kartı olup yeni seri notebooklarda ehrecvr (windows media hizmet alıcı) hatası veya ses, görüntü hatası nedeni driver yazılımı inşallah karşılan arkadaşlar ilerleyen günlerde yeni yazılımı internete koyarlarsa denemelerini tavsiye ederim.)

şimdi tekrar tv kartı almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim yaptığım incelemelerde çoğu arkadaş memnun olduğunu söylemiş bazı arkadaşlar görüntü ve ses hatası içerdiğine deyinmiş (artık kimin neyi reklam yaptığıda şüpheli halde iken inandırıcı gelmedi yapılan açıklamalar.) şimdi almayı düşündüğüm model

AVERTV HYBRID + FM VOLAR HX USB TV KARTI
    (http://www.vatanbilgisayar.com/productD ... I_ID=32762)

bu kartı aramızda kullanan arkadaş varsa (kanal geçişinin geç olması önemli değil çünkü usbden çalışıyor normal) ürün hakkında yorum yaparlarsa usbden kullanabileceğiz tv kartını belirlemiş olacağımıza inanıyorum. aver harici ürünler içinde yorum yapılabilir benim aver seçme nedenim ürün sadece kullanmakla bitmiyor satışan sonra verilen hizmet ve teknik destek hattına ulaşmakta bir ihtiyaç. incanın aynı modeli var Türkiye dağıtıcısının bilgisini resmi sitesinde görmediğim için eledim.

bu kartı kullanan arkadaşlar ekran görüntüsü ses görüntüsü - kanal bulma - kablou tv de kullanımı ve ısınma hakkında bizleride bilgilendirirlerse çoğu arkadaşımıza yardımcı olacağını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş