touchpad çalışmıyor acilllll

Konu, 'Asus Notebook' kısmında mujj tarafından paylaşıldı.

1. mujj

mujj Yeni Üye

arkadaşlar touchpad bikaç saat öncesine kadar çalışıordu fakat şimdi çalışmıor.fn+f9dan da kapatmadım.zaten o da şuan işlemiyor.denetim masasından da kontrol ettim fakat synaptics işaret aygıtı sürücüsüne bağlanılamıyor die bir uyarı çıkı.bilgisayarımın serisi F3JR. çok acil yardımcı olursanız sevinirim..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle lütfen tamamı kalın harflerle yazmayınız.
    Sırasıyla yapmanızı önerdiğim işlemler;
    1.Aygıt yöneticisinden ve varsa denetim masasından touchpad'i kaldırıp güncel sürücülerini kurup deneyin.
    2. Sorun çözülmezse verilerinizi yedekleyip recovery yapın.
    3. sorun hala çözülmezse donanımsal bir arızadır asus yetkili notebook servisine başvurun.

3. mujj

mujj Yeni Üye

şuan aygıt yöneticisinde gözükmüyor.nasıl tekrar güncel sürücülerini yükleyebilirim?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

denetim masasında varsa synaptics programını kaldırın.
    şunu kurun.
    [*] Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver

5. mujj

mujj Yeni Üye

peki o programı kaldırdığımda herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?çünkü bilgisayarım tekrar açılacak.yoksa sıradan bir program gibi bişi mi?örn: msn gbi mi?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sadece bir sürücü. kaldırıp kurmakla bir sorun olmaz. Bu arada verdiğim sürücü xp içindir. Vista için lazımsa sürücüler bölümünden bakabilirsiniz.

7. mujj

mujj Yeni Üye

sizin dediğiniz gibi synaptics touchpad driver'ı bilgisayara yükledim.programıda kurdum fakat fare de hala gözükmüyor.bana vista işin kurulumunu anlatabilir misiniz?

Sayfayı Paylaş