Toshiba Sürücü Yüklemeleri ( Vista / XP )

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında SkyJacker tarafından paylaşıldı.

1. SkyJacker

SkyJacker Yeni Üye

Merhaba ;

Herkesin sürücü konusunda sorunu olduğunu gördüğüm için bu konuyu açma gereği duydum . Vereceğim linkte Toshiba ürününüz için Windows XP / Vista tüm sürücüleri bulabilirsiniz .

http://se.computers.toshiba-europe.com/ ... service=SE

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu sitede 06/11/2007 tarihinde bazı modeller için (A200ün bazı modelleri)driver güncellemeleri yapıldı,haberi olmayan arkadaşlara duyurulur.En önemli güncellemeler ise Ati Mobilitiy Hd 2600 ekran kartı driver güncellemesi ve Value Added Package adı verilen fn tuşları,pil tasarrufu gibi güncelleştirmeler içeren paket.2'ncisi daha önceden yayınlanmıştı zaten.Özellikle fn tuşunda acayip bir hızlanma sözkonusu.İki güncelleştirme de 110'ar mb civarlarında.

3. beyazruzgar

beyazruzgar Yeni Üye

Merhaba.
    Siteden yeni haberdar oldum. Sahibi olduğum makine Toshiba Satellite A100-847. Makineye Vista Ultimate 64 bit yükledikten sonra sürücü yükleme konusunda sıkıntı çekiyorum. Bundan dolayı 32 bite geçtim.
    Toshibanın bildik download sitesinde 64 bit üzerine driverlar konusunda sıkıntı var. Makinede ki 64 bit sürücüsü bulunamayan (aygıt depolayıcı, fonsiyon tuşları vb.) aksamlara ait sürücüleri ne şekilde yükleyeceğime ait bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.
    Birde makineye OCZ marka 2gb 667Mhz. 2 adet ram taktım. Makine yüklemiş olduğum 64 bit vista ultimate de 32 bitte olduğu gibi ram miktarını 3070 Gb. olarak görüyor. Oysaki 64 bitte 4 Gb. görebileceği belirtiliyor. Sıkıntı ne olabilir. Ramlar sağlam.
    Saygılarımla.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Vista puanının güncellendiği sistem özellikleri sayfasından vista puanınızı güncellemeyi deneyin.şunu da söyleyeyim,everest gibi bir programla da bakın.belki 3gb gözüküp 4gb çalışıyor da olabilir.Gelişmeleri bize yazın lütfen.

5. beyazruzgar

beyazruzgar Yeni Üye

64 bit sürücü sorununu çözemediğimden 32 bit geçmiştim. Bu gün tekrar vista 64 bit yükleyip deneyeceğim. Vista 32 bit'te everest 3070 Gb. diye gösterioyor. 64 bitte deneyip bildireceğim.
    Saygılarımla.

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

64 bit de muhtemelen komple göreceksiniz 4gb olarak.

7. beyazruzgar

beyazruzgar Yeni Üye

Maalesef. Vista Ultimate 64 bit'i yükledim hala sorun aynı. Görünen ram 3070 Gb., hala driver arıyorum ve bulamıyorum. Toshiba nasıl bir firma ki vista 64 bit sürücüleri bulmakta sıkıntı çekiyoruz.
    Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim.
    Saygıyla.

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bazı modeller için hiç driver yok!!!Ama sayın toshiba servislerinin elinde para karşılıpı sattıkları driverlar olduğu söyleniyor nasıl iş anlamadım!!! :evil: Teşekkürler,bekliyoruz.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aslında durum şöyle oluyor.
    Toshiba, hp, asus vb gibi bir çok notebook üreticisi ya da satıcısı belli parçaları hep aynı yerden alıyorlar. Bildiğiniz gibi ne kadar çok alırsanız o kadar ucuza malolur. Örneğin asus hemen hemen bütün bilgisayarlarında motorola modem kullanıyor vb gibi.

Modem, kart okuyucu, webcam, anakart, erkan kartı, ses kartı gibi parçaların sürücülerini aradığımıza göre aynı parçayı kullanan bir başka notebookun sayfasından almak bize bir zarar vermeyecektir.

Sonuçta hepsi aynı yerde üretilen aynı parça oluyor genellikle. Birazcık zaman ve deneme yanılmayla sürücüsü bulunamayacak notebook yoktur.

Bende bütün notebooklardan birer çeşit olsa coştururum forumu be :)

10. beyazruzgar

beyazruzgar Yeni Üye

Merhaba.
    Evet haklısınız. Bütün makinalar esas itibariyle toplama. Sıkıntı hangi parçaya ait sürücünün olmadığı tespit etmek.Sonra da buna ait sürücüleri bulmak. Ben bu yolla dediğim gibi 3 bilinmeyenli donanım aygıtına ancak indirebildim. Sonuçta bu parçaları ve sürücüleri bulamadım. Velhasılı kelam şimdilik işimden dolayı uğraşacak zamanım olmadığından dolayı 32 bit tekrar geçtim. Fakat 4Gb.'lık ram'e sahip olupta bunu kullanamamak son derece rahatsız edici. Bu durumu TNB'ye de yazdım. Ama her zaman ki gibi yollanan e-postaların hiç birine cevap verme gereği yok. Ben makineden memnunum ama bu mantıktan memnun değilim. Toshiba gibi notebook piyasasında 1 numara olan markanın sürücü konusunda , destek konusundaki yetesizliği maalesef dedirtecek cinsten. Bir daha makine alma nasip olursa herhalde destek öneclikli alacağım. En iyi olmak fas fisoymuş.
    Saygılarımla.

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

Maalesef öyle servisler driver falan satabiliyor bu ülkede...

12. dogan0408

dogan0408 Yeni Üye

toshiba a200-1gh model bilgisayarımda dvd\cd sürücüsü çalışmıyor driverini nasıl bulabilirim linkte verilen siteye girdim ama dvd\cd sürücüsü diye birşey yok onlardan hangisi acaba acilll

Lütfen aynı iletiyi tekrarlamayınız,forum kurallarını okuyunuz.

http://www.notebook.gen.tr/site-kurallari.php

13. The Wind

The Wind Yeni Üye

Fazla ayrıntı vermemişsiniz sorun hakkında...Aklıma ilk gelen şu:Bilgisayarıma sağ tıklayın özelliklerden dvd\cd rom u seçin alt sekmesindeki dvd rom a çift tıklayın açılan pencerede sürücü sekmesine gidin ve sürücüyü güncelleştir deyin.Deneyin ve bize geri dönün lütfen.

14. cratos sota

cratos sota Yeni Üye

beyazruzgar

4gb ramın oldugu halde 3gb gostermesı drıver eksıklıgınnden deıl vısatanın kendısınden kaylanaklanıo
    guvenılır bı kaynaktan okumustum
    vısta sp1 bu sorunun gıderıldıgını okumustum
    forum halkının bılgılerıne

15. şanlı

şanlı Yeni Üye

TOSHİBA SATALLİTE 1800-100 model laptopun drıwerlerini nerden bulabilirim tşkrlr

16. nisan9

nisan9 Yeni Üye

merhaba .ben toshıba satallite a 200 1m4 kullanıyorum. orjınal vısta yukluydu ben onun yerıne xp yuklettım . bılgısayarcı arkadas butun driverleri yuklemıs ama ses cok cayıp ve ılk aclıstakı o vındows sesı yok ses butonunu suruklyıp bırakınca o normal ses degılde baska bır ses cıkıyor ama muzık dınleyebılıyorum . ne oldugu konusunda yardımcı olabılırmısınız .

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebooklarla ilgili sorularınızı burada sormayın. Burası sürücülerin nereden nasıl indirileceğini açıklayan konudur.
    Siz şuraya bakmalısınız.
    toshiba-f6/toshiba-satellite-a200-1m4-icin-windows-xp-driverlari-t41.html

18. halojen

halojen Yeni Üye

arkadaşlar bende toshiba a-200 var( nvidia ekran kartı, 2 ghz ) ekran kartını yüklerken şöyle bir sorun çıkıyo, " WİNDOWS LOGO PROBLEM" NEDEN ÇIKIYO ANLAYAMADIM HİÇ BİR DRİVERDA SORUN ÇIKMADI BUNDA ÇIKTI. BENDE TEKRAR VİSTAYI KURDUM. YARDIM EDİNNNNNNNNNNN!!!!!

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Daha bir önceki mesajımda buranın sorun yazma yeri olmadığını yazmıştım. Lütfen notebookunuzla ilgili başlığa yazınız. Ayrıca büyük harfle yazmayınız.

20. azade

azade Yeni Üye

Arkadaşlar 3 Gb - 4 Gb Problemi driver kaynaklı değil. 32 Bit 64 Bit kaynaklıdır. Zaten 3,50 Gb Olarak görüyor fakat 4 Gb Performansını kullanıyor gibi soylentiler var. Regedit'ten küçük bir düzeltmeyle 4 Gb olarak Gösterilebiliyor olarak biliyorum. Onun araştırmasını yapıp bu konuda bilgi vereyim.

--- Tabi 4 Gb ram'i Hangi program ya da hangi bilgisayar tam kapasiteyle kullanacak o da tartışmaya açık Oraya Hiç Girmiyorum :) ----

Sayfayı Paylaş