Toshiba Satellite P200D-12O PSPBQE hakkında herşey burada

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında The Wind tarafından paylaşıldı.

1. The Wind

The Wind Yeni Üye

Toshiba Satellite P200D-12O

İşlemci
    Type : AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-62
    Clock speed : 2.1 GHz
    Hafıza
    Standard : 2,048 (1,024 + 1,024) MB
    Maximum expandability : 4,096 MB
    Technology : DDR2 RAM (667 MHz)
    Harddisk
    Capacity : 250 GB
    Certification : S.M.A.R.T.
    Ekran Kartı
    Manufacturer : ATI
    Type : ATI Mobility Radeon™ HD 2600 supporting HyperMemory™ technology
    Memory amount : 512 MB dedicated VRAM (up to 1.279 MB total available graphics memory using HyperMemory™ technology with 2 GB system memory)
    Memory type : DDR Video RAM (resp. DDR Video RAM and DDR system memory combined)
    Connected bus : 16x PCI Express
    Monitor
    Size : 17.1 "
    Type : Toshiba TruBrite® WXGA+ TFT display
    Batarya
    Technology : lithium-ion
    Maximum life : Max. 2:00 (Mobile Mark™ 2007) Saat
    Ağırlık
    Ex B x Y : 399 x 288 x 36.0 (front) / 46.5 (rear) mm
    weight : starting at 3.45 kg
    Çözünürlülük
    Resolution : 1,440 x 900
    Maximum number of colours : 16.7 million
    İşletim Sistemi
    Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium Edition Türkçe / İngilizce

[resim=]http://www.toshibatr.com/resimler/Satellite%20P200D-12O.jpg[/resim]
    [resim=]http://toshiba.press.jadis.net/jn_press_showlow_pic.phtml?pid=102011053&typ=lay&name=SatP200-15MG_Prod_Full_Apr07_08&language=engl[/resim]
    [resim=]http://toshiba.press.jadis.net/jn_press_showlow_pic.phtml?pid=102011052&typ=lay&name=SatP200-15MG_Prod_Full_Apr07_07&language=engl[/resim]

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Toshiba Satellite P200D-12O PSPBQE xp driver'ları ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Ati Smbus driver: Ati smbus driver dosyasını masaüstüne indirip açın. Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus isimli ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak masaüstündeki zipli dosyayı açtığımız klasörü gösteriyoruz.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: ati hd2600 ekran kartı sürücüsü: İndir .
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: bunu indirin.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    5. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    6. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

7. Modem sürücüsü: modem driver download
    8. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver , [eklenti]http://support.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/sdutils-20071218093933.zip,link2[/eklenti]
    9. Touchpad sürücüsü: Synaptics touchpad driver , [eklenti]http://support.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/tpdrv-20071218094418.zip,Alps Driver[/eklenti]
    10. Bluetooth: bluetooth driver
    11. Bluetooth Monitor: [eklenti]http://support.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/blt-mon-20071218092358.zip,Bluetooth monitor[/eklenti]
    12. Web cam sürücüsü: webcam driver

Diğer Toshiba uygulamaları
    Toshiba Acoustic Silencer
    Toshiba Assist
    Toshiba Config Free
    Toshiba Controls
    Toshiba Fingerprint Software
    Toshiba Hotkey Utility
    Toshiba PC diagnostic tool
    Toshiba Power Saver
    Toshiba SD Utilities
    Toshiba Touch Pad Utility
    Toshiba Utilities
    Toshiba Wireless Lan Client Manager
    Toshiba Zooming Utility

3. geomustapha

geomustapha Yeni Üye

Herkese iyi çalışmalar dilerim. Bu modeli alalı yaklaşık 1,5 ay oldu. Alır almaz, daha önceden temin ettiğim Windows XP Pro x64 bit Edition işletim sistemini kurdum, sıra sürücüleri kurmaya kalkınca kötü bi sürpriz ile karşılaştım... Bildiğiniz gibi PC ile birlikte xp driver CD'si çıkmadı. Günlerce XP driverlarını aradım ama bulamadım. Mecburen vistaya terfi ettim. Şuan Windows Vista Ultimate x64 Edition kullanıyorum ve şuana kadar en ufak bir problemle karşılaşmadım. Fakat yinede XP driverlarınında bi kenarda olmasını elbette olmasını isterim.
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

yalnız bunlar 32 bit driverları,çoğu 64 bite de uyacaktır fakat uymayanlar da mutlaka olacaktır aklınızda olsun

5. asdasd

asdasd Yeni Üye

Merhaba xp driver için anakart ati catalyst linkine tıkladım şöyle bir problem çıktı karşıma, nedir acaba?

"Sorry, this download link is expired."

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Onu atlayıp diğerlerini kurrunuz,linkte bir sorun var saaanrıım ama sanırım ati chipset driver olmadan da kurulur xp...

7. asdasd

asdasd Yeni Üye

Teşekkür ederim cevabınız için, diğer bir sorun da, ekran kartı dosyasını indirdim ancak win xp için değil. Sürekli hata veriyor. Ne yapabilirim? ekran kartı çok önemli.. :cry:

edit: burada eklemiş olduğunuz bütün driverları indirdim. Windows XP SP2 için hata aldığım driver'ları yazayım;

1) Chipset (link ölü)
    2) Ekran kartı (işletim sistemi uyumsuzluğu mesajı)
    3) Wi-fi (Normal yükleniyor ancak ,ağ bağlantılarımda gözükmüyor.) şimdilik görebildiklerim bunlar. Sanırım chipset ve ekran bir kaç ay beklememiz gerekecek

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. srhtgctrk

srhtgctrk Yeni Üye

[alkis]

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şifre zaten linkin yanında açıkca yazıyor :)

11. srhtgctrk

srhtgctrk Yeni Üye

gözümden kaçmış sağol

12. Ebedİ_61

Ebedİ_61 Yeni Üye

Arkadaşlar xp yükledim chipset driverları hariç.Herşey normal ama bende "Fn tuşları" çalışmadı,bios bilgileri alınamıyor diye bir uyarı veriyor.Bunun sebebi ne olabilir,herşeyi, sırasıyla doğru bir şekilde yaptığıma eminim.

13. Ebedİ_61

Ebedİ_61 Yeni Üye

Bu bilgisayarın chipseti ati buna eminiz.Fakat tam olarak modeli hakkında bilgisi olan varmı?Çünkü AMD sitesinde her türlü driver yazılımlarını yayınlıyor.Eğer bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

14. ar600935

ar600935 Yeni Üye

ben de xp kurdum herşey yolunda ancak iki donanım var aygıt yöneticisinde ünlem işaretli olan. onları ne olduğunu anlayamadım.

1.si Audio Device on High Definition Audio Bus
    2.si SM Bus Denetleyicisi

Bunları anlayamadım. 1.si ses ile ilgili diye düşünüyorum ama ses kartı çalışıyor. ikincisini hiç bilemedim.

bilgisi ve çözüm yolu olan varsa çok memnun olurum...

15. kimbil

kimbil Yeni Üye

Slm Arkadaşlar;
    Öncelikle XP driverlarını ben de indirdim ve Xp yi sorunsuzca kurdum fakar ekran kartını kurmaya gelince .Net Framework 2.0 istedi onu da kurdum, fakat tekrar denedğiğimde yine kurulmadı ekran kartı, nedenini bir türlü çözemedim, 2. olarak recovery diski ile vistaya geri döndüm fakat mevcut datalarım kayboldu yani fabrika ayarlarına geri döndü, Bimdi sorum şu neden fabrika ayarlarına dönmesini istemiyorum ve mevcut datalarımın korunmasını istiyorum var mı bir yolu bunun,

Tahsiba P200d 120 Notebook Hakkında
    Ekran parlaklığı çok güsel,
    Ses ise gerçekten bir notebook için mükemmel diyebilirim,
    fakat harddisten bürekli tıkır tıkır ses gelmesi beni deli ediyor. bunun bir yolu war mıdır merak ediyorum
    Isınma sorunu yok
    Performansı gayet iyi
    Fan arada bir çalışıyo ve biraz gürültülü
    17'' notebook alacak arkadaşlara ben DELL 1720 modelini tavsiye ediyorum,,Toshiba dan daha iyisini beklerdim, Birde Made in China yazıyo ona göre,

16. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yakında recovery ile ilgili bir topic açacağım.

17. tipitips

tipitips Yeni Üye

sp2'yi çekip kurduktan sonra win logon ,servisler ve lsas dosyasında hata verdi.Simsiyah ekranda kalıp bekliyor öyle.Güvenli modda açtığımda da güvenil mod yazılarıa var yine hata mesajlar geldi ve bekliyor.
    Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

Ayrıca,Xpyi d bölümüne kurdum.C de vista duruyor ama açılışda direk xp geliyor.vista ve xpnin bulunduğu 2 seçimli açılış menüsü nasıl yapılabilir ?

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk sayfada ilgili sayfaya link veriliyor.
    Lütfen soru sormadan önce arayınız.

19. tipitips

tipitips Yeni Üye

Emrah ve saka teşekkür ederim ,emeğinize sağlık. [alkis]

20. ar600935

ar600935 Yeni Üye

slmlar,

bu cihazın xp chipset lazım. sanırım ati catalyst driver diye birşey ama ne yazıkki ben bu driverı bir türlü bulamıyorum bu sebepten dolayı da aygıt yöneticisndeki sm bud denetleyicisi hatası düzeltilemiyor.

Sayfayı Paylaş