TOSHIBA U305 - S5077 13.3" için işlemci ve ram yardımları

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında bismarck tarafından paylaşıldı.

1. bismarck

bismarck Yeni Üye

3 aydır TOSHIBA U305 - S5077 13.3" laptop kullanmaktayım.Laptop ile ilgili birkaç sorum olacak.Öncelikle laptopda T2080 DUAL CORE işlemci var.Ben işlemciyi değişmek istiyorum.Acaba anakartım T24XX ve T5XXX serisi işlemcilerden hangilerini destekliyor.Örneğin ben T5450 - T5500 vey T5600 işlemci kullanabilir miyim?Buarada uygun bir fiyata T2400 işlemci buldum sıfır olarak.T2080 ile T2400 arasında ne kadar fark var?Yani değiştirmek istesem fuzuli mi olur acaba?Bazı kişiler T2050 ve T2080 işlemciler için MODERN CELERON'lar ismini kullanıyor.Sizce bu yaklaşım doğru mu?

Bir de bazı yabancı forumlarda bu model için 4 GB ram desteği olduğu yazıyor.RECOVERY DVD'si içinde de 4 GB ram takıldığı zaman daha iyi kullanım için bir windows yaması mevcut.Bu durumda laptopda 4 GB desteği var diyebilir miyim?

Ürünüm yurt dışı ürün.Seri numarasına baktığımda temmuz 2008 sonuna kadar garantisi olduğunu görüyorum.beraberindeki kitapçıkların üstünde ise uluslararası garanti yazıyor.Acaba herhangi bir sorun durumunda yetkili toshiba servisi bu ürünü garanti kapsamında tamir eder mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. İşlemciler arasında epey performans farkı var. Ama bu farka değer mi derseniz tamamen sizin tercihiniz. Notebook işlemci sıralaması için buraya bakabilirsiniz.

2. 4gb desteği için bildiğim kadarı ile 64bit işletim sistemi kullanmak gerekiyor.

3. Uluslararası garanti ülkemizde de geçerlidir. Yetkili servislere başvurabilirsiniz.

3. bismarck

bismarck Yeni Üye

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Heyecanımı yenemedim ve bir online alışveriş sitesinden 2 adet 2 gb ddr2-667 mhz veritech marka laptop rami aldım.Arefenden bir gün önce aldım artık bayramdan sonra elimde olurlar.Takıp deneyecem artık.

NOT : RECOVERY DVD'sindeki 4 GB YAMASI umarım yüzümü kara çıkartmaz :shock:

4. bismarck

bismarck Yeni Üye

Bu model ile ilgili bir sorum daha var.

VISTA kuruluyken WEB CAM'i açtığımda LOCKED BY NAOTHER APPLICATION ibaresi geliyor.WINDOWS XP'de ise bu ibreyi hiç görmedim.VISTA'da bunu sürekli olarak yapmasını nedeni nedir?Tabi bir de çözüm isterük :D

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

arama yaparsanız sorunun cevabı var. vista yüklü hemen her bilgisayarda oluyor bu hata.

6. bismarck

bismarck Yeni Üye

ADMIN'im, arama yapıyorum ama nerdeyse hepsine KULPLUyu takmışsınız yani :shock:

Yönlendirme linki alabilir miyim?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Buraya bakabilirsiniz.

Ya da bir arkadaş şöyle yazmış.

Oda olmadı avrupa yakasından sonra bakalım. :)

8. bismarck

bismarck Yeni Üye

Teşekkür ederim.VISTA'yı kurar kurmaz tekrar deneyeceğim bu çözümü.

Buarada gayet uygun fiyata T2400 işlemci buldum.Bu ürün üstündeki T2080 işlemciyi değiştirebilir miyim?

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Daha önce değiştirebilirsiniz ama size bağlı demiştim :)

Sayfayı Paylaş