touchpad ve klavye donması sorunu

Konu, 'Notebook Genel' kısmında seymen57 tarafından paylaşıldı.

1. seymen57

seymen57 Yeni Üye

vestel notebook ta touchpad ve klavye anda anda donuyor ve hiç bir işlem yapılmıyor...sadece pilini takıp çıkarınca çalışıyor laptop olay görüntüleyicisinde ise şöyle bir uyarı aldım...Acaba böyle bir şey ile karşılaşan ya da çözümünü bilen biri war mı?
    UYARI ŞÖYLE:

: Katıştırılmış denetleyici (EC) belirtilen zaman aşımı süresi içinde yanıt vermedi. Bu durum, EC donanımında veya belleniminde bir hata olduğunu ya da BIOS'un EC'ye hatalı olarak eriştiğini gösterebilir. Güncelleştirilmiş BIOS için bilgisayar üreticinize danışmanız gerekiyor. Bazı durumlarda, bilgisayarın yanlış çalışmasına neden olabilir.

Not:touchpad ve klavye çalışmıyor ama usb mouse takınca usb mouse çalışıyor büyük ihtimalle ek bir klavye taksam o da çalışcak nasıl bir iş anlamadım..Denetim masasına bile giremiyorum denetim masasındakilerin yarısı gözüküyor yarısı ekrana gelmiyorr.
    yardım ederseniz sewinirim..

2. DursunK

DursunK Yeni Üye

Merhaba Eger notebook 154MP ise bios sürümün 0.23 mü ona bak eger öyle ise bios güncellemesi yapmalısın en yakın vestel servisine müraacat edersen sorun hallolur

Sayfayı Paylaş