Toshiba Satellite U400-10O PSU40E notebook

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite U400-10O PSU40E 00R00QTE notebook özellikleri

İşlemci
    tür : Intel® Core™2 Duo İşlemci T8300, Intel® Kablosuz WiFi™ Bağlantı 4965AGN ağ bağlantısı ve Intel® GM965 Express chipset özellikli Intel® Centrino® İşlemci Teknolojisi
    saat hızı : 2.4 GHz
    ön veri yolu : 800 MHz
    2. seviye önbellek : 3 MB

İşletim sistemi
    Yok

Sistem belleği
    standart : 3,072 (2,048 + 1,024) MB
    maksimum genişleme : 4,096 MB
    teknoloji : DDR2 RAM (667 MHz)

Sabit disk
    kapasite : 320 GB
    onay : S.M.A.R.T.

DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü
    uyumluluk : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-R(DL), DVD-RW, DVD+R, DVD+R(DL), DVD+RW, DVD-RAM
    maksimum hız : Okuma: 24x CD-ROM, 8x DVD-ROM/ Yazma: 24x CD-R, 4x CD-RW, 10x HS CD-RW, 10x US CD-RW, 8x DVD-R, 4x DVD-R (Çift Katmanlı), 4x DVD-RW, 8x DVD+R, 4x DVD+R (Çift Katmanlı), 4x DVD+RW, 5x DVD-RAM
    tür : DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü

Ekran
    boyut : 13.3 "
    tür : Toshiba TruBrite® WXGA TFT Yüksek Parlaklıkta ekran
    dahili çözünürlük : 1,280 x 800

Ekran bağdaştırıcısı
    üretici : Intel®
    tür : Intel® GMA X3100
    bellek kapasitesi : 2 GB sistem belleğiyle en fazla 358 MB toplam kullanılabilir grafik belleği
    bellek türü : paylaşılan

Arabirimler
    1 x DC-girişi
    1 x harici monitör
    1 x RJ-11
    1 x RJ-45
    1 x i.LINK® (IEEE 1394)
    1 x external microphone
    1 x kulaklık (stereo)
    1 x Kulaklık soketi ile paylaşımlı SP/DIF (optik)
    3 (Sol 2, Sağ 1) x USB 2.0
    1 x dahili mikrofon özelliğine sahip entegre 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    1 x 5'i bir arada Bridge Media yuvası (En fazla 16 GB SD™ Kart desteği, en fazla 256 MB ® Memory Stick™, en fazla 2 GB Memory Stick Pro™, en fazla 1 GB MultiMedia Card™ ve en fazla 2 GB xD-Picture Card™)
    1 x HDMI-CEC

Genişleme
    2 x memory yuvaları (1 tanesi yapılandırılacak)
    1 x ExpressCard yuvası

Kablosuz iletişim
    Uyumluluk : Wi-Fi™
    Ağ Desteği : 802.11a/b/g
    Kablosuz Teknoloji : Kablosuz LAN (802.11a/b/g)
    Uyumluluk : Wi-Fi®
    Ağ Desteği : 802,11b/g
    Kablosuz Teknoloji : Kablosuz LAN
    Kablosuz Teknoloji : Bluetooth®

Kablolu iletişim
    topoloji : uluslararası V.92 modem
    hız : 56 Kbps data and 14.4 Kbps fax
    topoloji : Hızlı Ethernet LAN
    hız : 10BASE-T/100BASE-TX

Ses sistemi
    desteklenen ses biçimi : 24-bit stereo
    desteklenen ses standartları : MIDI desteği
    hoparlörler : dahili stereo hoparlörler
    üretici : Toshiba Bas Özelliği Geliştirilmiş Ses Sistemi ve Dolby® Sound Room™

Boyutlar
    G x U x Y : 314 x 229 x 27.5 (ön) / 35.0 (arka) mm
    ağırlık : 1.9 kg

İlave özellikler
    SM BIOS uyumlu
    HD Ses desteği
    IP üzerinde Ses için entegre mikrofon
    Artırılmış Intel® SpeedStep® Teknolojisi
    6 hassas Kolay Erişim Tuşuna sahip Multimedya Çubuğu (beyaz LED ışıklı Dokunmatik Yüzeyin açma/kapama fonksiyonu, Satellite logosu ve Kolay Erişim Tuşları; ayrıca, Geri, Yürüt, Durdur, İleri, CD/DVD başlatıcısı)
    IP üzerinde Video için entegre 1.3 Megapiksel Web Kamerası

Toshiba Satellite U400 serisi resimleri

2. sonic_06

sonic_06 Yeni Üye

xp driverları varsa koyarmısın

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite U400-10O PSU40E notebook xp driver'ları ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel onboard vga driver
    3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun.
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık.
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver, Eğer olmazsa şunu deneyin.
    6. Ethernet sürücüsü:Marvell lan driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: O2micro Card Reader driver
    8. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver ya da Alps Touchpad driver
    9. Bluetooth:Bluetooth driver ve Bluetooth monitor
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver

Diğer Toshiba Uygulamaları (Kurmanızı öneririz)
    Toshiba Acoustic Silencer
    Toshiba Assist
    Toshiba Config Free
    Toshiba Controls
    Toshiba Fingerprint Software
    Toshiba Hotkey Utility
    Toshiba PC diagnostic tool
    Toshiba Power Saver
    Toshiba SD Utilities
    Toshiba Touch Pad Utility
    Toshiba Utilities
    İntel proset wireless yönetim yazılımı
    Toshiba Zooming Utility

4. zirtikzirtik

zirtikzirtik Yeni Üye

Öncelikle böyle yararlı bir forum için teşekkür ederim.

Birkaç sorum olacak
    Bu makinayı sorunsuzca xp downgrade eden var mı?

Burda adım adım önerilen driverların bazılarının linkleri 3. parti sitelerden.
    Örnegin u400 için chipset driver ı şu anda resmi toshiba sitesinden indirilebiliyor ama buradaki rapidshare e yüklenmiş ve muhtemelen intelin sitesinden indirilmiş bir versiyon. Bu durumda resmi sitedeki sürücüleri kullanmamız daha akla yatkın olmaz mı? Burda başka linler verilmesinin bir gerekçesi var mı? (resmi sitedekiler sorun çıkartıyordur vs vs)

Son olarak saçma bir soru olabilir ama bu konuda yeterli bilgim yok.
    Bu makinaya xp 32 bit mi 64 bit mi kurmam gerekli.
    Resmi sitedeki chipset sürücüsü 64 bit için sanırım. Bu konuda kafam karıştı. XP home 32 bit lisansım var önceki bilgisyarımdan, fakat elimde xp yok (restore un içinde eski makina için) Bu durumda korsanlardan bir cd almayı düşünüyordum (ya da download edebilirim). 32bit için olan lisansı 64 bit xp için kullanabilir miyim? İzmirde 64 bit xp home alabileceğim bir korsan bilen var mı?

Çok teşekkürler.

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

32 bit için olan key 64 bit için geçerli olmaz.Resmi sitedeki driverlar bazen çok yavaş iniyor,o yüzden biz de bazı drivrelsarı bazen rapide yükleyebiliyoruz,çat diye iniyor malumunuz ;)
    Lütfen crack,warez gibi şeyleri google aracılığıyla halledin,burada bu konulardan bahsetmiyoruz ve paylaşmıyoruz.

6. zirtikzirtik

zirtikzirtik Yeni Üye

Cevap için tesekür ederim.
    Crack warez gibi algılanmış o konuda da yanlış anlaşılma olduğu için özür dilerim. Zira elimde lisansı olan bir işletim sistemini alıp kuracağım. Elimde lisans oldukça köşedeki korsandan alsam da o software korsan olmaz nihayetinde...

Makinayı bikaç saat önce satın aldım. Peki ben bu makinaya 32 bit XP home kurabiliyor muyum şimdi bu konuda bilgisi olan var mı?

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yanlış anlamışım demek ki...
    Tabii ki kurabilirsiniz.Her türlü işletim sistemini kurabilirsiniz sadece 64 bit olanlarda driver problemi yaşanabilir.

8. kadirarslan

kadirarslan Yeni Üye

arkadaşlar şimdi toshiba u400 e xp kurdum bizim yaptığımız satalı xp lerle hdd görmüyor biosdan satayı kapatıp yükledim onda bir sıkıntı yokta sıkıntısı wireless chipseti yüklerken
    intel(r)ıch8 faamily PCI express root port 6-2849 yüklerken olduğu yerde kalıyor yada yüklediğinde ünlem işareti veriyor be o driveri yüklemezseniz wirelessi göstermiyor yükleyemiyorsunuz bende diğer portlardan birini kapattın yani devre dışı bıraktım ondan sonra wirelesi yükleyebildim. sorunsuz çalışıyor şimdikalık.:)

9. turgayinan

turgayinan Yeni Üye

Selam benimde bir sorum olacak,bende bu notebooka xp yükledim fakat "fn" tuşu ve klavyenin üzerindeki dokunmatik olan kontrol tuşlarından en baştaki tuş ,vista kullanırken bastığımda klavye üzerindeki tüm ışıklar yanıyordu (satellite yazısı vb.) xp yükladikten sonra ışıklar yanmaz oldu.O tuşa bastığımda ses açma kapama yapıyor.Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

Diğer sorunuza birşey diyemiyorum fakat fn tuşu için henüz sağlıklı bir driver bulamadık ne yazık ki...

11. turgayinan

turgayinan Yeni Üye

ilginiz için teşekkür ederim

12. tuncerd

tuncerd Yeni Üye

ben bu makinaya xp kurmak istediğim de hardiskleri göremiyorum. siz xp yi nasıl kurdunuz. cd sata uyumlu halededir.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

diskleri göremiyorsanız sata sürücüleri bulunmuyordur. Tam olarak hangi aşamadan tam olarak nasıl bir hata mesajı alıyorsunuz?

Sayfayı Paylaş