Toshiba Satellite L40-15J PSL48E laptop hakkında herşey

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite L40-15J PSL48E - 026028TE notebook özellikleri

Ürün : Toshiba Notebook
    İşlemci : Intel® Pentium® Dual-Core T2330 (1.60 GHz, 1 MB L2 cache, 533 MHZ FSB)
    Ekran : 15.4" Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran (1,280 x 800 çözünürlük)
    Ram : 1,024 (512+512) MB memory - Max. 2.048 MB (667 MHz)
    HDD : 120 GB (5.400 rpm) S-ATA HDD
    Ekran Kartı : Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X3100, max. 358 MB grafik belleği
    Genişleme Yuvaları : DC-in, harici mikrofon, harici monitor, kulaklık çıkışı (stereo), RJ-11, RJ-45, 2 x USB 2.0
    Optik Sürücü : DVD Super Multi (DVD±R/RW, DVD-RAM) çift katmanlı sürücü
    Audio : Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi, stereo hoparlörler Toshiba 16-bit stereo, entegre stereo hoparlörler
    Kamera : Yok
    Bluetooth : Yok
    İşletim Sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium Edition TR/ENG
    Ebatlar : 365 x 269.5 x 36.8 mm
    Pil ve Pil Ömrü : Li-Ion pil, 2.5 saate kadar pil ömrü
    Klavye : Q Türkçe, 86 tuş
    Ağırlık : 2.7 Kg.
    Ekstra : Taşıma Çantası

Toshiba Satellite L40-15J PSL48E notebook resimleri

Resimlerin büyük halleri için üzerine tıklayınız.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite L40-15J PSL48E windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
      şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran kartı sürücüsü: Intel onboard vga driver
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü : modem driver download
    6. Ethernet sürücüsü: realtek lan driver'ı kurun ve yeniden başlatın.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Realtek RTL8187B wireless ethernet driver
    8. Touchpad sürücüsü: Touchpad driver
    9. Kart okuyucu sürücüsü : Ricoh card reader driver
    10. Aşağıdaki toshiba araçlarını da kurmanızı kesinlikle öneriyorum.

3. sugarcafe

sugarcafe Yeni Üye

teşekkürler kardeş gerçektemde yaRDIMCI OLDUN AMA 1 NUMARADAKİ CHİPSET DOSYASI BOZUK HABERİN OLSUN

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

şifre olarak "www.notebook.gen.tr" (tırnaklar yok) girdiniz mi?

5. Betacom

Betacom Yeni Üye

Çok teşekkür ederim üstad ben indirdim kurdum hepsini sorun çıkmadı ama etherneti bilinmeyen aygıt olarak Görüyor Tanıtamıyorumda sürücüsünüde indirdim oda bi fayda sağlamadı. Eklediğiniz everest programınıda dnedim kablolu bağlantı hakkında bilgi vermiyor. Nasıl çözümlyebilirim acaba. Şimdiden Çok teşekkür ederim...[/b]

6. Betacom

Betacom Yeni Üye

tamamı kalın ileti silindi***************

7. ceceydeniz

ceceydeniz Yeni Üye

saka sen de olmasan halimiz bitik kardeşim
    ellerine sağlık

8. hellcome

hellcome Yeni Üye

merhaba.bu benim ilk günüm ve ilk mesajım.satellite L4015J kullanıyorum,vistayı kaldırttım,XP kurdurdum.öncelikle pc ler hakkında pek donanımlı değilim (başınızı ağrıtmaya adayım).uzatmadan sorularımı sorayım:aygıt yöneticisinde sistem aygıtlarında; anakart kaynaklarını,doğrudan bellek erişimi denetleyicisini,sayısal veri işlemcisini,sistem kartı özelliklerini ve yüksek hassasiyetli olay zamanlayıcısını tıkladığımda;bu aygıt için sürücü yüklenmemiş uyarısı çıkıyor.sorun gider seçeneğini tıklamaya çekiniyorum.bunların yüklenmemiş olması sorun yaratır mı?ayrıca ekran kartımı nasıl öğrenebilirim?

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

bilgisayarınızda bir sorun yoksa boşverin,ünlem işaretli olanlara sağ tıklayıp özelliklerden sürücü güncelle diyerek sorunu bir ihtimal çözebilirsiniz.buhtemelen chipset driverı ile ilgili bunlar..chipsetinizi everest progrmıyla öğrenebilirsiniz.chipset driverı tekrar yüklemenizi tavsiye ediyorum.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yukarıdaki anakart sürücüsünü indirip kurar mısınız

11. poweruser

poweruser Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba aynı üründen kullanmaktayım
    bir sorunum var touchpad kesinlikle çalışmıyor ne fare ilmeci kımıldıyor nede tıklama yapıyor bunun sorunu nedir yardımcı olurmusunuz teşşekürler.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

fn+f9 yada benzeri bir tuş ile kapatmış olabilir misiniz?

13. poweruser

poweruser Yeni Üye

fn+f1 f2 f3 yaptıgımda ekranda fonsiyonlar gözüküyor fakat f9 yaptıgımda hiç bir tepki yok. f9 touchpadi ac/kapa ama çalışmıyor toshibanın sitesinden TouchPad Driver Synaptics indirip kurdum ama saatin orda hiç bir şey cıkmıor TouchPad Driver Synaptics ile ilgili denetim masasından fare ye girdigim de de bu cıkıyorhttp://www.hizliresim.com/2009/1/18/9669.jpg

14. poweruser

poweruser Yeni Üye

usb mouse cıkardıgımda denetim masası fare de donanım olarak hiç birşeyi görmüyor.

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinde sorun yok değil mi? Umarım donanımsal bir sorun değildir.

16. poweruser

poweruser Yeni Üye

sanırım donanımsal arıza

17. Anatoliaxxx

Anatoliaxxx Yeni Üye

Merhabalar. Burdaki talimatlara uyarak L40-15j laptopuma Xp kurdum. Ancak xp kurduktan sonra ekranda bir kararma oldu , sanki prize takılı değil de pilden çalışıyormuş gibi bir sönüklük var ekranda. Driverlar içinde güç yönetim paneli de yoktu. Yardımcı olursanız sevinirim.

(Hotkeyi yükledim FN'ile Parlaklığı arttırmaya çalıştığımda, Zaten en sonda olduğu görünüyor. Ekran ayarlarından gammayı arttırdığımda görüntü çok bozuluyor)

18. isiksalan

isiksalan Yeni Üye

toshiba L40 J15 notebook için usb 2.0 driver arıyorum bilgisayarı wistadan xp ye çevirince usb portuna takılanları tanımıyor ilginize peşinen teşekkürler

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

usd driver diye birşey yok. anakart yani çipset sürücüsünü tekrar kurar mısınız.
    [*] Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.

20. FıratSonmez91

FıratSonmez91 Yeni Üye

ses için 2 tane şey indiriyoruz demiştik 2. link açılmıyor sayfa görüntülenemiyor lütfen yardım edinnnnnn

Sayfayı Paylaş