Toshiba Satellite A210 serisi hakkında herşey burada

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Toshiba Satellite A210 serisine ait soru, sorun ve yorumlarınızı bu konuda yazabilirsiniz.

Bu konuya dahil olacak notebookların modelleri şunlardır;
    Toshiba Satellite A210-15J, Toshiba Satellite A210-133, Toshiba Satellite A210-128, Toshiba Satellite A210-15K, Toshiba Satellite A210-11C, Toshiba Satellite A210-129

Parça numaraları olarak bakarsak da;
    PSAFGE-02400JTE, PSAEGE-01M00KTE, PSAELE-01100JTE, PSAFGE-01F00JTE, PSAEGE-00500KTE, PSAELE-01200CHU

Toshiba satellite a210 serisi notebookların özellikleri

Satellite A210-15J|Satellite A210-133|Satellite A210-128
    Parça Numarası|Parça Numarası|Parça Numarası
    PSAFGE-02400JTE|PSAEGE-01M00KTE|PSAELE-01100JTE
    İşletim sistemi|İşletim sistemi|İşletim sistemi
    Orijinal Windows® Vista® Home Premium Edition|Orijinal Windows® Vista® Home Premium Edition|Orijinal Windows® Vista® Home Premium Edition
    İşlemci|İşlemci|İşlemci
    AMD Athlon™ 64 X2 Çift Çekirdekli İşlemci TK-55 | saat hızı : 1.8 GHz|AMD Turion™ 64 X2 Çift Çekirdekli Mobil Teknoloji TL-52 | saat hızı : 1.6 GHz | Ön Veri Yolu : 1600 MHz | 2. seviye önbellek : 1 MB|AMD Turion™ 64 X2 Çift Çekirdekli Mobil Teknoloji TL-56 | saat hızı : 1.8 GHz | Ön Veri Yolu : 1600 MHz | 2. seviye önbellek : 1 MB
    Sistem belleği|Sistem belleği|Sistem belleği
    1,024 (512 + 512) MB | maksimum genişleme : 4,096 MB | teknoloji : DDR2 RAM (667 MHz)|1,024 (512 + 512) MB | maksimum genişleme : 4,096 MB | teknoloji : DDR2 RAM (667 MHz)|2,048 (1,024 + 1,024) MB | maksimum genişleme : 4,096 MB | teknoloji : DDR2 RAM (667 MHz)
    Sabit disk|Sabit disk|Sabit disk
    120 GB|120 GB|200 GB
    DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü|DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü|DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü
    Ekran|Ekran|Ekran
    15.4 " | Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran|15.4 " | Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran|15.4 " | Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran
    Ekran bağdaştırıcısı|Ekran bağdaştırıcısı|Ekran bağdaştırıcısı
    ATI | ATI Radeon® X1200|ATI | ATI Radeon® X1200|ATI | HyperMemory™ teknolojisini destekleyen ATI Mobility™ Radeon® HD2600
    Boyutlar|Boyutlar|Boyutlar
    G x U x Y : 362 x 267,8 x 33,5 (ön) / 39,3 (arka) mm|G x U x Y : 362 x 267,8 x 33,5 (ön) / 39,3 (arka) mm|G x U x Y : 362 x 267,8 x 33,5 (ön) / 39,3 (arka) mm
    Garant|Garanti|Garanti
    2 yıllık uluslararası garanti (bölgeye göre değişebilir)|2 yıllık uluslararası garanti (bölgeye göre değişebilir)|1 yıllık garanti (bölgeye göre değişebilir)
    İlave özellikler|İlave özellikler|İlave özellikler
    HD Ses desteği | IP üzerinde Video için entegre 1.3 Megapiksel Video Kamera | AMD PowerNow!™ Teknolojisi | SM BIOS uyumlu | IP üzerinde Ses için entegre mikrofon|HD Ses desteği | Anında eğlence için Microsoft® Windows® HotStart™ | IP üzerinde Ses için entegre mikrofon | IP üzerinde Video için entegre 1.3 Megapiksel Video Kamera | AMD PowerNow!™ Teknolojisi | SM BIOS uyumlu | 6 Kolay Erişim Tuşu (Internet Tarayıcısı, CD/DVD başlatıcısı, Yürüt/Duraklat, Durdur, Geri, İleri) olan Multimedya Çubuğu|HD Ses desteği | Anında eğlence için Microsoft® Windows® HotStart™ | IP üzerinde Ses için entegre mikrofon | IP üzerinde Video için entegre 1.3 Megapiksel Video Kamera | AMD PowerNow!™ Teknolojisi | SM BIOS uyumlu | 6 Kolay Erişim Tuşu (Internet Tarayıcısı, CD/DVD başlatıcısı, Yürüt/Duraklat, Durdur, Geri, İleri) olan Multimedya Çubuğu

Satellite A210-15K|Satellite A210-11C|Satellite A210-129
    Parça Numarası|Parça Numarası|Parça Numarası
    PSAFGE-01F00JTE|PSAEGE-00500KTE|PSAELE-01200CHU
    İşletim sistemi|İşletim sistemi|İşletim sistemi
    Orijinal Windows® Vista® Home Premium Edition|Orijinal Windows® Vista® Home Premium Edition|Orijinal Windows® Vista® Home Premium Edition
    İşlemci|İşlemci|İşlemci
    AMD Turion™ 64 X2 Çift Çekirdekli Mobil Teknoloji TL-58 | saat hızı : 1.9 GHz | Ön Veri Yolu : 1600 MHz | 2. seviye önbellek : 1 MB|AMD Turion™ 64 X2 Çift Çekirdekli Mobil Teknoloji TL-56 | saat hızı : 1.8 GHz | Ön Veri Yolu : 1600 MHz | 2. seviye önbellek : 1 MB|AMD Turion™ 64 X2 Çift Çekirdekli Mobil Teknoloji TL-58 | saat hızı : 1.9 GHz | Ön Veri Yolu : 1600 MHz | 2. seviye önbellek : 1 MB
    Sistem belleği|Sistem belleği|Sistem belleği
    2,048 (1,024 + 1,024) MB | maksimum genişleme : 4,096 MB | teknoloji : DDR2 RAM (667 MHz)|2,048 (1,024 + 1,024) MB | maksimum genişleme : 4,096 MB | teknoloji : DDR2 RAM (667 MHz)|2,048 (1,024 + 1,024) MB | maksimum genişleme : 4,096 MB | teknoloji : DDR2 RAM (667 MHz)
    Sabit disk|Sabit disk|Sabit disk
    160 GB|160 GB|250 GB
    DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü|DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü|DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü
    Ekran|Ekran|Ekran
    15.4 " | Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran|15.4 " | Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran|15.4 " | Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran
    Ekran bağdaştırıcısı|Ekran bağdaştırıcısı|Ekran bağdaştırıcısı
    ATI | ATI Radeon® X1200|ATI | ATI Radeon® X1200|ATI | HyperMemory™ teknolojisini destekleyen ATI Mobility™ Radeon® HD2600
    Boyutlar|Boyutlar|Boyutlar
    G x U x Y : 362 x 267,8 x 33,5 (ön) / 39,3 (arka) mm|G x U x Y : 362 x 267,8 x 33,5 (ön) / 39,3 (arka) mm|G x U x Y : 362 x 267,8 x 33,5 (ön) / 39,3 (arka) mm
    Garanti|Garanti|Garanti
    2 yıllık uluslararası garanti (bölgeye göre değişebilir)|1 yıllık garanti (bölgeye göre değişebilir)|2 yıl
    İlave özellikler|İlave özellikler|İlave özellikler
    HD Ses desteği | Anında eğlence için Microsoft® Windows® HotStart™ | IP üzerinde Ses için entegre mikrofon | IP üzerinde Video için entegre 1.3 Megapiksel Video Kamera | AMD PowerNow!™ Teknolojisi | SM BIOS uyumlu | 6 Kolay Erişim Tuşu (Internet Tarayıcısı, CD/DVD başlatıcısı, Yürüt/Duraklat, Durdur, Geri, İleri) olan Multimedya Çubuğu|HD Ses desteği | Anında eğlence için Microsoft® Windows® HotStart™ | IP üzerinde Ses için entegre mikrofon | IP üzerinde Video için entegre 1.3 Megapiksel Video Kamera | AMD PowerNow!™ Teknolojisi | SM BIOS uyumlu | 6 Kolay Erişim Tuşu (Internet Tarayıcısı, CD/DVD başlatıcısı, Yürüt/Duraklat, Durdur, Geri, İleri) olan Multimedya Çubuğu|HD Ses desteği | Anında eğlence için Microsoft® Windows® HotStart™ | IP üzerinde Video için entegre 1.3 Megapiksel Video Kamera | Artırılmış Intel® SpeedStep® Teknolojisi | AMD PowerNow!™ Teknolojisi | SM BIOS uyumlu | 6 Kolay Erişim Tuşu (Internet Tarayıcısı, CD/DVD başlatıcısı, Yürüt/Duraklat, Durdur, Geri, İleri) olan Multimedya Çubuğu

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite A210 serisi notebooklara xp kurulumu anlatımı ve gerekli sürücüler aşağıdadır.

Bu konuya dahil olacak notebookların modelleri şunlardır;
    Toshiba Satellite A210-15J
    Toshiba Satellite A210-133
    Toshiba Satellite A210-128
    Toshiba Satellite A210-15K
    Toshiba Satellite A210-11C
    Toshiba Satellite A210-129
    Toshiba Satellite A210-16G
    Toshiba Satellite A210-199
    Toshiba Satellite A210-19D
    Toshiba Satellite A210-1AP

Parça numaraları olarak bakarsak da;
    PSAFGE-02400JTE, PSAEGE-01M00KTE, PSAELE-01100JTE, PSAFGE-01F00JTE, PSAEGE-00500KTE, PSAELE-01200CHU, PSAELE-01T00JTE, PSAFGE-05W00JTE, PSAELE-03R00JTE

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sürücülerin paket halinde buradan indirebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    http://rapidshare.com/files/73048636/Toshiba_satellite_a210_series_drivers.rar
    Sürücüler için gelecekonline.com'a teşekkür ederiz.

Tek bir exe dosyasını tıklayarak bütün sürücüleri kurmak istiyorsanız aşağıdaki dosyayı indirmeniz yeterlidir.
    Sewdali isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Toshiba satellite a210 serisi windows xp driverları

1. Anakart sürücüsü: Hala bulamadım :(
    2. Ekran Kartı sürücüsü:
      - Satellite A210-128 veya Satellite A210-129 için bu ekran kartı driverını indirin.
      Diğer notebookların ekran kartı sürücüsü paketin içinde.
    3. ACPI utility.
    4. Hotkey Utility.
    5. Ses kartı sürücüleri:
      • Ses yaması: indir.
      • Ses sürücüsü:
        Ses sürücüleri kurulum açıklaması:
        İndirdiniz dosyaları bilgisayara kurun.
        Masaüstünde bilgisayarım a sağ tıklayın.
        Sırasıyla Donanım -Aygıt yöneticisi'ne tıklayın.
        Burada sistem aygıtları içinde sarı ünlem işaretiyle pci device göreceksiniz.
        Üzerine sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirin.
        Sürücüyü internetten değil bilgisayardan arayın.
        Gerekirse az önce kurduğunuz driverların olduğu klasörleri gösterin.
    6. Ethernet kartı sürücüsü.
    7. Touchpad sürücüsü.
    8. Kart okuyucu sürücüsü.
    9. Modem Sürücüsü.
    10. Kablosuz ethernet sürücüsü.

Başka bir sürücü paketide burada: ismail282 ye teşekkürler.

Kurulum açıklaması için buraya tıklayınız.

FaCeS adlı arkadaşımızın A210-15J için özel hazırladığı iki linkten oluşan 184 mb lık paket driver ise burada:

http://rapidshare.com/files/79041978/A2 ... 1.rar.html

http://rapidshare.com/files/79045259/A2 ... 2.rar.html

İlk olarak vga&chipset driverını yükledikten sonra diğer driverları yükleyebilirsiniz.Kendisine paylaşımından dolayı teşekkür ediyoruz.

Son olarak da sitemiz üyesi sewdali adlı arkadaşımızın 'hotkey' yani fn tuşu driverı hariç çalışan tüm driverları topladığı paketin linki:
    http://rapidshare.com/files/101822262/A ... i.rar.html
    şifre: sewdali
    [*] Toshiba Hotkey Utility : Toshiba Hotkey Utility

3. timucin73

timucin73 Yeni Üye

elinize sağlık. bu akşam hemen a210-128 makinama xp kurulumu yapıyorum, elveda vista :D

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Herhangi bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızı yazarsanız seviniriz.Teşekkürler

5. ismail282

ismail282 Yeni Üye

ben konu verilmeden önce a210 11c model bilgisayarımın D sine xp kurmuştum ekran kartı olarak abit radeon 9600 ü kurup güncelleştirdim çok güzel oldu su anda hiç sorunsuz ıkı işletim sistemine de kullanıyorum herkese tavsiye ederim

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Allah allah,ne alaka ki dediğiniz ekran kartıyla notebookun ne alakası var?demek ki hiç ummadığımız yerlerde olabiliyor çözümler :)

7. timucin73

timucin73 Yeni Üye

Arkadaşlar
    Dün akşam A210-128 e xp kurulumu yaptım.Şİmdi
    A)Pakette verilen wireless network ve bluetooth driverları uygun çıkmadı. Bu sorunu Toshiba sitesinden A210-128 için bulunan xp driverları ile çözdüm. Zaten sitede A210-128 için sitede 4 driver var (xp için)...

B)Şu aşamada system klasörümde 2 tane ünlem işareti görünmekte

1)Audio Device on HighDefinition Audio Bas
    Bu cihazın ne işe yaradığını çözemedim hala. Ses sürücülerini kurdum. Düzgün ses alıyorum ama ne yaptıysam bu sürücüyü yükleyemedim...
    2)SM Bus Controller
    Bunun yüklenememe sebebi olarak paket içinde verilen "Toshiba_satellite_a210_series_ACPI_Utility"
    sürücüsnün bu makina ile uyumsuzluğu olduğunu düşünüyorum.

Bu arada makinanın kamerası "USB Video Device" olarak mycomputerde mevcut, çalışıyor, yalnız wistada ki yazılımı bulamadım yada yükleyemedim

Şu an makina stabil olarak çalışıyor, herhangi bir sorun yok ses görüntü bluetooth wireless herşey tamam. Küçük eksiklikler var ama çalışmanızı engelleyecek düzeyde deil.. Bu problemleride yakın zamanda çözebileceğimizi düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum...

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Audio Device on HighDefinition Audio Bas için yüksek ihtimalle modem programını kurmanız gerekiyor.
    Bu arada wireless ve bluetooth sürücülerinin linklerini verirseniz ilk mesaja ekleyebiliriz.

9. timucin73

timucin73 Yeni Üye

10. ismail282

ismail282 Yeni Üye

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

@Timuçin73,@İsmail282,teşekkürler.
    İsmail282;bu driverların kaynağı neresi acaba?

12. eleman

eleman Yeni Üye

Arkadaslar a210-128 sahibiyim yaklasık 2 aydır xp kullanıyorum ve iki driverim eksik;
    Audio Device on High Definition Audio Bus
    SM Bus Denetleyicisi
    ne yaptıysam bu iki driveri bulamadım.

Makinede 2 saat kadar warcraft III oynadıkdan sonra yavaslama oluyo rammi ekran kartımı bir turlu anlayamadım.Su an Crysis i denedim fakat daha oyunun introsuna gelmeden takılmaya basladı.

Warcraft veya Crysis i oynama imkani olan arkadaslar deneyip bilgi verebilirse cok sevinirim..

13. The Wind

The Wind Yeni Üye

2. mesajdaki açıklamaları okuyup driverları buradan mı indirdiniz?

Warcraftı bilmiyorum ama Crisis i medium ayarlarda oynayanlar var rahatlıkla.

14. PeNTa

PeNTa Yeni Üye

arkadaşlar bilgi paylaşımız için teşekkürler ama ne yaptıysam -------A210-11C--------- modelinin ses kartını ve modemi yükleyemedim elinde olan varsa bana lütfen link versin deliricem saatlerdir denemediğim toshiba modelinin her sürücüsünü denedim ama bir sonuç elde edemedim şimdiden teşekkürler. Acil lazım müşteriye teslim etmem gerek saolun :cry:

15. The Wind

The Wind Yeni Üye

İlk mesajdaki ses yamasını kurdunuz mu?Driverdan önce sanırım ses yaması kuruluyor sonra driver kuruluyor.

16. ismail282

ismail282 Yeni Üye

bende kı bılgisayar da a210 11 c benım verdıgım lınktekı surucu ıle ben sorunu hallettım umarım sende cözersin

17. The Wind

The Wind Yeni Üye

@PENTA;işte ismail282 adlı arkadaşımızın verdiği link,madem çözmüş siz de çözersiniz.

http://rapidshare.com/files/58403898/To ... rivers.rar

18. ismail282

ismail282 Yeni Üye

1- Aşağıdaki linklerden driverleri indirin

http://rapidshare.com/files/58403898/To ... rivers.rar
    http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... egrated-xp (Ekran Kartı Driverları)

2- İndirdiğiniz rar dosyasını C:\DRV dizinine açın.Bu dizin içindeki aşağıdaki klasörlerdeki setup.exe dosyalarını
    çalıştırın.
    * ATI SB600 Chipset
    * ALPS Touchpad
    * Agere Modem
    * AMD Proccessor
    * ATI SM Bus
    * AMD AGP Filter
    * Realtek 8101E PCIe Ethernet (A210 Series)
    * Microsoft UAA HD Audio
    * Realtek HD Audio
    * TI Multi-Card Reader

3- Bilgisayarınızı kapatıp açın

4- İkinci linkteki indirmiş olduğunuz dosyayı çalıştırın, hata mesajı vererek program sonlanacak.

5- Başlat-->Ayarlar-->Denetim masası-->Sistem-->Donanım-->Aygıt Yöneticisi'ni açın
    *Graphic Adapter (Akran Bağdaştırıcısı) üzerinde Sağ tuş sürücüyü güncelle
    * İlk ekranda "Bu kez değil" seçeneğini seçip ileriyi tıklayın
    * İkinci ekranda "Listeden yada belirli konumdan" seçeneğini seçip ileriyi tıklayın
    * Üçüncü ekranda "Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim." seçeneğini seçip ileriyi tıklayın
    * Yeni ekranda "Ekran bağdaştırıcısı" seçeneğini seçip ileriyi tıklayın
    * Yeni ekranda "Disketi var" seçeneğini seçin.
    * C:\ATI\SUPPORT\7-10_xp32_dd_53250\Driver\XP_INF yolunu gösterin.artık gelen kutuyu onaylayın

tüm bu ilemleri yaptığımda aygıt yöneicisinde iki adet sorunlu aygıt kaldı. Biri "Bilinmeyen Aygıt", diğeri ise
    "HD Audio". Bunlarla ilgili olarakta 5nci adımdaki işlemlerin aynısını son satırdaki driver yolu hariç tekrar
    yapın. Driver yolu olarak ise
    * HD Audio için C:\Program Files\Realtek dizinini
    * Bilinmeyen aygıt için C:\DRV\TI Multi-Card Reader dizinini gösterin.

bluetoot hve wireless i diger arkadasın verdiği linklerden indirerek kurabilirsiniz

(ekran kartını radeon 1200 kurmak daha ıyı olur ama ben bu sekılde kurdum denendi %100 çalışıyor )

bu alternatiftir oncelıkle konuyu acan arkadasımızın soyledıklerını denemenızı öneririm

19. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bilgiler için çok teşekkürler ismail282. ;)

20. beratsal

beratsal Yeni Üye

ismail282 hocam verdiğin 2 link (ekran kartı ) olan çalışmıyor.
    ve ekran kartı sorunu var sizde biliyorsunuz. lütfen şu konuyu halledelim.
    teşekkürler

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş