Türk Telekom yurtdışı internet hızını artırdı

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Türk Telekomun, 2005 yılı sonunda 33 Gbps olan yurtdışı çıkış hızını bugün itibariyle 157 Gbps'ye yükselttiği bildirildi.

Türk Telekomdan yapılan yazılı açıklamada, kuruluşun 2005 yılından bu yana internet yurt dışı çıkış hızını beş kat artırdığı, bu sayede yüksek trafik alan Google, Yahoo, MSN, Facebook, Youtube gibi sitelere, internetin en yoğun kullanıldığı dönemlerde dahi yüklenme yaşanmadan erişim sağlanacağı aktarıldı.

Türk Telekomun, 2008 yılı sonuna kadar bu hızı 350 Gbps'ye çıkarmayı planladığı aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Türk Telekom olarak hıza ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ettiklerini, internet çıkış hızındaki artışın 5 kat ile sınırlı kalmayacağını belirterek, "yıl sonunda hızı 350 Gbps'ye yükseltmeyi planlıyoruz.

Böylece 2005 yılı sonunda 33 Gbps olan internet yurtdışı çıkış hızını 10 kat artırmış olacağız" dedi.

kaynak: cnnturk.com

2. DoKuZuNCuKaPI

DoKuZuNCuKaPI Yeni Üye

Valla ben pek bir fark göremedim hatta youtube dahada yavaşladı sanki :shock: Tabi bu sadece yurtdışı çıkış hızını arttırmakla olacak bir hızlanma değil.

3. kuzi

kuzi Yeni Üye

4. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

bir de yutiçi hızını artırsa...

5. ergink

ergink Yeni Üye

rapidshare sitesinin bile bağlantı hızı 220gbit [ofof] nerde bu telekomm ayde 27,5YTL almasını biliyorr

With 220 Gigabit/s of Internet connectivity

6. kengu

kengu Yeni Üye

Süper yorum olmuş , gülmekten karnım ağrıdı.......

7. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Aslında Şöyle bi gerçek var arkadaşlar Türk Telekom 'un Yurt Dışına verdi hizmeti yurt içine verecek alt yapısı var mı ;_? Bence Yok ; Büyük Kentlerde Bilmiyorum Ama ben Sivasda Kalıyorum 4096 geldiğinde ben bi hafta nete girmedim sivasda çoğu yer giremedi buda yurt içi hizmetlerin hadddinden geç faliyete geçmesini sağlıyor diye düşünüyorum ben Tabi Sizler ne dersiniz bilmem

8. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

Yahu arkadaş ben anlamıyorum bu türk telekomu hem adsl internetten 29 ytl alıyorlar,japonlar aylık 30Ykr ye vdsl2 kullanıyor.
    Ayrıca 3 aydır vdsl2 diye bağırıyorlar, ortada vdsl 'in 'v' si yok.

9. kuzi

kuzi Yeni Üye

vdsl2 ne [alala]

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

dsl'in vertical olanı,bir başka deyişle asimetrik olmayanı :p
    :D
    Çok hızlı internet diyelim en iyisi. ;)
    Fakat arkadaşımın dediği gibi;hem reklamı yapılıyor hem de hizmet sunulmuyor..Ayrıca komik bir düzeyde pahalı [ateskafa] Gerçi verilmeyen hizmet pahalı olsa ne olur.

11. kuzi

kuzi Yeni Üye

vertical ne? [alala]

Sayfayı Paylaş