travelmate 5310 bios reset etme ve hdd sifresi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında tellak tarafından paylaşıldı.

1. tellak

tellak Yeni Üye

mrb arkadaslar elimde bir travelmate 5310 laptop var fakat biosa bir şifre konulmuş makinayı komple söktük ve 2 saate yakın beklettik. buna rağmen bios şifresi silinmedi. makinaya yapapildigim tek şey CD üzerinden calışan işletim sistemleri ile acmak oldu vista ve ubuntu ile actım makinayı XP ile acamadım Hdd password istiyor. boot menusu Usb de kalmış cd leri de Usb bir cd-dvd ile actım.

sorunum bu biosu resetleyip kendi romundan acmak ve makinaya komple format atmak. harddiski başka makinaya takmam bi işe aramıyor bir arayüzde makina da şifre var teknik servis şifresi olabilir diye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

eğer varsa bios pilini çıkarmayı denediniz mi?

3. tellak

tellak Yeni Üye

makina tamamen söküldü bios pili dahil bazı makinalarda biosun bacakları (2 ve 6) temas ettirilerek bir resetleme de yapılması gerekiyor sanırım. onu deneyecem birde.

4. notebookcu

notebookcu Yeni Üye

boşuna ugraşmayın bios sıfırlama sadece bios yazılarak yapılır. notebookunuzun eprom u yazılarak anakartınızdaki sorun giderilir hard diskiniz içinde çeşitli programlar ile yapabilirsiniz.

anakaratınızdaki biosunuzu yenide yazabiliriz isterseniz benimle irtibata geçebilirsiniz.

notebookcu@windowslive.com

5. cosmodream

cosmodream Yeni Üye

Notebook hard disk lerine konulan şifreler. Hiçbir programla kırılamıyor. 3 Farklı program ile denedim olmadı. Sonra araştırdım iyice sordum bu işin profosyonelleri bile. bu hard disk ata password olayını bir aparat kullanarak yapıyorlar. utv vede benzeri olan bir cihaz ilen. hard disk direk 2.5" olarak bir makineye takıyorlar makinede normal bir pc ye com port ilen bağlanıyor.

hard disk lere konan şifreler. hard disk in kendi epprom una yazılmıyor ( Çoğu yerde yanlış olarak biliniyor ) . Netteki diğer çözümlere de bakacak olursanız hard disk e firmware güncellemesinin yapılarak epprom güncellenmesi isteniyor ne yazıkki " high security " olarak ayarlanmış disklerdeki şifreyi kaldırmadan firmware güncellemesi yapmasına bile izin vermiyor. ancak ve ancak harici cihazlar ilen bu yapılabiliyor. bilgilerinize

Sayfayı Paylaş