Touchpad'i nasıl devre dışı bırakırız.

Konu, 'Notebook Genel' kısmında robotik tarafından paylaşıldı.

1. robotik

robotik Yeni Üye

5520g model laptopun touch padı devre dısı bırakmak istiyorum çok hassas yanlışlıkla elim neyse seçiyo yada dosyayı acıyo. Hassaslıgını min indirsemde hala nemnun degilim devre dışı nasıl bırakabilirm. Başka birkaç laptopta simgesinde sag tıkla devre dışı özelligi vardı. Bu modelin nasıldır acaba vista home yüklü

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

C:\Program Files\Synaptics\SynTP altındaki programdan ayarlayabilirsiniz.
    Bu arada 5520 ile ilgili konuları şurada tartışıyoruz. Bu konu bütün notebookları ilgilendirdiği için başlığı değiştirip notebook genel tarafına alıyorum.

acer-f28/acer-5520g-notebook-t206.html

3. robotik

robotik Yeni Üye

Program filesda synaptics adlı klasör yoktu. bi googdan bakayım dedim sitessininde downlaod kısmı vardı şimdi indiiryom sonuçu yazarım sagolasın

4. robotik

robotik Yeni Üye

programı indirdim kurdum sorun halloldu sagolun

5. sebotaj

sebotaj Yeni Üye

en kolay yolu (fn ve f7) ye basarsan kısa yoldan kapatıp açarsın

6. bayhus

bayhus Yeni Üye

selamlar,

(fn ve f7) bu bilgiyi arıyordum,

teşekkürler.

7. Xh00p

Xh00p Yeni Üye

İşyerinde Sony Vaio VGN-FS415M laptop verdiler. Touchpade bileğim değince ben de sorun yaşıyorum. Fn ve F3 tuşları yazı yazarken mouse imlecini kaldırıyor sadece bileğim vea parmağım değince yine devreye giriyor. Touchpadi tamamen devre dışı bırakma şansım yok mu? Zaten mouse ile kullanıyorum, ihtiyacım yok. Synaptics kurup çözdüm sandım problemi ama touchpadle birlikte komple klavyeyi de devre dışı bıraktı. Kaldırmak zorunda kaldım. Yardımcı olabilecek varsa minnettar olurum.

8. Xh00p

Xh00p Yeni Üye

Yok mu bir bilen yaw? Çok zor durumdayım :cry:

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Synaptics ayarlarından yapmıştım daha önce. programı biraz kurcalayın bence.

10. Xh00p

Xh00p Yeni Üye

Yine yükledim kurcaladım. Touchpadi devre dışı bırakmadan bile programı kurduğum an klavye devre dışı kalıyor. Programın klavyeyle ilgili bir ayarı da olmadığı için sorunuma çözüm bulamıyorum. :(

11. mr.garfield

mr.garfield Yeni Üye

ya arkadaşlar ben de acer aspire 5315 war..
    ama formattan sonra touchpad i bir türlü çalıştıramadım....
    o kadar sürücü indirdim kurdum ama nafile...
    bi işe yaramadı...
    (Synaptics) filan hepsi kurulu ama anlayamadım ya...
    yardımcı olursanız sewinirim....
    :)

12. sedaturca

sedaturca Yeni Üye

kardeşim bende de aynı sorun vardı scroll tuşuna basınca synaptics driveri hata mesajı verip kapanıyodu ve touchpadi kullanamıyodum.. sana bi yol gösteriym denetim masasına gir yazıcı ve diğer donanımlar sekmesinden fareyi tıkla orda yüklü synaptics driveri göreceksin üzerine tıklayıp özellikler sekmesine git ordan da önceki sürücüye geri dönü tıkla otomatikman synaptics kalkacak ama bilgisayarı yeniden başlatmanı isteyecek bilgisayarı başlatmadan önce synaptics setup dosyası her nerede ise bul ve sil çünki pc reboottan sonra onu otomatik algılayıp tekrar yüklüyo silersen tekrar yüklemez.. e önceki sürücüye dön deyip bilgisayarı yeniden başlatınca otomatikman windowsun P2 uyuymlu faresine geri döneceksin... reboottan sonra hata verirse bi mouse tak denetim masasından fare ayarlarını öyle yap... ben kurtuldum synapticsten darısı size... [polis]

13. VviperV

VviperV Yeni Üye

en güzeli bu bence

ben driverları kurmama ragmen denetim masası >> Fare girince "vuruş" sekmesinden kapatabiliyordum sadece tıklamayı ama bu kez kurdgmda gözükmüyordu bunu kullanarak yapıyorum .

Sayfayı Paylaş