Üç çekirdekli İşlemci

Konu, 'Eski Haberler' kısmında gtoprak tarafından paylaşıldı.

 1. gtoprak

  gtoprak Yeni Üye

  [​IMG]

  AMD, geçtiğimiz günlerde x86 isimli üç çekirdekli işlemcisini piyasaya sunduğunu duyurdu.

  AMD yaptığı bir açıklamada, dijital ortam tutkunlarına ve oyunculara genel kullanım fiyatlarıyla performans artışı sağlayan AMD PhenomTM X3 8000 serisi üç çekirdekli işlemcilerini piyasaya çıktığını duyurdu. AMD Phenom X3 işlemcileri, çok uçlu uygulamaların performansını, aynı saat hızındaki çift çekirdekli işlemcilere göre yükseltiyor. Dünyanın tek üç çekirdekli x86 işlemcisi olan AMD Phenom X3, çok çekirdek teknolojisini, günümüzün dijital eğlence uygulamalarını daha kolay çalıştıran bilgisayarlar arayan daha geniş bir kitleye ulaştırıyor.

  AMD 780 serisi yonga setiyle bir araya gelen AMD Phenom X3 işlemcileri, genel kullanıma yönelik bilgisayar müşterilerinin oyun ve yüksek çözünürlük deneyimlerinde önemli iyileşmeler sağlıyor. AMD'nin bu masaüstü çözümü, bir genel kullanım bilgisayarında, VC-1, MPEG-2 ve H.264 gibi en zorlu formatları da destekleyen bir HD deneyimini mümkün kılıyor. AMD'nin Birleşik Video Çözücüsü (UVD) sayesinde HD uygulamalar mikroişlemci yerine buna daha uygun tasarlanan grafik işlemcisi üzerinden çalıştırılıyor ve tüketiciler, en yeni Blu-ray filmleri bile daha az takılma, atlama ve kesintiyle izleyebiliyor.

  "AMD 2007 yılında, üç çekirdekli Phenom işlemcileri 2008'in ilk çeyreğinde piya-saya sürmeye karar verdi ve bugün de bu sözünü tuttu." diyen AMD Stratejik Pazarlama Başkan Yardımcısı Bob Brewer, şöyle konuştu: "AMD, günümüzün bilgisayar uygulamalarının iki, üç veya dört çekirdekli işlemcilerle daha iyi hızlandırıldığının farkındadır ve bu nedenle endüstrinin en geniş çift çekirdekli masaüstü işlemcisi serisini sunmaktadır."

  AMD Phenom X3 işlemci ve AMD 780G yonga seti tabanlı masaüstü bilgisayarlar DirectX 10 uyumlu olduğu için, hobi amaçlı oyuncular da en yeni oyunlarda canlı gibi üçboyutlu grafiklerin ve dinamik etkileşimin keyfini sürebilecektir. Performanslarını harici bir ekran kartıyla yükseltmek isteyen oyuncular, ATI Karma Grafik Teknolojisi ile bunu elde edebilecektir. Ayrıca, AMD 780G yonga seti, performans ayarlamasını sadeleştirerek kitlelere sunan AMD OverDrive™ arabiriminin ikinci neslini de içermektedir.

  AMD PhenomTM X3 8000 Serisi Üç Çekirdekli İşlemciler
  AMD Phenom X3 8400 ve AMD Phenom X3 8600 işlemciler, tek uçlu uygulamalardaki performansı çift çekirdekli işlemcilere göre arttırabilir ve dört çekirdekli işlemcilerle ölçeklenen uygulamaların da ölçeklenmesini sağlayabilir. AMD Phenom üç çekirdekli işlemciler ayrıca çoğul görevlerde ve çok uçlu uygulamalarda da, AMD Phenom X4 dört çekirdekli işlemcilerin kullandığına benzer bir yöntemle performans artışı sağlayabilir.

  Bilgi için
  AMD Türkiye - Tel: 0212- 272 17 93

  kaynak: chip.com.tr
   

Sayfayı Paylaş