Toshiba Satellite Pro A300 1NT Laptop XP Sorunu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında yusuef tarafından paylaşıldı.

1. yusuef

yusuef Yeni Üye

Merhaba.Ben 1 ay kadar önce Toshiba A300 1NT marka laptop aldım.İçerisinde hem vista business recovery si hemde xp recovery cd si verdiler.XP kurmak için recovery cd si ile formatı attım.Makine açılıyor ama sanki 256 mb ram varmış gibi kasıyor.Driver uyumsuzluğu var desem orjinal lisanslı xp recovery cd si.Vistada hiç bir şekilde kasma yada zorlanma olmuyor.Sorun sadece xp kurunca oluyor.Bir fikri olan var mı acaba?

Toshiba A300 1NT

4 GB DDR2 Ram
    P8400 2.26Ghz Çift Çekirdek
    ATI HD Radeon 3650 Ekran Kartı
    250GB HDD

2. Error!

Error! Yeni Üye

kendiniz formatlayarak xp kurmayı denedinizmi ?

3. yusuef

yusuef Yeni Üye

Biraz zaman geçti ama olayı anlatayım.Bu laptopla birlikte bana hem xp recovery cd si verildi hemde bilgisayarın içinde vista business recovery si gömülü olarak çift işletim sistemi verildi.Ben xp recovery cd si ile makineyi yeniden kurdum.Aşırı derecede bir zorlanma oldu.Sanki ram 256 mb da zorlanıyor(4gb ama).Neyse belki cd den olabilir dedim kendim xp cd ile format atıp indirdiğim driverleri kurmama rağmen hala aynı sorun devam etti.Bu yüzden xp den vageçip vista kullanmaya karar verdim.Yapacak bişey yok.Makine nedensiz zorlanıyor.Şimdi 64 bir vista kullanıyorum.Memnunum ama sadece Fn tuşlarını çalıştırmayı başaramadım.

Sayfayı Paylaş