Toshiba Satellite A210-19D PSAFGE laptop hakkında herşey

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite A210-19D PSAFGE 05W00JTE laptop özellikleri

İşlemcisi : AMD Turion
    İşlemci Hızı : TL 62 (2.10 Ghz)
    Bellek : 2048 Mb
    Bellek Tipi : DDR2 533 Mhz
    Bellek Adedi : 2 x 1 Gb
    Maksimum Bellek : 4096 Mb
    Ekran Tipi : WXGA
    Ekran Boyutu : 15.4"
    Çözünürlük : 1280 x 800
    Sabit Disk : 200 Gb SATA
    Optik Okuyucu : Dvd-Rw
    Ekran Kartı Bellegi : 256 Mb
    Ekran Kartı Max. : 831 Mb Turbo Cahe
    Ekran Kartı Tipi : Harici
    Ekran Kartı Chipset : ATI M Radeon
    Ekran Kartı : ATI M Radeon X1200
    Disket Sürücü : Yok
    Wireless : Var
    BlueTooth : Var
    Infrared : Yok
    I / O Portlar : USB 2.0, VGA, RJ-11, RJ-45, IEEE 1394, PCI Express
    Tv Tuner : Yok
    Uzaktan Kumanda : Yok
    Entegre Kamera : Var
    Kart Okuyucu : 5 in 1 Kart Okuyucu
    Parmak İzi Okuyucu : Var
    Klavye / Mouse : Q Türkçe / Touch Pad
    Ağırlık : 2.7 Kg
    Pil Ömrü : 3 Saat
    Isletim Sistemi : Windows Vista Home Premium TR/ENG
    Garanti Süresi : 2 Yıl Garantili

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite A210-19D PSAFGE windows xp kurulumu ve xp drivers
    Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Amd İşlemci sürücüsü : Toshiba Amd Processor driver
    2. Ati Smbus driver: Ati smbus sürücüsü
      Üstteki dosyayı masaüstüne indirip açın. Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus isimli ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak masaüstündeki zipli dosyayı açtığımız klasörü gösteriyoruz.
    3. Toshiba Satellite A210-19D PSAFGE ekran kartı sürücüsü: Toshiba Satellite A210-19D PSAFGE ATI Radeon® X1200 vga driver download

4. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

5. Modem Sürücüsü : modem driver download
    6. Ethernet sürücüsü: realtek lan driver'ı kurun ve yeniden başlatın.
    7. Bluetooth sürücüsü: bluetooth driver ve Bluetooth monitor dosyalarını kurun.
    8. Kablosuz ethernet: Realtek wireless driver
    9. Touchpad: Touchpad driver
    10. Webcam / kamera sürücüsü: webcam driver ve bunu kurunuz.
    11. Kart okuyucu sürücüsü : Ricoh card reader driver
    12. Kızılötesi sürücüsü: Infrared driver
    13. Aşağıdaki toshiba araçlarını da kurmanızı kesinlikle öneriyorum.

3. yasar_xxx

yasar_xxx Yeni Üye

arkadaşlar mrb ben xp kurdum ve herşey yolunda sayılır, şarj ve fn tuşu hariç. sarj en fazla 1 saate düştü, ve hepimizin ortak sorunu fn tuşu çalışmıyor. yukarıda özellikleri belirtirken parmak izi okuyucusu var demişsiniz yenimi eklendi modele yoksa bende de varda ben mi göremiyorum söylermisiniz acaba... teşekkürler...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bildiğim kadarı ile yok. Yanlışlıkla eklenmiş.

5. bedrana34

bedrana34 Yeni Üye

arkadaşlar şarjın az gitmesi driver olmamasındanmı yada xp olmasındanmı

6. mgazi

mgazi Yeni Üye

Bende Xp kurdum ama bilgisayrda her nedense bir yavaşlama hissediyorum xp üzerinde. Bu sorun büyük ihtimalle yanlış driverlardandır diye düşünüyorum. En kısa zamanda yeniden kuracağım ve burdaki dosyalarla bu işlemleri yapacağım. Sonuçları size aktarırım.

7. bedrana34

bedrana34 Yeni Üye

merakla bekliyorum arkadaşım banada yol göstermiş olacaksın

8. mgazi

mgazi Yeni Üye

Dün gece zaten xp kurulu olan bilgisayarıma tekrar xp professionel kurdum. Buradaki driverlar ile burda anlatıldığı gibi kurulum yapıldığında ne fn, ne audio bus sorunu yaşanıyor. Ses kartını kurduğunuzda ilk başta audio bus sorunu çıkıyor ortaya. Ben hiçbirşeye dokunmadım ve dirverları kurmaya devam ettim. Bir süre sonra o sorun kendiliğinden ortadan kalktı. Tek sorunu bluetooth'da yaşadım ben onu da tekrar kurunca hiçbirşey kalmadı. Yani burda anlatılanlar dışında özel hiçbirşey yapmanıza gerek yok bu sırayla kurun ve bilgisayarınızdan zevk almaya bakın. Ha ayrıca benim gibi bilgisayarın görünüşüne takıntılı bir insansanız ve araç çubuğunun siyah olmaması sizi çileden çıkartıyorsa, gözünüz vistaya alışmış ve xpye dönmek sırf bunun için zor geliyorsa hiç düşünmeyin ve aşağıdaki linki ziyaret edin. Çok işinize yarayacaktır!

http://www.crystalxp.net/news/en181-vis ... -pack.html

9. bedrana34

bedrana34 Yeni Üye

kardeş süpersin çok teşekkür ediyorum sana çok ii geldi bana bu bilgiler tekrardan sağol teşekkür ederim

10. bedrana34

bedrana34 Yeni Üye

arkadaşlar realtek ses kartı driveri linki çalışmıyor bi kontrol edermisiniz..birde arkadaşlar bu psafge kodu diğer 19d lerde değişirmi yoksa hepsinde aynımı ayrıca Toshiba Value Added Package için güncel sürücü aranıyor yazıyor bu sistem için gerekli birşeymi yoksa toshibanın yazılımlarından birimi...

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

linki güncelledim.Şimdi dener misiniz?

12. bunyam_85

bunyam_85 Yeni Üye

bende xp ye geçtim hiç bir sorunum yok valla...bi sorun varki :D pc ile beraber 2+1 almıştım...ama ses çok az çıkıyo hiç almasam daha iyiymiş valla... pc den daha fazla ses çıkıyo...xp olmasından kaynaklanmaz herhalde...neyse sorun çıkmıyo hemen xp ye geçin arkadaşlar....

13. The Wind

The Wind Yeni Üye

Value Added Package vista için sunulmuş bir driver,tüm kısa yolları ve fn tuşlarını kapsayan bir driver...XP için yayınlanmadı resmi sitelerde...Xp için olanı Var mı onu da tam olarak bilmiyorum.Sizin fn tuşlarının hepsi çalışıyor mu arkadaşlar yazabilir misiniz?

14. istanbul3400

istanbul3400 Yeni Üye

+++..evet şimdi format attım ve çalışıyor. driverları yüklüyorum. şu an [bravo]

15. bedrana34

bedrana34 Yeni Üye

sonuçları merakla belkiyoruz

16. mgazi

mgazi Yeni Üye

Psafge koduna bilgisayarın altındaki etiketden bakabilirsiniz. Ses Kartı Driver linki çalşıyor ama çok yavaş. Biraz uğraşırsanız indirebilirsiniz. Gerekirse bende upload edebilirim. Ayrıca o aranan sürücüyü bende ilk defa gördüm. Ben onsuz kurdum bilgisayar sorunsuz çalışıyor. Anladığım kadarıyla olmazsa olmaz değil.

17. bedrana34

bedrana34 Yeni Üye

Arkadaşlar kafama bişey takıldı kızılötesi varmı bizde ya ben yok diye biliyorum burda driveri görünce sorayım dedim

18. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu modelde yoksa sanırım A210 serisinin dğer modellerinden birinde olabilir...O yüzden vermişizdid driverı.

19. bedrana34

bedrana34 Yeni Üye

Arkadaşlar bu indirdiğimiz zip dosyalarında onlarca dosya var biz yüklemek için hangisini kullanıcaz bir yardımcı olun exe gibi değil bunlar...

20. bedrana34

bedrana34 Yeni Üye

teşekkürler

Sayfayı Paylaş