Toshiba Satellite L40-139 PSL40E laptop hakkında herşey

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. haydarlioglu

haydarlioglu Yeni Üye

bu arada sistem raporumuda gönderiyorum.
    Kod:
    --------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

Sürüm                                             EVEREST v4.50.1330/tr
        Karşılaştırmalı Test Birimi                       2.3.224.0
        Anasayfa                                          http://www.lavalys.com/
        Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazı [ TRIAL VERSION ]
        Bilgisayar                                        *****
        Oluşturan                                         Haydarlıoğlu
        İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)
        Tarih                                             2008-12-28
        Saat                                              06:57

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Tek işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.5730.13 (IE 7.0)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                   *****
          Kullanıcı Adı                                     Haydarlıoğlu
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-12-28 / 06:57

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile Intel Celeron 520, 1600 MHz (12 x 133)
          Anakart Adı                                       Toshiba Satellite L40
          Anakart Çipseti                                   Mobile Intel Calistoga-G i943GML
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Samsung M4 70T6554EZ3-CE6                  512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM2: Samsung M4 70T6554EZ3-CE6                  [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         AMI (08/08/07)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family  (224 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family  (224 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   Intel GMA 950
          Monitör                                           LG Philips LP154WX4-TLE1  [15.4" LCD]
          Monitör                                           LG Philips LP154WX4-TLE1  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Analog Devices AD1986A @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [B-0]

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801GBM/GHM (ICH7-M Family) Serial ATA Storage Controller - 27C4
          Disk Sürücüsü                                     TOSHIBA MK1237GSX  (120 GB, 5400 RPM, SATA-II)
          Optik Sürücü                                      MATSHITA DVD-RAM UJ-850S  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/16x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         84473 MB (75115 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1A-92-FC-94-40
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Modem                                             TOSHIBA Software Modem

Çevre Birimleri:
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801GBM ICH7-M - Enhanced USB2 Controller [B-0]
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              American Megatrends Inc.
          DMI BIOS Sürümü                                   V2.20
          DMI Sistem Üreticisi                              TOSHIBA
          DMI Sistem Ürün Adı                               Satellite L40
          DMI Sistem Sürümü                                 PSL40E-02R027TE
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             TOSHIBA
          DMI Anakart Ürün Adı                              Satellite L40
          DMI Anakart Sürümü                                1.0
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                TOSHIBA
          DMI Kasa Sürümü                                   
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook
          DMI Toplam / Boş Bellek Yuvaları                  2 / 0

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. haydarlioglu

haydarlioglu Yeni Üye

verdiğiniz sürücüyü yükleyince denetim masasında think pad adında bi exe oluşturuyo local disk c'de program files içinde lenovo diye bi dosya oluşturuyo aygıt yöneticisinde ise atheros 5007eg olarak gösteriyo ama yine olmadı 12nci kablosuz ağımı yükledim ama her seferinde ip adresi alamıyorum airties modem arayüzündede bağlantıyı doğrulayamıyorum. sorunu hala halledemedim.

4. haydarlioglu

haydarlioglu Yeni Üye

ilginiz için teşekkür ediyorum sizin son verdiğiniz linkteki sürücü oldu. ama sorunu halletmek için airties ı aramam gerekti modemle ilgili bi sorunmuş resetledim tekrar yükledim sorun ortadan kalktı. kolay gelsin herkese.

5. halidbin

halidbin Yeni Üye

Benimde bir sorunum var ekran kartı driverını kuramıyorum.İlk sayfada verilen siteden inmedi.Lütfen yardımcı olur musunuz?Az bi zamanım kaldı da ...

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüleri değiştirdim. tekrar dener misiniz.

7. onurdas

onurdas Yeni Üye

selamlar
    bildiğiniz gibi windows seven işletim sisteminin betası çıktı.
    bu işletim sistemini bu laptopla deneyenler var mı?
    kurulum için aynı basamaklar mı geçerlidir?

8. benerdi

benerdi Yeni Üye

İyi günler.
    L40 139 PSL40E model laptop da bir ses sorunu yaşamaktayım. Bilgisayar üzerinden, "Ses Ayarı" bölümünden kesinlikle sesin ayarını yapamıyorum. En sona getirsem de, hatta sessiz seçeneğini seçsemde, en üst seviyede sesde devam ediyor. Sessiz seçeneği bu durumda işaretli olmasına rağmen, buna devam ediyor. Her türlü ses driver ını tekrar tekrar denedim ama bu sorunu çözemedim.

Bu sorun hakkında bir bilgisi ve çözüm önerisi olan var mıdır?
    Teşekkür ederim.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İlk aldığınızda böyle değilse recovery yapıp ilg günkü haline geri dönmenizi, sorun devam ederse servise başvurmanızı öneririm.

10. benerdi

benerdi Yeni Üye

İyi günler.
    Yok hayır, ilk geldiğinde vista kuruluydu ve böyle bir sorunu yoktu. Xp formatından sonra, sanırım bir şekilde birşeyleri tam olarak kuramadım. Ses kartı driver ımı olur, ya da ekran üzerinden, sağ alt köşeden o sesi kıstığımız uygulamaların tam işlemesi için gerekli sistemleri kuramadım sanırım. Tam olarak çözüm yolunu bilmediğim için, böyle bir sorunla karşılaşan veya bilgisi olabilecek arkadaşlara sormayı düşündüm.

11. adoniskzin

adoniskzin Yeni Üye

Notebook modeli aynı ancak ses kartı driver'ında uyuşmazlık var.

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1986&SUBSYS_1179FF40&REV_1005\4&349BE2C2&0&0001

isteyen arkadaşlar buradan indirebilirler.

http://rapidshare.com/files/282462648/audio.rar.html

Aygıt yöneticisinden güncelleştir demeniz yeterlidir.

12. Barısİnce

Barısİnce Yeni Üye

Merhabalar. Bendede Bu Cihazdan Var. Şimdi Windows Seven*ı İndirdim. Ancak İnternette Bu Laptop İçin Driverlarını Bulamadım.Ne Yapabilirim? Kursam Vista Driverları Uyarmı Yoksa Sizlerde Seven Driverları Mevcutmu? Yardımcı Olursanız Çok Teşekkür Ederim...

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

öncelikle denetim masasından wndoww update kısmındaki varsa sürücüleri indirin.
    Daha sonra kalan aygıtlar için vista sürücüleri iş görmeli

14. aciidjxi

aciidjxi Yeni Üye

Merhaba

l40-139 psl40e model laptop a lord of the rings - return of the king oyununu yukledim ancak oyunu calistirmaya kalktigimda http://img64.imageshack.us/img64/1558/adszst.jpg seklinde bir uyari alıyorum..yardımınızı rica ederim...ekran kartı driverini da yukledim...ancak sonuc aynı...yardım lutfen....

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

uyumlu direct3d aygıt yok diyor.
    Sanırım tümleşik ekran kartı kullanıyorsunuz.
    Ya ekran kartı bu oyunu desteklemiyor ya da ekran kartının kurulumunda br sorun vardır tahminen.

Aygıt yöneticisinde sorun var mı?

16. aciidjxi

aciidjxi Yeni Üye

l40-139 da olan ekran kartı cihazdaki...aygıt yoneticisnde herhangi bir sorun gorunmuyor...

17. aciidjxi

aciidjxi Yeni Üye

sanırım bu noktadan sonra cevaplanacak bir sey kalmamıs.... :((

18. yildizhan38

yildizhan38 Yeni Üye

satellite l40-15j note book kullanıyorum format attım butun driverler tmm ama akran kartını kuramadım yazıı gereksınımlerı karsılamıor die hata verıo deli olxam yardım edermısınız

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş