Toshiba Satellite A210-1AP PSAELE laptop hakkında herşey

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite A210-1AP PSAELE - 03R00JTE laptop özellikleri

Ürün Adı : Toshiba Satellite A210-1AP
    İşlemci : AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-62 2.1 Ghz
    Ekran : 15.4" TruBrite WXGA TFT 1280x800
    Grafik Kartı : ATI Radeon HD2600 HyperMemory 512 MB yerleşik 1.279 MB kullanılabilir bellek
    Mevcut Bellek : 2 GB. (1GB + 1GB)
    Maksimum Bellek : 4096 MB.
    Sabit Disk : 250 GB SATA 5400 RPM
    Optik Sürücü : DVD SUPER MULTI DRIVER(DVD+R/RW,DVDRAM)
    Kamera : Entegre 1.3 Mp video kamera (VoIP)
    Ses Sistemi : Toshiba Bass Enhanced Sound System
    Hoparlör : 16 bit stereo
    Modem : 56K (V.90) modem
    Wireless LAN : Intel 802.11a/b/g
    Bluetooth : Bluetooth 2.0 + EDR.
    RJ-45 : 1 adet
    RJ-11 : 1 adet
    USB 2.0 : 4 adet
    S-Video TV-out : 1 adet
    Pil : Lithium-Ion 2.5 saat
    Ağırlık : 2.7 Kg
    İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium Edition (TR/ENG)
    Giriş Arabirimleri : Türkçe Q klavye / Touchped
    Garanti : 2 YIL ULUSLARARASI

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite A210-1AP PSAELE windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri topluca indirmek ve tek tıklama ile kurmak için ; Toshiba Satellite A210-1AP PSAELE windows xp drivers dosyasını indirin ve çalıştırın. Size Sadece hotkey sürücüleri kurmak kalıyor.

Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Amd İşlemci sürücüsü : Toshiba Amd Processor driver
    2. Ati Smbus driver: Ati smbus sürücüsü
      Üstteki dosyayı masaüstüne indirip açın. Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus isimli ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak masaüstündeki zipli dosyayı açtığımız klasörü gösteriyoruz.
    3. Toshiba Satellite A210-1AP PSAELE ekran kartı sürücüsü: Toshiba Satellite A210-1AP PSAELE ATI Mobility™ Radeon® HD2600 vga driver download
    4. Ses yaması : Önce bunu kurunuz. Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    5. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    6. Modem Sürücüsü : modem driver download
    7. Ethernet sürücüsü: realtek lan driver'ı kurun ve yeniden başlatın.
    8. Bluetooth sürücüsü: bluetooth driver ve Bluetooth monitor dosyalarını kurun.
    9. Kablosuz ethernet: Atheros wireless ethernet driver
    10. Touchpad: Touchpad driver
    11. Webcam / kamera sürücüsü: webcam driver ve bunu kurunuz.
    12. Kart okuyucu sürücüsü : Önce bu sürücüyü kurunuz. Olmazsa Ricoh card reader driverı deneyiniz.
    13. Kızılötesi sürücüsü: Infrared driver
    14. Aşağıdaki toshiba araçlarını da kurmanızı kesinlikle öneriyorum.

3. qwertyuop

qwertyuop Yeni Üye

Toshiba A210 1AP model notebook aldım. Kapital sermayenin parlak fikri sayesinde kullanmadığım bir vistaya sahip oldum. Vista işimi görmediği için (kullandığım prohramlar hata verdiği hata veriyordu) Xpye geçtim.
    Xp driverlerinin hepsini bu siteden yükledim,

Fakat vistada iken kullanılan bazı özellikleri xpde kullanamıyorum. açıkcası vistanın marifetimi yoksa driver mi eksik onuda bilemiyorum.
    Kullanamadığım özellikler;
    Klavyeden FN tuşuna basılı iken ekran parlaklığı bluetoot wipe gibi (f1,f2,f3 tuş) seçenekleri kullanabiliyordum. Xpden sonra onları kullanamıyorum. Bu konuda fikir verebilecek kimse var mı?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Not: Yukardaki driverleri kurdum fakat dediğim özllik halen aktif değil...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshibalardan Emrah anlar ama sanırım bulamadığımız şu driver yüzünden oluyor.
    Toshiba Value Added Package : Güncel sürücü aranıyor.

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bazı arkadaşlar toshiba controls ve hotkey utility yükledikleri zaman sorunun çözüldüğünü söylediler ama Toshibalarda bu fn tuşunun xpde stabil çalışmaması ile çok sık karşılaşılıyor.sebebi sakanın dediği value added packege driverı olabilir.Bu driver paketi vista için var henüz xp için olanını aylardır hiçbiryerde göremedik.Bulursak(tabi böyle bir driver mevcutsa) hemen siteye ekleriz...

6. buzzard

buzzard Yeni Üye

Arkadaşlar bende bu driverler ile xp kurdum denemek için şimdilik bi soru yok gibi sadace Aygıt yöneticisinde SM Bus Denetleyicisi bulunamadı diye hata aldım.

7. qwertyuop

qwertyuop Yeni Üye

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Paylaşım için teşekkür edriz.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

10. cino208

cino208 Yeni Üye

tek yüklemelik my drivers da realtek sorunlu 4.maddede yer alanı ise sorunsuz sekilde calısıyor
    9. adımdaki touchpad uygun degil mydrivers daki secerek yüklerseniz düzgün calışıyor
    10. adımda ilki yükledikden sonra ikinciyi yükleyince hata verdi.Sadece ilk prog ile cam tam ii calışmadı diğerini yükleyince de ii calışmadı gidip gelen karartılar olusuyor.Ama ayarlardan özellikleri secip bikac değişiklik yapılırsa daha düzgün hal alıyor(mesela aydınlatma dengesini aktif etmek)
    11.adımdaki kart reader da sorun var.ama mydrivers dakinde sorun yok.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yorumlar için teşekkürler.
    gerekli sürücüler elimizde var. Ama eğer bize everest ya da pcwizard 2008 ile aldığınız bir raporu verirseniz çok güzel olur. Hemen düzeltiriz.

12. acustic

acustic Yeni Üye

Anlatım çok başarılı teşekkürler.. Kurulumu bazı ufak sorunlar dışında sorunsuz hallettim.. Kısaca özetlersek, touchpad'de dual modu çalıştıramadım (synaptics'in sitesindeki xp sürücüsünü de yükledim ama olmadı),
    wireless, 7. maddedeki sürücüyü yükleyince çalışmadı, son mesajdaki atheros'u buldum başarılı oldu, linki aşağıda;
    http://www.atheros.cz/download.php?atheros=AR5007EG&system=1
    aygıt yöneticisindeki "SM BUS Denetleyicisi" sorununu çözemedim (burada önerilen dosya işe yaramadı),
    bu başlığa katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim..

13. bebex

bebex Yeni Üye

ilk öncelikle selam bütün driverleri indirdim kurulumu süper oldu çalışıyorda yanlız bende 2 hata ile karşılaştım bu (SM Bus Denetleyicisi) & (Büyük Depolama Birimi Denetleyicisi) Hatası Alıyorum Yardım Ederseniz Sevinirim Kolay Gelsin

14. bebex

bebex Yeni Üye

15. bebex

bebex Yeni Üye

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

paylaşımlar için teşekkürler. İlk mesaja ekliyorum.

17. muhammetakbulut

muhammetakbulut Yeni Üye

ekran kartı drivewrını cd ye kopyala daha sonra aygıt yöneticisinde güncelleştir de sürücü olarak çıkarılabilir aygıtları seç kendi otomatik olarak yükleyecek...

18. adem kilic

adem kilic Yeni Üye

ben ekran kartının driver'ını cd'ye kopyladım belirtiğiniz işlemleri yaptım ama bulmadı kendisi.. yani halledemedim...

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

smbus denetleyici ile ilgili sürücüyü ilk sayfaya yükledim. Nasıl kurulacağını da anlattım. Çok ufak bir dosya ve kurulumu çok kolay.

20. acustic

acustic Yeni Üye

Ara sıra sürücülerden birinden kaynaklanan mavi ekran hatası alıyorum ve durduk yere bilgisayar yeniden başlatılıyor..

Windows error reporting'deki mesaj aşağıdaki gibi ama geçerli bir çözüm sunamıyor.. Bir önerisi olan ya da bu sorunla karşılaşan başka birileri var mı? (Aygıt yöneticisinde sorun gözükmüyor, yani herşey yolunda gibi)

"Problem caused by Device Driver

You received this message because a device driver installed on your computer caused Windows to stop unexpectedly. This type of error is referred to as a "stop error." A stop error requires you to restart your computer."

Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş