Toshiba Tecra S5-10x..??

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında kijiro tarafından paylaşıldı.

1. kijiro

kijiro Yeni Üye

sayın arkadaşlar....

Biraz araştırınca bu bilgisayarı gözüme kestirdim...ama fiyatı 3000 ytl.. muadili bir asustan 800-1000 ytl daha fazla nerdeyse...üstünlük olarak ekran çözünürlüğü ve sağlamlığı (sıvı geçirmez klavya magnezyum kada darbe koruması falan) var.diğer 2.2 işlemcili bilgisayarlara göre....sormak isteidğim bu farkı vermeye değermi..tabi birde ekran kartı için oyun oynanmaz diyorlar...ben oyun oynamak istemiyorum ama yüksek perfonmanslı programlar çalıştıracağım..bu özellikler bu fiyata değer mi?
    kullanan ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.şimdiden teşekürler.selamlar saygılar...

TECRA S5-10X

İşlemci :Intel® Centrino® Pro işlemci teknolojisi, Intel Core 2 Duo T7500 - 2.20 GHz, ( 4 MB L2 cache, 800 MHZ FSB )

Memory : 2,048 MB (1,024+1,024) DDR2 Ram - max. 4,096 MB

Harddisk: 160 GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD

İşletim sistemi :Microsoft® Windows® Vista™ Business Edition Türkçe / İngilizce

CR-ROM&Floppy Slim SelectBay DVD Super Multi (DVD±R/RW, DVD-RAM) çift katmanlı sürücü

Grafik Kart NVIDIA® Quadro® NVS 130M Turbocache™ 256 MB yerleşik, 2,047 MB kullanılabilir grafik belleği (4 GB sistem belleği ile), 16x PCI Express

ekran 15.4" WSXGA+ TFT ekran (1,680 x 1,050 çözünürlük)

Ses Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi, stereo hoparlörler

Genişleme Özellikleri Seri port, Tv çıkışı (s-video), 3 x USB 2.0, Docking Slotu, i.LINK® (IEEE 1394), SD™ Card Slotu

Kablolu İletişim 56K modem, Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000

Kablosuz İletişim Wireless LAN (802.11a/b/g/Draft-N network desteği), Bluetooth™ 2.0 EDR

Arabirimler :Toshiba Easy Guard full paket, Parmak izi okuyucusu, Sıvı geçirmez klavye, Magnezyum kasa, HDD koruma, Toshiba Dual Pointing (AccuPoint™ II ve Touch Pad), Intel® Turbo Memory (1 GB)

Batarya Li-Ion pil

Ağırlık&Ölçüler 2,8 kg

garanti süresi 3 yıl garanti

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

bu ekran kartı serisini nvidianın programları daha performanslı kullanabilmeleri için çıkardı diye biliyorum ama kullanan hiçkimse ile görüşmedim ya da duymadım o yüzden tam birşey söyleyemem.
    notebook çok iyi...ama biraz pahalı tabi...artıları arasında ekranın 1680*1050 çözünürlük sunmasını da ekle bence çok önemli...turbo memory de bir başka artı...bence alınır..bunu almazsan daha ucuz olsun dersen a200-1ah al ben çok memnunum.son bir tavsiye daha:acer 5920 t7700 ü incele derim o da sağlam makinedir.kolay gelsin...son söylediğim 2 makine 1650$+kdv civarlarına satılıyor 10-12 taksitle.peşin alırsan 2100 ytl civarında bulursun bunları

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Güzel notebook tabi bütçene uyuyorsa. Eğer performans ürünü arıyorsan ve ekran çözünürlüğü önemli ise ve en önemlisi bütçen düşükse Monster markasına bakabilirsin. http://www.fokusshop.com.tr den.

4. kijiro

kijiro Yeni Üye

çok teşekür ederim arkadaşlar...bu aleti almaya karar verdim..gerçi stoklara kurban bayramından sonra girecekmiş..inş..fiyatı biraz daha düşer o zamana...tekrar teşekürler.selamlar saygılar...

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Alınca buraya kısa bir inceleme koyarsın artık. :D Hayırlı olur umarım.

6. kijiro

kijiro Yeni Üye

incelemeye gerek kalmadı :D toshiba yine bi kıyak geçerewk aynı özelliğe sahip TECRA S5 13N modelini sürdü piyasaya....veeeee bu modelde xp seçeneği var... şimdilik ingilizce galiba türkçe xp ile çıktığında o modeli alacağım..driver kovalama derdi kalmıyacak ..hemde orjinal xp...bu donanımdaki makinaya çerez gelir inş....

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Tam istediğiniz şey olmuş sanırım sadece ilk bahsettiğimiz modelden xp li gelmesi ile mi ayrılıyor?Başka hiçbir farklılığı yok mu acaba?Saka burda olduktan sonra xp yüklenemeyecek bilgisayar yok bence,sağolsun.Gerçi ben hiç xp taraftarı değilim vista kullanıyorum ama xp tercih eden birçok insan var herkese Sakanın liderliğinde yardımcı olmaya çalışıyoruz.Siz hangi modeli alırsanız alın ama buraya bir inceleme yazarsanız seviniriz,foruma girenler faydalanırlar.

8. kijiro

kijiro Yeni Üye

evet..kardeş benim gördüğüm kadarı ile sadece XP seçeneği farklı ha birde fiyatı daha makul..200-300 ytl civarında daha ucuz..hani biraz seninde dediğin gibi ..kör ister bi göz Allah verir iki göz oldu..şimdilik sadece tek sorun xp nin ingilizce olması..bu konuda bilgin varmı..türkçe XP seçeneği çıkarmı? çıkarsada ne kadar sürer??

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

Maalesef o konu hakkında bilgim yok..Fakat xp yi iyi biliyorsanız aslında ingilizce olması çok da mühim değil ne dersin?

10. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

ingilizce olsada onu basit bir işlemle türkçeye çevirmek mümkün ;)

11. kijiro

kijiro Yeni Üye

kardeş bu konuda bilgi verip yol gösterirsen çok sevinirim...nasıl oluyor ..şu anda elimde amerikan orjinli ,orjinal cpmpaq presario var var ..malum bu aletin üzerindeki XP de ingilizce.bunu nasıl türkçe yapabilirim..birde diyelim toshibayı aldım xp yi türkçe yaptım..bu güncelleştirmede falan problem çıkartırmı ? yani microsoft bunu orjinal olrak görüyormu?...yardımcı olursan sevinirim..cehalet başa bela :)

şimdiden teşekür ederim..selamlar saygılar....

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

http://download.microsoft.com/download/6/2/e/62e61f10-e106-4f4c-a862-63eec2b41efb/readme.htm

http://forum.pcguvenlik.com/showthread.php?t=163

13. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

emrah benden önce davranıp yol göstermiş sanırım :D
    şahsen denemedim ama güncelleştirmede falan problem çıkmıyormuş.
    microsoftun kendi dil paketleri bunlar.orjinal yani ;)

14. kijiro

kijiro Yeni Üye

kardeş..yardımların için çok çok teşekür ederim..yanlız bi problemim var..senin verdiğin bu link diyorki; XP PROFESİONAL için güncelleştirme yapılabilir..benim elimdeki alette XP HOME EDİTİON var... bunun türkçe yapmak mümkün mü? yoksa sadece diğer versiyona has bir durum mu? yardımların için şimdiden teşekürler...?

15. The Wind

The Wind Yeni Üye

16. kijiro

kijiro Yeni Üye

yok yahu..ben bu memelektteki pazarlamadan bi şey anlamıyacağım valla...

ib kaç güne kadar TECRA S5-13N modelinin işlemcisi bütün sitelerde (toshibanın kendi web sayfası dahil) işlemcizi core2 dua 2.2 gözükürken tam ben almaya niyetlendim bu seferde 2.0 gözüküyor..ne iştir anlamadım gitti...durduk yerden işlemcinin değerimi değişir..yada bu adamlar ellerindeki aletin özelliklerine hiçmi bakmıyorlar...la havle...

17. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla kardeşim bazen o kadar büyük hatalar olabiliyor ki inanamazsın.Üreticiler bile bazen kendi sitelerinde yanlış bilgiler yayınlayabiliyor.Alırken iyi araştırmak lazım.

18. onural

onural Yeni Üye

Arkadasim ben ayni urunu kullandim ve hicbi sorun yasamadim istersen sana onural@msn.com adresinden daha detayli bilgide verebilirim ayrica suan paraya acil ihtiyacim olmasi nedeniyle bil. satiyorum eger ikinci el almayi dusunursen benimle irtibata gec bil. hicbir sorun yoktur ve suan paraya ihtiyacim oldugu icin eger pesin verebilirsen sana gercekten iyi bi fayata verebilirim. bi dusun karar verirsen bil. getiririm bakarsin begernirsen anlasiriz. dedigim gibi sen bi dusun bana onural@msn.com adresinden mail at yada ekle beni..

Sayfayı Paylaş