Toshiba Satellite L40-17U PSL48E laptop hakkında herşey

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite L40-17U PSL48E-02P02YTE notebook özellikleri

Ürün Kodu : L40-17U
    Aile : Satellite
    İşlemci Cinsi : Intel Core Duo mobile processor
    İşlemci Hızı ( MHZ) : T2330 ( 1.6Ghz)
    Ön Bellek : 1 MB
    Bellek : 1024MB DDR2 667MHz
    Maksimum Bellek ( MB) : 2.048 MB (667 MHz)
    Bellek Slot Sayısı : 2
    Sabit Disk : 160GB 5400RPM SATA
    Ekran Kartı : Intel Graphics Media Accelerator X3100, max. 358 MB grafik belleği (2 GB sistem hafızası ile), 16x PCI Express
    Ekran Boyutu : 15.4"
    Ekran Tipi : TFT WXGA
    Ekran Çözünürlüğü (DPI) : 1280 X 800
    Optik Sürücü : DVD SUPER Multi Drive (Double Layer)
    Ses Kartı : Toshiba Bass Enhanced Sound System, stereo hoparlörler
    İşletim Sistemi : WINDOWS VISTA HOME PREMIUM - TÜRKÇE/İNGİLİZCE SEÇENEKLİ
    Faks Modem : 56K
    Network Kartı : Ethernet LAN (10/100)
    Kamera : YOK
    Bluetooth : YOK
    I/O Port : 3 x USB 2.0, Express Card Slot
    Wireless : Wireless LAN (802.11b/g)
    Ağırlık (kg) : 2.8 kg
    Garanti ( Yıl, Açıklama) : 2 yıl garanti
    Pil Tipi - Ömrü : Li-ion - 2.5 saate kadar
    Web Adresi : http://www.toshibatr.com
    Klavye : Q Türkçe
    Mouse : TOUCH PAD

Toshiba Satellite L40-17U PSL48E notebook resimleri
    Resimlerin büyük halleri için üzerine tıklayınız.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite L40-17U PSL48E windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü : modem driver download
    6. Realtek ethernet sürücüsü : Realtek ethernet / lan driver ya da Realtek ethernet / lan driver
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Realtek wireless ethernet driver
    8. Touchpad sürücüsü: Touchpad driver
    9. Kart okuyucu sürücüsü : Ricoh card reader driver
    10. Hotkey drivers: Toshiba hotkey drivers
    11. Aşağıdaki toshiba araçlarını da kurmanızı kesinlikle öneriyorum.

3. Data

Data Yeni Üye

Toshiba Satellite L40 17U modelini satın alarak Toshiba kullananlar ailesine bende katıldım, birkaç sorum var,

1. Dizüstünde kullandığım zaman 10 dakika sonra çok ısındığını hissediyorum ve buda rahatsız ediyor, bu normalmi, dizüstü bilgisayarı dizüstünde kullanamıyorum, bir çaresi varmı?

2. Vista yüklü olarak geldi, 1 gb ram sizce yeterlimi, eğer ram eklemek istersem, makinada 2x512 ram mi bulunuyor, yoksa tek 1024mb lık ram mi var ?

3. Dvd yazıcı bir program içerisinde göremedim, Nero'yu düşündüm fakat ücretli olduğundan ücretsiz bir alternatif buldum, Ashampoo burning studio kurdum, ücretsiz bir yazılım, sizce bu programı kullanmak iyi performans sağlarmı yada tavsiyeniz varmı?

4. Bataryayı üzerinde tutmamak, sadece fişte kullanmak bataryanın ömrünü uzatırmı yoksa arasıra şarj etmek kullanmak mı gerekir ?

4. ratata6740

ratata6740 Yeni Üye

[alkis] ÇOK TESEKKÜR ELLERİNE SAĞLIK KARDEŞ [bravo]

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ben bataryanın takılı olmasını öneriyorum. Elektrik dalgalanmalarına karşı sizin tek sigortanızdır çünkü.

6. ratata6740

ratata6740 Yeni Üye

hocam eger makina ısınmayla resetlemiyor yada performans düsüklüğü yapmıyorsa fazla önemseme bence. 'cmos'tan ısıyı kontrol et normal değerler 40 la 60 arasına olması gerekiyor.birde koydugun yer önemli tabi işlemci fanını önünü kapatmamaya çalıs.

xpden şaşma 1 gb daha ekle makina canavar olsun.istediği programı çalıstırabilirsin.vistada bazı programlar çalısmıyor.sırf güvenlik sistemiden oluşmuş diyebilirim vista için her seyin calısmasına izin vermiyor bu yüzden. ama kullanabiliyorsan vistada kal o senin tercihin

benim tercihinm nero olur her zaman.bir sürü kırık nero bulabilirsin internette.

bataryayı cıkartma sakın çünkü parçaların güvencesi.allah korusun aşırı bir akım yada voltajda makinayı yakabilirsin.batarya ömrünü uzatmak için daha değişik yöntemler uygula.mesela fazlalık programları kapa.konstrat parlaklıgını düşür.şarja bitme sinyali verdiği zaman tak ve doldugu zaman şarjdan çek.sık sık çalısmalarını kesmen gerekiyor ve kapatıyorsan kapatma..! uyku modunda bırak.bu saydıklarım benim bildiklerim daha bir çok yöntem vardır.
    laptopunu hayırlı günlerde kullan...
    iyi çalısmalar...

7. Data

Data Yeni Üye

Vista'dan memnunum, işlemci sıcaklığı 58 derece cıvarında, herhangi bir resetleme durumu olmuyor, bilgisayar ile verilen recovery cd si ile temiz bir vista kurulumu yapma ihtiyacı gerekirse bunu nasıl yapabilirim, kısaca bilgi vermeniz mümkünmü ?

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

recovery cdsini takın,bilg. yeniden başlatın ve tam toshiba yazan ekranda f12ye basın,gelen pencerede cd/dvd romu seçip devam deyin,daha sonraki adımları attığınızda recovery gerçekleşecektir.(tüm harddiskiniz silinecektir!)

9. Data

Data Yeni Üye

Winre denilen 1.5 gb lık bir bölüm bizim göremediğimiz disk üzerinde bir yer varmış, bu bölüm neden oluşturuluyor ve ileride bize ne gibi bir fayda sağlıyor ?

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

Onu silmeyin,recovery için gerekli bir kısım sanırım.1.5 gb çok da fazla bir alan değil ne de olsa.

11. dervish

dervish Yeni Üye

Selamlar bende bu model bir notebook var. Bir arkadaş sayesinde Vista yüklü olan notebook'umu xpye çevirdim. Dün format atmak için içine xp cdsini takıp ilk açılışı CD/DVD şeklinde ayarladım ama malesef XP'yi kurmak için bir tuşa basın yazısı gelmeden Windows olağan şekilde tekrar açılıyor. Yani format atmam için gerekli ekran gelmiyor. Üstelik format atacağım cdnin üzerinde Sata driverli Xp cdsi yazıyor. Nedeni ne olabilir, nasıl format atabilirim?

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kullandığınız xp cd'sinde sorun vardır. Aynısı bana da olmuştu. Orjinal xp home ile sata sürücüleri yapınca sorun kalmadı.

13. hrdgn

hrdgn Yeni Üye

Arkadaslar boyle duzenlı bır konu ıcın teskkur ederım oncelıkle ..
    ben pcımdekı vıstayı kalırıp yerıne xp kurdum ancak bılınmeyen aygıt adında bırsey kaldı [​IMG]
    ve bundan dolayı her baslangıcta donanım ekleme sıhırbazı gelıor bu sorunu nasıl halledebılırım yukarda werılen tum drıverları kurdum :|

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilinmeyen aygıta sağ tıklayın. özellikler ve gelişmiş ya da ayrıntılara girin. Oarada yazanları bizimle paylaşın.
    Şansımızı deneyelim.

15. hrdgn

hrdgn Yeni Üye

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

önce şunu, olmazsa şunu dener misiniz.

Sonucu yazarsanız sevinirim

17. hrdgn

hrdgn Yeni Üye

teskkur ederım sorun halloldu ılkını yukleyınce [bravo]

18. todesengel17

todesengel17 Yeni Üye

emegin için sagol hepsi calısıyor ama bir eksik var batarya güc secenekleri bu dosyayı aradım ama sadece vista için var...buda olsa tam takır olucaktı...

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

şu dosya işinize yaramadı mı?
    Toshiba Power Saver : Toshiba Power Saver

20. todesengel17

todesengel17 Yeni Üye

malesef yükleniyor ama özellikler işe yaramıyor...silmede ugrastırıyor...nerden cıktı su vista eski bilgisayarımı tercih ederim bunun yerine yeterki xp olsun

Sayfayı Paylaş