Tron Efsanesi Oyunu İnceleme

Konu, 'Oyun Genel' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

1. Error!

Error! Yeni Üye

Tron efsanesi filmini izlemiş birisi olarak ve film bitiminde.”Harbiden Güzel Bir Filmiş”Dedirtti.Ama “Harbiden Güzel Oyunmuş” dedirtemedi. Neden derseniz o filmdeki şevhet ve heyecan duygusu oyunda hiç YOK!.Nedeni Oyun formatı filmle hiçbir şekilde alakası yok.Bunun nedeni acaba disney ola bilirmi ? EA bu işi üstlenseydi yine bölemi olurdu bun soruların cevaplarını bilemiyoruz ama yinede güzel bir oyun olmuş diyoruz…

Neyse Lafı Fazla Uzatmadan Haydeeeeeeeeeeeeee Diyerek İncelemize Başlıyoruz

Masaüstümüzdeki “Tron” İconuna Tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz

Oyuna giriş yaptıktan sonra birkaç reklam fragmanları geliyor(enter,esc. Vs vs… tuşlarına tıklmanıza hiç gerek yok reklamları geçmiyor çünkü ) fragmanlardan sonra “CLICK TO START” yazısı geldiği anda birazda olsa heyecanlanmıyor değiliz..

Herhan gibi bir tuşa tıkladıktan sonra ana menü geliyor..
    Siz new game diyip oyuna başlıyıcaksınız eğer ilk defa yüklüyorsanız..biz CONTINUE diyip maceraya kaldığımız yerden devam ediyoruz…

Ben oyuna ilk giriş yaptığımda karakteri görünce “Acaba Kimim” dedim.Çünkü karakterimiz kaskını çıkartmayı düşünmüyor heralde 3 4 saatlik gameplay oldu halen kaskını çıkartığını göremedik belki oyun sonunda çıkartır diyip oyunumuza devam ediyoruz ;)Karakterimizin elbisesi oldukça şık güzel ve canlı.Etraftaki neslerde görsel efeklerde oldukça güzel ama ama tek sorun araçlarda var..Uzay araçlarında,Işıksikletlerde var..Sanki onları Paintten yapmışlar gibi bir hava var.Araçların grafikleri gerçekçi değil o yönden sıkıntılı biraz ama yinede onlara aldırmayıp oynamaya devam ediyoruz…

Oyunumuzun Çoğunluğu hoplayıp zıplamak ordan oraya koşmakla geçiyor buda bir süre sonra sıkıcı ve uğraşılmaz bir hale geliyor.Halbuki filmde bu kadar ordan oraya atlamlar duvardan yürümeler felan görmedim..Oyunda okadar çok atlama zıplama varki şöle bir örnek veriyim bir an kendimi assassins creed oyunu oynuyo sandım o derece.

Evet kahramanımız bir düşmana kilitlendi ve SAĞ CLICK yapmınızı bekliyor sadece sağ clıck mı oyunda bir çok combolar var.Dövüş sahneleri güzel diye biliriz HARİKA diyemeyiz.Çünkü oyunda “aaa vaybee” diyeceğimiz bir takım yenilik çığır yaratıcak birşeyler yok. Ama dövüş sahnelerinden eminim sıkılmazsınız çünkü bir çok kez ölüp yeniden oyuna büyük bir hırsla başladığınızda artık oyunu çözmüş gibi oynamaya başlıyorsunuz bir süre sonra

Düşmanı Öldürdüğümüz An! (çok güzel bir duygu)

Combo güçler birazcık oyunu renklerdirmiş diye bilirz.Çünkü combo güçler bazı durumlarda klavyemize yığun baskı yapmamıza heyacanlmamıza sebebiyet vere biliyor..çünkü klavye hareketleri birazcıkdan hızlı olmalı ;)

Kısaca özet geçmek gerekirse
    Oyun görsel şölen açısından oldukça başaralı,fakat aynı başaraı araçlarda gösterememiş -1 puan burdan gelior..Onun içinde çoğunlukla havadayız çok hoplamalı zıplamalı bir oyun sadece dövüş sahneleri dışında zıplamıyoruz okadar onun dışında devamlı zıplıyoruz buda bize assassins creed oyununu oynuyormuş gibi bir izlenim bıraktığı için -1 puanda burdan.Oyun sıkıcı değil gayet akıcı ama çoğu zaman öldüğünüz anlarda 1 2 3 4 deneme derken bir süre sonra oyunu kapatmış bir durumda ola biliryosunuz sıkmaya başlıyor..Ama emin olunki oyunu tekrar açtığınızda İlk Seferde geçmiş oluyorsunuz.

10 üzerinden 8
    Oynana Bilir…

İnceleme Bana Aittir gerek metinler gerek fotoğraflar ;) :)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

filmini beğenmiştim ama pek oyun oynamadığımdan oyunu denemedim.

Sayfayı Paylaş