Touchpad Tuşları

Konu, 'Dell Notebook' kısmında mstfgold tarafından paylaşıldı.

1. mstfgold

mstfgold Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar forumunuza yeni katıldım bir sorunum varda Dell Inspiron N5040 kullanıcısıyım fakat windows 8 yükledim bilgisayarıma vede dell touchpad'i yüklediğimde tuş fonksiyonlarım çalışmamaya başladı kaldırdım güncelledim fakat hiç bir türlü olmadı.Dokunmatik çalışıyor fakat tuşlar kesinlikle basmıyor sebebi ne olabilir ? Şimdiden teşekkür ediyorum.
    Not:Kesinlikle tuşlara aşırı basma,kırma,vurma gibi bir olay gerçekleşmedi.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıt var mı?

3. mstfgold

mstfgold Yeni Üye

Hayır şu an format atttım windows 7 x86 işletim sistemine çevirdim fakat yine sonuç aynı donanımsal olarak tahmin ediyorum

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Del kullanmadığım için bilmiyorum ama bir kısayol tuşu ile o tuşlar bloke ediliyor açılıyor olabilir mi?

5. mstfgold

mstfgold Yeni Üye

İmkansız çünkü bloke eden tuş F3 Fn + F3 Yaptığım zamanda Touchpad dahil kapatıyor açtığında da tuşları basmıyor zaten,İşletim sistemimi windows 7 x86 yaptım ama yine olmadı ilk geldiğinde laptop saten bu işletim sistemi yüklüydü ama sorun galiba donanımsal yada öyle tahmin ediyorum değilse format işleminde kesinlikle sorun çözülürdü zaten iki tuş için format attım zamanımı çaldı o kadar yordu ya.

6. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Şu linkte yazılanları inceler misiniz (farklı markalar olsa da benzer ayarlar vardır);
    :arrow: asus-notebook-f4/asus-toucpadpad-multimedia-mod-calismiyor-t10409.html

Burada da bir arkadaş işletim sistemini 64 Bit yüklemeyi önermiş bu sorunla ilgili olarak:;
    :arrow: dell-notebook-f44/dell-inspiron-touchpad-sorunu-t14076.html

Sayfayı Paylaş