Toshiba Satellite L40-18R PSL48E laptop hakkında herşey

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite L40-18R PSL48E - 03002YTE notebook özellikleri

Ürün Adı : Toshiba Satellite L40-18R
    İşlemci : Intel Pentium Dual-Core T2330 1600 MHz
    Ekran : 15.4" WXGA 1280x800 TFT
    Grafik Kartı : Mobile Intel Graphic Media Accelerator X3100, max. 358 MB Grafik Belleği 16xPCI
    Mevcut Bellek : 2 GB. (1GB + 1GB)
    Maksimum Bellek : 2048 MB
    Sabit Disk : 200 GB HDD 5400 Sata
    Optik Sürücü : DVD SUPER MULTI DRIVER(DVD+R/RW,DVDRAM)
    Ses Sistemi : Toshiba Bass Enhanced Sound System
    Hoparlör : Entegre stereo hoparlörler
    Modem : 56K, V92 Uyumlu
    Wireless LAN : Intel 802.11a/b/g
    USB 2.0 : 3 adet
    Pil : Li-Ion 3.1 Saat
    Ağırlık : 2.8 Kg
    İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium Edition (TR/ENG)
    Giriş Arabirimleri : Türkçe Q klavye / Touchped
    Garanti : 2 YIL ULUSLARARASI

Toshiba Satellite L40-18R notebook resimleri
    Resimlerin büyük halleri için üzerine tıklayınız.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite L40-18R PSL48E windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Anakart sürücüsü : Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran kartı sürücüsü: Intel onboard vga driver
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

5. Modem Sürücüsü : modem driver download
    6. Ethernet sürücüsü: realtek lan driver'ı kurun ve yeniden başlatın.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Realtek RTL8187B wireless ethernet driver
    8. Touchpad sürücüsü: Touchpad driver
    9. Kart okuyucu sürücüsü : Ricoh card reader driver
    10. Aşağıdaki toshiba araçlarını da kurmanızı kesinlikle öneriyorum.

3. bilg@44

bilg@44 Yeni Üye

anakart sürücüsünün rar şifresini verirseniz sevinirim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

şifre: "www.notebook.gen.tr"

5. gokhanzer

gokhanzer Yeni Üye

kolay gelsin

6. gokhanzer

gokhanzer Yeni Üye

Arkadasım emeklerın ıcın sana tesekkur ederım benım sorunum soyle.
    Toshiba Satellite L40-18R PSL48E kullanıcısıyım wındows wısta yuklu bılgısayarımda.aldıgım zaman gercekten cok guzel bır bılgısayar.Herkese Tavsıye ederım.Ama Benım sorunum soyle.
    iş icabı kullandıgım programları acamıyorum.hata verıp hemen kapatıyo.sonra acaba yanlıs bılgısayarmı aldım dıye dusunurken arkadasımın tavsıyesı uzerıne sıtenıze erısım sagladım.burada acıklamalarınızda xp kurmak ıcın sata drıversı tavsıye etmısınız.her sey cok guzel ve anlasırır sayenızde.ben sata drıvers ve xp cd hazırladım.(o an ıcın dvd cd yoktu normal cd hazırladım)bıde ben Service pack 2 yi ındırmedım.
    daha sonra bıos tan bılgısayarın baslamayı dvd ıle yaptım ama ne yazıkkı cd kabul etmedı.
    acaba ben servıse pack 2 ındırmedım ondan olabılırmı.eger ındıreceksem sata drıverlı cd yemı kopyalacagm.
    son sorum arkadasım windows xp 64bit sata driver dosyasını ındırmeme gerek varmı.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sata işi ile service packin ilgisi yok. Ayırca 64 bit sürücüleri indirmenize gerek yok.

8. gokhanzer

gokhanzer Yeni Üye

Bu sayfada emegı gecen herkese tesekkur ederım gercekten cok buyuk bır dertten kurtardınız benı suan da xp kurdum bılgısayarıma tesekkur eder calısmalarınızda basarılar dılerım.

9. refix

refix Yeni Üye

arkadaşlar driverleri kurdum hiç bir sorun gözükmüyor aygıt yöneticisinden baktığımda da bir sorun gözükmüyor.fakat ses çıkmıyor bilgisayardan.ses ayarlarına baktığımda yada bir program kullanmaya kalktığımda ses sürücüsü yok diye bir hata veriyor nedeni ne olabilir

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

Eğer hala olmuyorsa baştan kurmanız gerekebilir.

11. pirangi

pirangi Yeni Üye

arkadaşlar laptop piyasasını bilmiyorum teknosada 1,160 ytl ye bunu almaya karar verdim.kişisel bi laptop olarak kullancak msn, word ,oyun ıvır zıvır.Fkat bunun oyun performansı nasıldır bide işlemci hızı hakkında ne söylersiniz dual core u hiç bilmiyorum 1,6 ghz yeterli midir normal kullanım için teşekkürler.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu cihazda bildiğim kadarı ile tv out bile yok. toshibanın adı için bile ben olsam almam :)

13. zeus1912

zeus1912 Yeni Üye

arkadaşlar ben tüm driverları kurdum ve eksiksiz çalışıyor fakat sistem açılışta can't open acpı atk0100 gibi bir ahta veriyor nere baktıysam bir şey bulamadım acaba problemi nasıl çözebilrim?

14. ali46tunc

ali46tunc Yeni Üye

kardeş gerçekten çok teşekkürler diğer pcler için de mi sata driverleri aynı yoksa her pc nin sata driverleri farklımıdır
    emegine saglık çok teşekkürler

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hemen hemen hepsi aynıdır.

16. oddboy

oddboy Yeni Üye

çok teşekkür ederim. verdiginiz bilgiler çok işime yaradı tekrar teşekkürler. [alkis]

17. oneol

oneol Yeni Üye

saka arkadaşıma çok teşekkür ederim süper anlatım ve yardım hepsini yaptım sorun yok çok sağol başarılar [alkis]

18. cafer447

cafer447 Yeni Üye

bütün emeklerin için teşekkür ederim

19. wahmet

wahmet Yeni Üye

DOSTUM SEN BİR DAHİSİN
    TEŞEKKÜRLER [alkis] [alkis] [alkis]

20. Snekhers

Snekhers Yeni Üye

Herkeze Merhaba,

Bir sorunum var buda sistemi kurdum kurulumda herhangi bir sorun bulamıyorum (xp Pro) lakin wireless kurulu olmasına rağmen ve modemleri görmesine rağmen bağlanmaya çalışıp bağlanamıyor bunun nedeni ne olabilir? lütfrn yardımcı olun teşekkürler

Sayfayı Paylaş