Ürün İnceleme: Comfydesk Notebook Sehpası

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bildiğiniz gibi notebooklar son yıllarda hayatımızda daha da fazla yer etmeye başladı.
    Sanıyorum ilk defa geçen yıl notebook satışları masaüstü bilgisayar satışlarını yakaladı ve geçti.

Buna sebep olarak notebookların artık eskisine göre çok daha uygun fiyatlara satılması ve performans olarak masaüstü bilgisayarları yakalamasını gösterebiliriz.

Ayrıca evimizde neredeyse hiç yer kaplamaması ve hemen heryerde kullanılabilir olması da cabası.

Tabi notebookların ve notebookları heryerde kullanmanın bazı zorlukları olabiliyor. Bunları;

Notebookumuzu genelde dizimizin üzerinde, bir masa ya da sehpada ve genellikle öne eğilmiş olarak kullanırız.
    Böyle bir pozisyon bir süre sonra bel ve boyun ağrısıyla başlayan çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirir.

Comfydesk notebook sehpası
    Comfydesk notebook sehpası bu sorunların önüne geçmek ve bazı kullanım kolaylıkları yaratmak amacıyla üretilen bir sehpa olduğunu söyleniyor.

Notebook.gen.tr ekibi olarak bir adet comfydesk edindik ve denemelere başladık.

Öncelikler size comfdesk'in özelliklerinden bahsedelim.

Genel özellikler
    Comfydesk, Aliminyumdan yapılmış, kauçuk bilek desteği bulunan, 360 derece açılı butonlar yardımı ile değişik şekillere getirilebilen, notebooku koyabildiğiniz tablanın dahi ayarlanabildiği, görünümü güzel ve hemen hemen her yerde kullanılabilen bir sehpa.

Ağırlık ve ölçüler
    Comfydesk 2,2 kg ağırlığında ve katlanmış halde 56cm x 30cm x 4.7cm ölçülerindedir.
    Ayrıca kurulum sırasında 20mm ile 540 mm arasında yüksekliğe göre ayarlanabilir.

Kullanılan malzeme
    Comfydesk ısıyı absorbe edebilen ve hafifliğini sağlayan aliminyum alaşımdan yapılmıştır.

Uygun notebooklar
    Comfydesk 15kg taşıma kapasitesine sahipmiş. Dolayısı ile piyasada satılan bütün notebooklar için rahatlıkla kullanılabilir.

Kullanım alanları
    Comfydesk evde yatarken, otururken, kitap okurken, sehpa olarak, bahçede, seyehatte, otelde, hastanede ve benzeri aklınıza gelebilecek birçok yerde, birçok şekilde kullanılabilir.

Comfydesk notebook sehpası hakkındaki yorumlarım

Açıkcası ilk kullanımda biraz zorlandım ama alışınca gerçekten basit bir ayarlama yöntemi var.
    Eklem yerlerindeki tuşlara basıyor ve istediğiniz açıya getiriyorsunuz, tekrar bastığında kilitleniyor ve sabitleniyor.
    Her iki ayaktaki açıların birebir aynı olması gerekiyor, yoksa denge problemi yaşayabilirsiniz.
    Merak edenler olursa resimlerdeki şekiller için açıları yazabilirim,not almıştım.

Cihaz oldukça hafif. Kauçuk bileklik oldukça iyi düşünülmüş.
    Heryere uyum sağlıyor. Şu anda kanepede oturup arkama yaslanmış olarak bu yazıyı yazıyorum. Monitörde tam gözümün hizasında.

Sonuç olarak;
    Oturma odasındaki çalışma masamı içerideki odaya almaya ikna oldum. Bence gayet güzel bir cihaz.

2. karaf

karaf Yeni Üye

Güzel inceleme olmuş emekleriniz için teşekkürler.
    Hoş bir ürün yalnız fiyatıda biraz uygun olsa alınır diye düşündüm kendim için.

Bir sorum olacak; denge ayakları biraz zayıf gibi görünüyor, laptopta üzerinde iken sarsıntı ve titreşim konusunda nasıl acaba?
    Sallantı oluyor mu?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer elinizle sallarsanız tabiki hafif bir sallanma oluyor. Hatta şimdi denedim :)
    Ama bu durum bence bir sorun teşkil etmeyecek kadar küçük.

4. volkan48

volkan48 Yeni Üye

mouse koyabileceğimiz bir aparatı var mı acaba ?? bunun dışında baya kullanışlı bi ürün.. ;)

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

benim bilgisayarım 14 inç olduğu için yan tarafında mouse için boşluk kalıyor.
    15,4 olanı kullanırkende kanepenin üzerinde kullanıyorum.

6. Slithereen Guard

Slithereen Guard Yeni Üye

Güzel bir ürün, yaklaşık fiyatını bilen varmı? - Bide dizlerimizin üstünde kullanmak laptoplar için sağlıklımı? [polis]

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

fiyat için sitesine bakabilisiniz. http://www.comfydesk.com.tr/

Notebookları dizüstünde kullanırken hava kanallarını kapatmadığınızdan emin olmanız gerekir. Aksi halde bilgisayarınız çok ısınır.

8. Pirinç

Pirinç Yeni Üye

yatma konumunda notebook dik durumda duruyor. Bu benim biraz kafamı karıştırdı. Bu durumda (yatma konumunda) notebookun düşme olasılığı nedir acaba???

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yatarak hiç denemedim açıkcası :)

10. Pirinç

Pirinç Yeni Üye

bunu deneyip bizimler paylaşırsanız çok memnun olurum. almak istiyorum bu ürünü ancak bu yatma pozisyonu kafamı karıştırdı. Bide firmanın sitesinde stoklarda tükendiği yazıyor :cry: çok üzüldüm

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sanırım yeni bir modeli gelecekmiş. usb girişi vs olabilir yenisinde.

12. AggReSSiVe

AggReSSiVe Yeni Üye

Ürün kendi sitesinden artık satılmıyor ( stoklar tükenmiş ) ...

Hepsiburada'da ürünü 178 YTL ( KDV dahil ) + Kargo ile satıyorlar. Kendi sitesinde 139 YTL ( KDV dahil ) + Kargo ile satılıyordu. Sizce 180YTL vermeye değermi ? Aşağı yukarı 50 ytl fark çıkıyor ortaya...

http://www.hepsiburada.com/productdetai ... tid=bs4025

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductD ... tId=124303
    E-Reyon'da biraz daha uygun fakat, buradan hiç alış-veriş yapmadım ve güvenilirliği yada hizmet anlayışı hakkında bir bilgim yok...

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ereyonda sorun oalcağını sanmam. epey ciro yapan bir firma

14. Error!

Error! Yeni Üye

daha uygun bir fiyat olsayıd düşünüle bilirdi 130 ytl :( 60 70 ytl olsa ola bilirdi

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

gitti gidiyorda benzer işi yapan ama çok daha düşük kalitede malzemeden yapılmış ürünler satıyorlar.

16. Error!

Error! Yeni Üye

işide şansa bırakmamak lazım

17. eyoruk

eyoruk Yeni Üye

Cidden güzel birşey miş ..Düşüenebilirim ama yatar pozisyonda nasıl olacak ki ? :roll: 17 " lik Acer modelleri için ise uygun olur mu ?

18. Error!

Error! Yeni Üye

bence biraz yanlardan taşa bilir :)

Sayfayı Paylaş