Toshiba Satellite L40-14H PSL48E laptop hakkında herşey

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite L40-14H PSL48E notebook özellikleri

Ekran : 15.4'' WXGA TFT ekran (1.280 x 800 çözünürlük)
    İşlemci : Intel® Pentium® Dual-Core T2310 (1.46 GHz, 1 MB L2 cache, 533 MHZ FSB)
    Sistem Hafıza : 1,024 (512+512) MB memory - Max. 2.048 MB (667 MHz)
    Hard Disk : 120 GB (5.400 rpm) S-ATA HDD
    Ekran Kartı : Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X3100, max. 358 MB grafik belleği (2 GB sistem hafızası ile), 16x PCI Express
    Sürücü : DVD Super Multi Sürücü ( çift katman )
    AraYüz : DC-in, harici mikrofon, harici monitor, kulaklık çıkışı (stereo), RJ-11, RJ-45, 2 x USB 2.0
    Ses Sistemi : Toshiba Bass Enhanced Sound System , stereo hoparlörler
    İletişim : Ethernet LAN 10/100, Uluslararası V.92 modem
    Kablosuz İletişim : Wireless LAN (802.11 b/g)
    İşletim Sistemi : Microsoft® Windows® Vista Home Premium Edition (TR/ENG)
    Cihaz beraberinde gelen yazılımlar : Toshiba User's Manual, Toshiba ConfigFree™, Norton Internet Security 2007(90 gün), Ulead DVD MovieWriter, Toshiba Assist
    Genişleme Yuvaları : Express Card Slot
    Özel Fonksiyonlar : HD Audio
    Klavye - Mouse : Türkçe Q Klavye, Touch Pad
    Batarya : Lithium-ion teknolojisi
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Boyut/Ağırlık : 365 x 269.5 x 36.8 mm - 2.7 kg

Toshiba Satellite L40-14H PSL48E notebook resimleri

Resimlerin büyük halleri için üzerine tıklayınız.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite L40-14H PSL48E windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü : modem driver download
    6. Ethernet sürücüsü: realtek lan driver'ı kurun ve yeniden başlatın.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Realtek wireless ethernet driver ya da Realtek RTL8187B wireless ethernet driver
    8. Touchpad sürücüsü: Touchpad driver
    9. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    10. Aşağıdaki toshiba araçlarını da kurmanızı kesinlikle öneriyorum.

3. cehennem

cehennem Yeni Üye

Recovery de yaptınız mı tekrar?

BUNU NASIL YAPACAGIM???

4. ZAFERARSLANTAS

ZAFERARSLANTAS Yeni Üye

Bu yazıyı okuyan herkese selam.
    ben sürücülerden ''realtek ses kartı driverlerini'' indiremiyorum. sebebini bilen bir arkadaşımız varsa cevap bekliyorum. Kolay gelsin

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

link hatalı idi. Şu anda düzeldi. Tekrar deneyiniz.

6. vaholi

vaholi Yeni Üye

arkadaşlar ben vistadan xp ye dönüş yaptım. fakat ses driverini yüklememe rağmen çalışmıyor.. ses gelmiyor makinadan bi el atın be baba. hadi gözünüzü sevem..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ses sürücüsünü yukarıda anlatılan gibi tekrar kurunuz. 3 tane dosya var dikkat edin
    Sırası ve anlatılanlar çok önemli. Ve başka bir yolu yok.

8. suleymanpulat

suleymanpulat Yeni Üye

usta herşeyi yaptım bilgisayar tamam ama klavye karakterleri degişti.harflerin bazısı yok bazısınında yerleri degişik.klavye q olarak ayarlı.bölgesel ayarlarda türkçe olarak ayarlı.problemi bulamadım.sorunu nasıl hallederim kolaygelsin

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

num lock a basılı olmasın. Mesela L harfine basınca eğer 3 yazıyorsa dediğim gibidir.

10. wolcanb

wolcanb Yeni Üye

saka bey açmış olduğun konu çok büyük ölçüde yardımcı oldu çok teşekkür ediyorum formatı attık sesin ekran kartının wlan ın ve modem sürücüsünü dertsiz kurduk kablosuz ağlarıda buluyor pc çok rahatladı kasan oyunlar hiç kasmıyor artık ,senin açtığın konu ve dosya olmasa yapamazdık bir kaç soru var fn tuşları çalışmıyor atk hotkey i kurduk usb ler çalışmadı ve touchpad sarsıntı yapmaya başladı sistem geri yükleme yaptık usb ler düzeldi touchpad arada sırada yapıyor tekrar teşekkür ederim bu arada sürücüleri yükledik çalışıyor Driver Magician proğramıyla tek setup yaptık 36 mb tuttu formatta kolaylık için... [alkis] [alkis]

bilmeyenler için Driver Magician pc nizde yüklü olan sürücüleri tek parça setup dosyası yapıyor formatta kolaylık sağlıyor...

11. wolcanb

wolcanb Yeni Üye

arkadaşın laptopuna format atmıştık pc den çok memnun ama arada sırada laptop kendini resetliyormuş bilgi verirsen sevinirim.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sizce bu kadar bilgi ile nasıl bir yorum yapılabilir ki?
    Detay hata mesajı vs verirseniz yorumlayalım. Aksi halde yetkili servisle görüşmenizi öneririm.

13. jumalee

jumalee Yeni Üye

arkadaşlar verilen linkler çalışmıyor onları güncellememiz mümkün mü acaba?

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hangi linkler mesela?

15. wolcanb

wolcanb Yeni Üye

hata mesajı çıkmıyor oyun oynarken pc kendini resetliyor.

16. Spocat33

Spocat33 Yeni Üye

s.a. arkadaşlar benim sorunum xp filan kurmak deil bios güncellemesi yaptım ama bi daha bilgisayar açılmadı açıyorum işletim sistemi yükleme hatasi dio açılmıo notebook yardım ederseniz sevinirim

17. jumalee

jumalee Yeni Üye

Toshiba_L40_XP_Driver_Package[2].part2 bu link vardı önceden ama çalışmıyordu part1 ile kurdum driverleri ama sorun çıkarıyor

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

eğer işletim sistemi ekranına kadar geliyorsa sanırım işletim sistemini yeniden kurabilirsiniz.
    Ya da recovery yapabilirsiniz

19. aspirin06

aspirin06 Yeni Üye

öncelikle cok tesekkürler.bendede l40 14 h var xp ye gectim sata sürücüleri burdan indirdim kurdum wireless haric hepsi oldu kablosuz sürücü tanımlanamadı yalnız bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..! :?:

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüyü kurarken herhangi bir hata aldınız mı?
    everest programı ile donanımınız hakkında bilgi edinip bizimle paylaşır mısınız?

Sayfayı Paylaş