Touchpad çalışmıyor. (Synaptics)

Konu, 'Acer Notebook' kısmında kerempeli tarafından paylaşıldı.

1. kerempeli

kerempeli New Member

Arkadaşlar öncelikle merhaba...
    Hediye olarak aldığım 5710 a usb mause almıştım ve touchpadi bi şekilde iptal ettim. Ancak şimdi bilgisayarı verdiğim kişi touchpadin çalışmasını istiyor ve ben bir türlü hatırlayamıyorum nasıl kapattığımı. Denetim masasındaki ayarlarınıda unuttum. Eğer denetim masasındaki ayarların nasıl yapıldığını ve bilgisayar üzerinde herhangi bir kısayol tuşu olup olmadığını söylerseniz çok sevinirim. Birde bu sorun denetim masası ayarları veya herhangi bir şekilde çözülmezse touchpadin driverlarını nasıl yükleyeceğimi anlatırsanız sevinirim. Acerin sitesinden bir driver indirdim inşallah doğrudur.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bilgisayarım>c > program files> Synaptics> syntp klasöründe SynTPEnh.exe isimli dosyayı çalıştırıp gereken ayarları yapabilirsin. Enable butonuna basman yeterli olacaktır.

Ekran görüntüsü aşağıda.

Eğer bu klasör bilgisayarında yoksa acer 5710 ile ilgili asıl konu olan buraya bakabilirsin.

Ekli Dosyalar:

3. vyperpunk

vyperpunk New Member

veya bios ta pointing device yazıyor o disable konumundaysa enable yapın düzelir.

4. betelguese

betelguese New Member

biosta pointing device enable durumda,

ayrıca o kısım zaten bende enable (etkin) durumda..

Buna rağmen hala touchpad çalışmıyor..
    Ayrıca benim notebook toshiba A300 1gn

yardımlarınızı bekliyorum

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

fn tuşu ile touchpad i kapatmış olabilir msiniz? fn+f9 vb gibi bir açma kısayolu olabilir. f9 mu tam emin değilim.

6. wjx2

wjx2 New Member

(Acer)fn+F7 touchpad i aktif hale getirdi. Zaten F7 nin uzerinde touchpad e dokunma isareti varmis, ben de dikkat etmemisim. Tesekkurler.

7. baris_yapar29

baris_yapar29 New Member

teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş